مهاجرت کاری به استرالیا با شغل جوشکاری

مهاجرت کاری به استرالیا با شغل جوشکاری
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا دارید باید با داشتن شرایط لازم و وجود شغل و حرفه شما در لیست مشاغل استرالیا اقدام به گرفتن ویزای کاری کنید. یکی از بهترین مشاغل فنی جهان که البته در ایران میزان دستمزد و حقوق پایینی دارند شغل جوشکاری می باشد که شما با داشتن مهارت و تجربه بالا و همچنین داشتن مدرک بین المللی و یک سری شرایط دیگر می توانید به بهترین کشورها برای جوشکاری از جمله آمریکا، آلمان، استرالیا، کانادا، سوئیس، ترکیه بروید. در این بین میزان حقوق جوشکاری در استرالیا به صورت میانگین به صورت سالیانه به ۵۰ هزار الی ۶۵ هزار دلار می رسد و در این بین بسته به نوع شغل شما و مهارت و تجربه  کافی که دارید این دستمزد و حقوق افزایش می یابد.

بازار کار جوشکاری در استرالیا

استرالیا جزو کشورهای خوب برای جوشکاران به شمار می آید به خصوص اینکه در زمینه جوشکاری زیرآب سرمایه گذاری زیادی انجام داده اند. شما در صورت داشتن تجربه، مهارت و داشتن یک سری مدارک می توانید ویزای کاری ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ این کشور را دریافت کنید و از طریق شغل جوشکاری به صورت دائم یا موقتی مشغول به کار شوید. حتی پیش بینی می شود تا سال های آینده میزان حقوق جوشکار با افزایش بالای ۱۰ درصد  در این کشور روبرو می شود.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق جوشکاری

همیشه لازم نیست که شما از طریق تحصیلات به کشور استرالیا مهاجرت کنید بلکه اگر فنی کار باشید یکی از بهترین مشاغل فنی که در کشور استرالیا استخدام آن خیلی زیاد است شغل جوشکاری می باشد که با داشتن تخصص لازم می توانید از طریق ویزای ۱۸۹ یا ۱۹۰ بصورت دائم و با ویزاهای ۴۹۱ ، ۱۸۶ و ۴۹۴ به صورت موقت ویزای کاری در این کشور را دریافت کنید.

شغل و حرفه جوشکاری به مانند سایر کدهای شغلی که جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است دارای یک کد است که در این بین البته باید بغیر از داشتن مهارت و حرفه با داشتن شرایط دیگر بتوانید حداقل ۶۵ امتیاز را دریافت کنید تا بتوانید ویزای اقامت دائم یا موقتی به این کشور را دریافت کنید.

انواع مشاغل مرتبط به جوشکاری در استرالیا مورد نیاز است که محبوب ترین آنها شامل جذب جوشکار درجه یک، جوشکار سازنده فلزات، جوشکار فشاری است.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

منظور از جوشکار درجه یک یا First Class Welder چیست؟

اگر شما بتوانید به عنوان جوشکار درجه یک در کشور استرالیا مشغول شوید نسبت به سایر مشاغل جوشکاری از بیشترین دستمزد و حقوق جوشکاری بهره مند شوید. اما در این بین یک جوشکار درجه یک باید توانایی برش انواع آهن آلات و فلزات، شکل دادن، اتصالا، لحیم کاری فلزات را برای پروژه های کوچک و بزرگ داشته باشد.

از جوشکاران درجه یک در صنایع مختلف و انواع پروژه ها چون کشتیرانی، راه آهن و پل، ساخت و ساز و.. استفاده می شود.

البته شما می توانید به غیر از شغل جوشکار درجه یکی به عناوین شغلی دیگر چون جوشکاری تیگ، جوشکاری میگ، جوشکار ریخته گری، قالب ساز، سازنده دیگ بخار، فلز کار و ورق کار مشغول به کار شوید به شرطی که شغل شما در کد لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق شغل جوشکاری در استرالیا

شما بعنوان جوشکار علاوه بر داشتن مهارت و تجربه کافی، یک سری دوره های آموزشی در کشور استرالیا به نام گواهینامه AQF III یا معادل این گواهینامه یعنی مدرک بین المللی جوشکاری داشته باشید که نشان دهد که حداقل ۲ سال به صورت عملی آموزش دیده اید و مهارت لازم را در حرفه جوشکاری دارید.

حتی اگر شما بعنوان متقاضی جوشکاری قصد مهاجرت به کشور استرالیا دارید باید ابتدا دوره کار آموزی را در کشور استرالیا بگذرانید تا بتوانید به نمره لازم برسید.

توانایی مورد نیاز جوشکاران در استرالیا

 • تجربه لازم در انتخاب ابزار مناسب هر فلز
 • توانایی لازم در برش انواع فلزات با ابزار دستی، شعله و دستگاه برش پلاسما و ماشین های برش
 • تخصص لازم در شکل دهی و خم کردن مقاطع و لوله های فلزی
 • تجربه کافی در تراز کردن قطعات با ابزار لازم
 • توانایی در اتصال و جوش دادن مقاطع فلزی با تکنیک های مختلف جوشکاری
 • قابلیت جوشکاری انواع مقاطع فلزی با انواع تکنیک ها
 • توانایی در تمیزکاری، صافکاری، پر کردن، تراشکاری، سنگ زنی و استفاده از انواع محلول های اسیدی

استخدام جوشکاران فشاری (Pressure Welder) در سر تا سر کشور استرالیا زیاد است و جزو مشاغل مهم با مهارت بالا است که در کنار جوشکار درجه یک و جوشکار سازنده فلز مورد نیاز می باشد. از این دسته از جوشکاران برای مونتاژ، جوشکاری، تعمیر مخازن تخت فشار و لوله ها استفاده می شود.

متوسط دستمزد و حقوق جوشکاری در استرالیا

میزان دستمزد و حقوق جوشکاری در کشورهای مختلف به میزان مهارت، تجربه، توانایی های دیگر بستگی دارد و در این بین مسلما حقوق جوشکاری زیرآب، جوشکاری تیگ، جوشکاری MIG باهم متفاو است اما به صورت متوسط حقوق جوشکاری در کشور استرالیا سالیانه به ۵۵ هزار دلار تا ۶۵ هزار دلار می رسد و این شغل جزو مشاغل با درآمد خوب در کشور استرالیا می باشد.

توجه داشته باشید که بر حسب توانایی، سابقه کاری، مهارت جوشکار یک فاکتور مهم در تعیین دستمزد و حقوق جوشکاری به جایی که قصد کار کردن در آن دارد بر می گردد که به صورت تقریبی به صورت زیر است.

 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در استرالیای جنوبی: ۶۷ هزار دلار در سال
 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در کانبرا ، ACT : 63 هزار دلار در سال
 • متوسط ​​برای یک نصب کننده در نیو ساوت ولز: ۳۵ دلار در ساعت
 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در سرزمین شمالی: ۴۸ دلار در ساعت
 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در کوئینزلند: ۳۶ دلار در ساعت
 • متوسط ​​حقوق و دستمزد در تاسمانی برای یک نصب: ۱۸ دلار در ساعت
 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در ویکتوریا: ۳۵ دلار در ساعت
 • متوسط ​​حقوق برای یک نصب کننده در استرالیای غربی: ۴۵ دلار در ساعت

مشاغل مرتبط با جوشکاری در استرالیا

 • جوشکار (عمومی)
 • جوشکار و ترنر
 • جوشکار فیتر
 • Metal Machinist
 • مکانیک نساجی ، پوشاک و کفش
 • اتصالات و ماشین آلات فلزی

سوالات متداول:

موارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا با عنوان شغلی جوشکاری چیست؟

داشتن مدرک آیلتس، شرایط سنی خاص، سابقه کار با مدرک بین المللی جوشکاری یا مورد پذیرش دولت استرالیا جزو شرایط عمومی به شمار می آید و در این بین باید حداقل ۶۵ نمره را دریافت کنید.

به صورت متوسط حقوق جوشکاران در استرالیا چقدر است؟

با توجه به تجربه میزان درآمد جوشکار در کشورهای مختلف دنیا فرق دارد اما در استرالیا به صورت متوسط به ۵۵ هزار دلار الی ۶۵ هزار دلار می رسد.

برای اینکه از طریق شغل جوشکاری به استرالیا مهاجرت کنیم باید کدام ویزای استرالیا را بگیریم؟

انواع ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ برای ویزای دائمی جوشکار در استرالیا و ویزاهای موقتی چون ۴۹۱ و ویزای ۱۸۶، ۴۹۴ جزو ویزاهای موقتی برای مهاجرت به این کشور به شمار می آید.

 

1 دیدگاه برای “مهاجرت کاری به استرالیا با شغل جوشکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *