علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ | چرا آب ماشین لباسشویی سامسونگ تخلیه نمی شود؟

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

حتی با خرید بهترین و پرفروش ترین ماشین لباسشویی احتمال خراب شدن این وسیله خانگی وجود دارد که در این بین یکی از مشکلات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است که برای تمام برند و مارک ها ممکن است پیش بیاید که در واقع گرفتگی فیلتر، مسدود شدن پمپ تخلیه، خرابی برد یا کلید درب، گرفتگی مسیر تخلیه آب از دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ است که برای رفع آن باید اقدام کنید و در عین حال این مشکل با نمایش برخی از کد خطا و ارورهای ۵C، E2، ۵E همراه است که برای تعمیر ماشین لباسشویی باید شماره تعمیرکار را بگیرید که در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ به مانند هر برندی ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون عدم آبگیری، باقی ماندن کف داخل دیگ لباسشویی، تاب داشنتن دیگ لباسشویی و… مواجه شوید و در این بین مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ به دلایل زیر رخ می دهد که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

  • انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  • گرفتگی و پر شدن فیلتر آن
  • مسدود شدن محل تخلیه آب لباسشویی
  • خرابی کلید درب
  • مشکل در برد الکترونیکی لباسشویی

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

برای اینکه آب داخل دیگ خالی شود پمپ وجود دارد که با پمپاژ آب این کار انجام می شود از این رو اگر پمپ مسدود شده باشد باعث تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ می گردد که در این بین فرسایش و طول عمر بالا، وجود اشیای ریز متصل به لباس ها باعث بروز این مشکل می شود که حتی ممکن است با شکستگی پره های پمپ لباسشویی همراه باشد که باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض پمپ لباسشویی با تعمیرکار تماس بگیرید.

گرفتگی و پر شدن فیلتر ماشین لباسشویی

بعد از پمپاژ آب توسط پمپ لباسشویی به مسیر فیلتر می رسد تا در صورت وجود هر گونه شی، سکه، پرز و.. داخل فیلتر بماند و بعد از شلنگ متصل به فیلتر به مسیر شلنگ خروجی فاضلاب برود از این رو ممکن است عدم تخلیه آب لباسشویی از کثیفی فیلتر باشد که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید تا این مشکل برطرف شود.

💡حتما بخوانید: محل فیلتر ماشین لباسشویی

مسدود شدن محل تخلیه آب لباسشویی

یک مسیر برای تخلیه آب لباسشویی وجود دارد که اگر این مجرا با هر گونه جسم از جمله سکه، جوراب، لباس زیر و.. مسدود شده باشد باعث تخلیه نشدن آب لباسشویی می گردد و البته در این بین جمع شدن رسوبات شوینده ها، باقی ماندن پودر لباسشویی با جمع شدن پرز از دلایل بروز این مشکل است که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

مسدود شدن محل تخلیه آب لباسشویی

خرابی کلید درب لباسشویی سامسونگ

در بین مواردی که باعث می شود آب لباسشویی تخلیه نشود یکی از آنها به خراب شدن کلید درب لباسشویی بر می گردد که حتی خرابی شیر الکتریکی و پمپ تخلیه نیز باعث بروز این مشکل می شود که برای تعمیر یا تعویض این قطعات باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

خرابی کلید درب لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی لباسشویی

برقراری ارتباط بین تمام قطعات لباسشویی با برد الکترونیکی انجام می شود از این رو اگر این قطعه خراب شود باعث اختلال در عملکرد لباسشویی می شود که یکی از این مشکلات جمع شدن آب داخل دیگ و خالی نشدن آن می باشد که باید نسبت به تعمیر یا تعویض برد اقدام شود و با تعمیرکار تماس بگیرید.

خراب شدن برد لباسشویی

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

دقت داشته باشید که مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ ممکن است با یک سری کد خطا و ارور روی صفحه نمایشگر نشان داده شود که برخی از آنها شامل ۵C، E2، ۵E می باشد که یکی از دلایل نمایش این کد خطا ها عدم تخلیه آب لباسشویی است که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

جمع بندی

یکی مشکلات و ایرادات لباسشویی زمانی است که آب داخل دیگ تخلیه نمی شود که این مشکل برای تمام برندها از جمله لباسشویی سامسونگ صدق می کند و گرفتگی پمپ تخلیه، مسدود شدن فیلتر، گرفتگی مجرای تخلیه، خراب شدن کلید درب و ایراد در برد الکترونیکی از جمله دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ است که باید رفع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *