علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی | چرا لباس در لباسشویی سفیدک می زند؟

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از مشکلاتی که ماشین لباسشویی ممکن است رخ دهد زمانی است که فرآیند شستشو به اتمام می رسد و لباس ها سفیدک زده که در واقع دلایل مختلف از جمله حل نشدن پودر لباسشویی، عدم توجه به میزان مواد شوینده، استفاده از مواد شوینده بی کیفیت، عدم توجه به ظرفیت لباسشویی، خرابی یا گرفتگی پمپ تخلیه آب منجر به سفیدک زدن لباس در لباسشویی می شود که تمام موارد باید بررسی و عیب یابی شود و صورت نیاز به تعمیرکار در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

چرا لباس ها در لباسشویی سفیدک میزند؟

ماشین لباسشویی ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون عدم تخلیه آب، باز نشدن و قفل شدن درب لباسشویی، نمایش انواع ارور و کد خطا و… مواجه شوید که در این بین سفیدک زدن لباس در لباسشویی مشکل جدی است که به دلایل زیر رخ می دهد و باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام و اگر نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه پمپ لباسشویی دارید حتما با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

  • حل نشدن پودر ماشین لباسشویی
  • عدم توجه به میزان مواد شوینده
  • استفاده از مواد شوینده نامناسب
  • خرابی یا مسدود شدن پمپ آب
  • عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی
  • زیاد بودن سختی آب لباسشویی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

حل نشدن پودر ماشین لباسشویی

زمانی که بعد از اتمام فرآیند شستشو متوجه سفیدک زدن لباس شدید حل نشدن پودر لباسشویی یکی از دلایل آن است که به خاطر استفاده از آب سرد در لباسشویی رخ می دهد که برای حل این مشکل حتما قبل از ریختن پودر داخل لباسشویی آنرا داخل یک لیوان آب گرم حل و در جاپودری بریزید تا مشکل برطرف شود که البته در این بین جمع شدن مواد شوینده در جاپودری منجر به گرفتگی آب و سفیدک لباس ها می شود از این رو باید مخازن مواد شوینده یا همان جاپودری تمیز گردد که می توانید از آب گرم با نصف فجان سرکه سفید استفاده کنید.

حل نشدن پودر ماشین لباسشویی

عدم توجه به میزان مواد شوینده

یکی از نکاتی که زمان استفاده از لباسشویی باید در نظر بگیرید که علاوه بر استفاده از بهترین پودر لباسشویی حتما به مقدار لازم داخل جاپودری بریزید چونکه استفاده بیش از حد از مواد شوینده منجر به سفیدک زدن لباس در لباس ها می شود که برای رفع آن باید حتما دفترچه راهنمای فارسی لباسشویی را بخوانید.

استفاده از مواد شوینده نامناسب

با توجه به ارزان بودن مواد شوینده همه ما به دنبال خرید آن هستیم اما در نظر داشته باشید که استفاده از مواد شوینده بی کیفیت باعث خرابی لباسشویی و مشکلاتی چون سفیدک زدن لباس در لباسشویی می شود.

💡حتما بخوانید: علت سر و صدای زیاد لگن در ماشین لباسشویی

خرابی یا مسدود شدن پمپ آب

باید به موقع نسبت به تمیز کردن فیلتر لباسشویی اقدام کنید که با توجه به سختی آب، پرز، مواد شوینده و خاک روی لباس ها باقی می مانند از این رو به موقع پمپ لباسشویی را تمیز و در عین حال در صورت خراب شدن پمپ حتما نسبت به تعویض آن با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

خرابی یا مسدود شدن پمپ آب لباسشویی

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

پر کردن زیاد لباس داخل محفظه لباسشویی باعث خرابی دستگاه می شود که یکی از این مشکلات سفیدک زدن لباس در لباسشویی است از این و نباید بیش از ظرفیت لباسشویی آنرا پر کنید و برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید.

💡حتما بخوانید: ظرفیت ماشین لباسشویی

زیاد بودن سختی آب لباسشویی

در آخر اگر محل زندگی شما سختی آب زیاد است به مرور منجر به اختلال در فرآیند شستشوی لباسشویی می شود از این رو خیلی مهم است که به موقع نسبت به جرم گیری لباسشویی اقدام کنید و برای اینکار حتما دفترچه راهنمای لباسشویی را بخوانید.

نحوه از بین بردن مشکل سفیدک زدن لباس در لباسشویی

همان طور که گفتیم دلایل زیادی برای بروز این مشکل وجود دارد که به آنها اشاره کردیم اما در زمان بروز این مشکل باید دوباره لباس ها توسط لباسشویی شسته شود و این کار با آب گرم مناسب انجام شود و از اضافه کردن مواد شوینده داخل مخزن خوددری کنید و به جای آن یک فنجان سفید مقطر به چرخه شستشو اضافه شود.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات ماشین لباسشویی زمانی است که بعد از اتمام فرآیند شستشو لباس سفیدک می زند که در واقع سفیدک زدن لباس ها داخل لباسشویی به دلیل حل نشدن پودر لباسشویی، عدم توجه به میزان مواد شوینده، استفاده از مواد شوینده بی کیفیت، خرابی یا مسدود شدن پمپ لباسشویی، زیاد پر کردن دیگ لباسشویی بیش از حد مجاز و سختی زیاد آب می باشد که باید تمام این موارد بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *