نحوه شستن و تمیز کردن ماشین ظرفشویی | آی بک امداد

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

همانطور که با استفاده از ماشین ظرفشویی دیگر نیازی به شستن با دست نیست و نگرانی بابت شکستن ظروف نخواهید داشت اما در این بین نباید تمیز کردن ماشین ظرفشویی را فراموش کنید چونکه یکی از دلایل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی و بوی بد ظرفشویی به خاطر کثیفی دستگاه، گرفتگی فیلتر و آبپاش است از این رو بسته به استفاده شما باید بهترین زمان را برای تمیز کردن ظرفشویی در نظر بگیرید که در این مقاله به نحوه تمیز کردن قسمت بیرونی ماشین، تمیز کردن فیلتر، بررسی شیلنگ خروجی و همچنین جرمگیری ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر ظرفشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا باید ظرفشویی را تمیز کنیم؟

ظرفشویی وسیله ای است که از قطعات مختلف از جمله فیلتر، پمپ تخلیه، شیلنگ خروجی؛ آبپاش، موتور تشکیل شده است که خرابی هر کدام از قطعات باعث بروز انواع مشکلات از جمله پریدن فیوز، تمیز نشستن ظروف، عدم تخلیه آب در ظرفشویی و… می شود از این رو خیلی مهم است که نسبت به سرویس قطعات ظرفشویی اقدام کنید و یکی از مهمترین موارد برای جلوگیری از گرفتگی فیلتر، پمپ آب و آبپاش که باید انجام دهید تمیز کردن ظرفشویی است که بسته به نوع استفاده شما متفاوت است.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چه زمانی باید ماشین ظرفشویی را تمیز نمایید؟

اگر روزانه از دستگاه ظرفشویی برای شستن ظروف استفاده می کنید باید ماهی یک بار آنرا تمیز کنید و اگر خیلی کم از ظرفشویی استفاده می کنید بعد از اینکه فرآیند شستشو تمام می شود باید سریعا فیلتر کف، پمپ تخلیه را تمیز کنید تا هیچ گونه گرفتگی نداشته باشد و تمیز کردن ظرفشویی را هر سه ماه یکبار انجام دهید.

💡حتما بخوانید: آموزش و راهنمای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن ظرفشویی در منزل

یکی از لوازم خانگی که علاوه بر استفاده مفید از آن باید هر چند وقت یکبار تمیز کنید ماشین ظرفشویی است که شامل تمیز کردن قسمت بیرونی، فیلتر، بررسی شلنگ خروجی و آبپاش ها و همچنین ضدعفونی کردن ظرفشویی با سرکه و شستن دستگاه با جوش شیرین است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و البته در صورت خرابی هر کدام از قطعات ظرفشویی باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر ظرفشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه از بین بردن بوی بد ظرفشویی

نحوه تمیز کردن قسمت بیرونی ماشین ظرفشویی

بسته به نوع جنس دستگاه ظرفشویی که از جنس پلاستیک یا فلز باشد تمیز کردن قسمت بیرونی متفاوت است که به آن خواهیم پرداخت.

نحوه تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی با جنس پلاستیک

یک محلول از آب گرم و مایع ظرفشویی درست کنید و در ادامه کافیه ابر یا اسفنج را با محلول آغشته و روی قسمت بیرون بکشید تا تمیز شود.

نحوه تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی با جنس استیل

به منظور تمیز کردن ظرفشویی با جنس بدنه استیل کافیه اقدام به خرید اسپری شوینده مخصوص استیل و تمیز دستگاه با آن کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

یکی از قطعات مهم ظرفشویی فیلتر نام دارد که هر گونه گرفتگی فیلتر ظرفشویی باعث عدم تخلیه آب و بوی بد دستگاه می شود که دلیل آن جمع شدن ته مانده های غذا داخل فیلتر است که باعث می شود مسیر تخلیه دستگاه را مسدود کند. برای تمیز کردن فیلتر کافیه مراحل زیر انجام دهید.

  • ابتدا باید فیلتر را بیرون بیاورید که در قسمت کف دستگاه وجود دارد.
  • بعد از پیدا کردن فیلتر کافیه آنرا برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا به راحتی بیرون آید.
  • با گرفتن فیلتر ظرفشویی زیر شیر آب و کشیدن مسواک روی آن می توانید تمام ته مانده های آنرا بیرون آورید و فیلتر را تمیز کنید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

بررسی شیلنگ خروجی و آب پاش ها هنگام تمیز کردن ظرفشویی

مورد بعدی که در زمان تمیز کردن ظرفشویی باید انجام شود این است که شلنگ خروجی و آبپاش را بررسی و تمیز کنید. در واقع وجود هر گونه چربی و ته مانده روی ظروف در زمان گذاشتن داخل ماشین باعث می شود به شلنگ خروجی بچسبد که این شلنگ در زیر ظرفشویی و به پمپ وصل شده است که برای از بین بردن تمام تکه های غذا و چربی کافیه آنرا بشویید چونکه عدم شستن شلنگ خروجی باعث تشکیل بوی بد ظرفشویی می شود.

در مورد بعدی نیز باید آبپاش های بالا و پاین دستگاه را جدا و وارد کردن ضربه آرام به آن باعث شوید تا رسوبات داخل آن جدا شود و در آخر نیز محلول سرکه، آب گرم، ریکا درست کنید و آبپاش ها داخل آن بگذارید تا بعد از ۵ دقیقه با تکان دادن آبپاش ها به راحتی تمام سوراخ های آن باز شود.

بررسی شیلنگ خروجی و آب پاش ها هنگام تمیز کردن ظرفشویی

شستشو، ضد عفونی و از بین بردن بوی بد ظرفشویی با سرکه

یکی از مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی ممکن است رخ دهد ایجاد بوی بد است که برای از بین بردن بوی بد کافیه با سرکه آنرا شستشو دهید که به شرح زیر است.

  • ریختن دو پیمانه از سرکه سفید داخل یک کاسه تمیز و گذاشتن آن در وسط کشوی بالایی دستگاه ظرفشویی
  • مطمئن شوید هیچ ظرفی داخل ماشین نیست.
  • بدون ریختن مواد شوینده، قرص، جلا دهنده، نمک کافیه ظرفشویی را روی بالاترین درجه روشن و یک ساعت صبر کنید تا به خوبی تمیز شود.

شستشو، ضد عفونی و از بین بردن بوی بد ظرفشویی با سرکه

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

یکی دیگر از روش های از بین بردن بوی ظرفشویی استفاده از جوش شیرین است که به نوعی جرم گیر محسوب می شود که به شرح زیر می توانید اقدام به شستن و تمیز کردن ظرفشویی کنید.

  • ریختن دو پیمانه از جوش شیرین در کف دستگاه ظرفشویی
  • روشن کردن ظرفشویی و تنظیم آن روی بالاترین دمای آب
  • در این بین نباید هیچ ظرفی داخل ماشین باشد و از ماده شوینده استفاده نکنید.

نحوه استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی

با خرید پودر یا مایع جرم گیر مخصوص ظرفشویی می توانید دستگاه را تمیز کنید که البته نباید هیچ ظرفی در آن باشد و در ادامه از هیچ گونه قرص و مواد شوینده استفاده نکنید و پودر یا مایع جرم گیر را کف ظرفشویی بریزید و اجازه دهید دستگاه روشن شود.

طریقه استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی

با وجود بوگیر ظرفشویی تمام بوی بد و نامطبوع ماشین از بین خواهد رفت که برای اینکار کافیه با وجود گیره ای که پشت بوگیر است آنرا به سبد بالایی ظرفشویی وصل کنید.

خلاصه و نتیجه گیری

یکی از مشکلاتی که در دستگاه ظرفشویی می تواند رخ دهد بوی بد ناشی از آن است که برای از بین بردن بوی بد ظرفشویی می توانید از سرکه، جوش شیرین و حتی بوگیر مخصوص استفاده کنید و در زمان معین نسبت به تمیز کردن ظرفشویی اقدام کنید و دقت داشته باشید قبل از اینکه ظروف داخل دستگاه بچینید ته مانده های غذا روی ظروف پاک کنید چون همان باعث مسدود شدن فیلتر، خرابی پمپ و تشکیل بوی بد می شود و در آخر نیز بعد از اتمام فرآیند شستو حتما فیلتر کف دستگاه را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *