علت شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی | زمان معمولی شستشوی ظرفشویی چقدر است؟

شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

اینکه با خیال راحت تمام ظروف را داخل ظرفشویی بچینید و با انتخاب برنامه شستشو فرآیند شستشو انجام شود تنها بخشی از ماجرا است چونکه احتمال خرابی ظرفشویی و یک سری مشکلات از جمله تمیز نشستن ظروف، عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، جلو نرفتن تایمر ظرفشویی و… وجود دارد و در این بین شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی مشکل جدی است که به دلایل کاهش فشار آب ورودی، خرابی ترموستات، گرم نبودن آب، خرابی المنت حرارتی، خرابی سنسورهای حرارتی، مسدود شدن فیلترهای ظرفشویی رخ می دهد که برای رفع مشکل و تعمیر آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیر را سریعا انجام دهد.

زمان معمولی شستشوی ظروف در ظرفشویی

دقت داشته باشید که با توجه به جنس ظروف و میزان کثیفی آنها می توانید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید که زمان هر کدام متفاوت است اما به صورت معمولی بین دو الی سه ساعت زمان شستشوی ظروف و اتمام فرآیند شستشو طول می کند بنابراین اگر بیشتر از سه ساعت فرآیند شستشو طول بکشد به معنای خرابی ظرفشویی است.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

برحسب نوع برنامه شستشوی ظروف بین دو الی سه ساعت بیشتر فرآیند شستشو طول نمی کشد از این رو اگر بیشتر از این زمان فرآیند شستشو طول بکشد به معنای خرابی دستگاه است که این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

  • کاهش فشار آب ورودی به دستگاه
  • گرم نبودن آب یا عدم اتصال آب گرم به ظرفشویی
  • خراب شدن سنسورهای داخل ظرفشویی
  • گرفتگی و مسدود بودن فیلترهای ظرفشویی
  • خراب شدن قطعه ترموستات ظرفشویی
  • وجود هر گونه رسوب داخل ظرفشویی
  • ایراد در قطعه المنت حرارتی ظرفشویی
  • خرابی عایق ظرفشویی

💡حتما بخوانید: تعمیرات ظرفشویی بوش

کم بودن فشار آب ورودی به ماشین ظرفشویی

اولین دلیل برای شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی به کم بودن فشار آب ورودی به دستگاه است که باید بین ۲۰ الی ۱۲۰ پاسکار فشار داشته باشد در غیر اینصورت فرآیند شستشو بیش از زمان معمولی طول می کشد و البته بغیر از این مشکل کاهش فشار آب ورودی باعث خرابی منبع آب و مانع از بسته شدن درب ظرفشویی می گردد که باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا فشار آب ورودی را بررسی کند و در صورت مشکل آنرا حل کند.

کم بودن فشار آب ورودی به ماشین ظرفشویی

گرم نبودن آب یا عدم اتصال آب گرم به ماشین ظرفشویی

برای اینکه شستشوی ظروف به درستی انجام شود باید آب داخل ظرفشویی گرم شود که با المنت حرارتی این کار انجام می شود یا با اتصال به شیر آب گرم میسر می گردد از این رو اگر آب گرم نشود باعث طول کشیدن فرآیند شستشو می گردد.

توجه داشته باشید که دمای آب داخل ظرفشویی باید به ۱۲۰ الی ۱۵۰ درجه فارنهایت برسد تا شستشو انجام شود در غیر اینصورت کاهش دمای آب باعث می شود که مدت زمان طولانی برای گرم شدن آب طول بکشد که در نتیچه منجر به طولانی شدن فرآیند شستشو ظروف می گردد.

💡حتما بخوانید: نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

خرابی سنسورها ظرفشویی

داخل ماشین ظرفشویی یک سری سنسور وجود دارد که در صورت خرابی آن ها به دلیل رسوب مواد معدنی و مواد غذایی باعث می شود که فرآیند شستشو طول بکشد که برای رفع مشکل باید ظرفشویی خالی باشد و در ادامه با ریختن مواد شوینده داخل ظرفشویی آنرا روشن کنید تا مشکل برطرف شود.

مسدود شدن فیلترهای ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلات و ایرادات ظرفشویی زمانی رخ می دهد که فیلتر های دستگاه مسدود شده باشد و این به دلیل باقی مانده مواد غذایی یا رسوب انجام می شود که با تمیز کردن فیلتر ظرفشویی مشکل برطرف خواهد شد مگر اینکه نیاز به تعویض فیلتر باشد که باید توسط تعمیرکار اینکار انجام شود.

💡حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

مسدود شدن فیلترهای ماشین ظرفشویی

خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

نظارت و تنظیم دمای آب با قطعه ترموستات انجام می شود که بعد از رسیدن دمای آب به سطح مناسب قطعه ترموستات باعث متوقف کردن دمای آب و دادن فرمان چرخه شستشو می شود و با خرابی این قطعه باعث می شود که فرآیند شستشو با مدت زمان طولانی انجام شود.

خرابی ترموستات ظرفشویی

وجود رسوب در داخل ماشین ظرفشویی

زمانی که به مدت طولانی از ظرفشویی استفاده کنید باعث جمع شدن رسوبات داخل دستگاه می گردد که همین جمع شدن رسوبات باعث اختلال در قطعات فیلترها، تیغه های محرک، سنسورهای شستشو می گردد و در آخر شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی را به همراه دارد از این رو باید هر شش ماه یکبار نسبت به رسوب گیری ماشین ظرفشویی اقدام کنید.

مشکل در المنت حرارتی در ماشین ظرفشویی

گرم شدن آب داخل ظرفشویی با قطعه المنت حرارتی در طی یک عملیات انجام می شود بنابراین با خرابی این قطعه باعث می شود که آب داخل ظرفشویی به اندازه کافی گرم نشود و همین به معنای طولانی شدن فرآیند شستشوی ظرفشویی است.

خرابی عایق از دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی

برای اینکه گرما داخل ظرفشویی حفظ شود از قطعه عایق استفاده شده که با خرابی آن مدام دمای آب کم و سرد شدن آب زمان می برد تا مجددا گرم شود و همین باعث افزایش مدت زمان شستشوی ماشین ظرفشویی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *