دلایل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی و رفع آن | تعمیراتی آی بک امداد

حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

زمان مهمانی کردن نه تنها باید نگران کم آمدن غذا باشید بلکه در پایان و خوردن غذا نگرانی شما از جانب شستن ظروف و حتی اگر ظروف چینی باشد بابت شکستن آنها زیاد می شود از این رو با خرید ماشین ظرفشویی این نگرانی ها از بین می رود و به راحتی بعد از اتمام فرآیند شستشو می توانید ظروف تمیز و خشک شده را ببینید. البته باید به شما بگوییم در کنار همه این مزایا و فواید ظرفشویی به مانند هر وسیله ای احتمال خرابی قطعات آن و بروز مشکلاتی چون عدم تخلیه آب، بوی بد ظرفشویی، تمیز نشستن ظروف و.. وجود دارد که یکی از آنها مربوط به حل نشدن قرض ماشین ظرفشویی است که به دلایل مختلف از جمله باز نشدن محفظه قرص، گرفتگی یا شکستگی بازوی آبپاش، نبود آب گرم به اندازه کافی و.. این اتفاق رخ می دهد که به بررسی هر کدام از آنها در این مقاله خواهیم پرداخت.

چرا قرص ماشین ظرفشویی داخل ظرفشویی حل نمی شود؟

برای اینکه ظروف داخل ماشین شسته و تمیز شود از انواع مواد شوینده از جمله پودر، ژل، قرص استفاده می شود که یکی از بهترین و محبوبترین مواد شوینده قرص ظرفشویی نام دارد که به دلیل وجود مایع جلا دهنده و کمی از نمک داخل قرص چنده کاره دیگر نیازی به اضافه کردن این دو ماده در زمان ریختن ماده شوینده داخل ظرفشویی ندارید. البته برخی اوقات به دلایل مختلف از جمله شکستگی بازوی آبپاش، کم بودن آب گرم، عدم آبگیری ظرفشویی و موارد دیگر به درستی قرص ظرفشویی حل نمی شود و باعث تمیز نشستن ظروف و کدر و خش افتادن روی ظروف می شود که در این مقاله به بررسی دلایل حل نشدن قرص و نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

💡 حتما بخوانید: آموزش و راهنمای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

یکی از نکات مهم برای جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی استفاده از مواد شوینده استاندارد است که یکی از آنها قرص ظرفشویی نام دارد که برخی اوقات ممکن است به دلایل زیر داخل ظرفشویی حل نشود که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

  • عدم آبگیری ماشین ظرفشویی
  • کاهش میزان آب گرم داخل دستگاه
  • باز نشدن محفظه مخصوص قرص ظرفشویی
  • خرابی پمپ
  • گرفتگی بازوی آبپاش
  • شکستگی بازوی آبپاش

سوء عملکرد شیر آب ورودی

بعد از چیدمان ظروف داخل ظرفشویی و گذاشتن قرص داخل محفظه اگر به خوبی این دستگاه آبگیری نکند احتمال حل نشدن پودر و قرص در آن وجود دارد که در این مواقع باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند واگر تهران هستید برای تعمیر ماشین ظرفشویی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

کاهش میزان آب گرم داخل ظرفشویی

برای انجام فرایند شستشو باید داخل ظرفشویی به اندازه کافی آب گرم با درجه ۵۰ الی ۷۰ درجه سانتی گراد وجود داشته باشد در غیر اینصورت منجر به حل نشدن قرص داخل دستگاه می شود. البته بررسی میزان آب گرم داخل ظرفشویی با دماسنج انجام می شود.

باز نشدن درب محفظه قرص ظرفشویی

زمانی که قرص ظرفشویی داخل دستگاه قرار می دهید باید حل شود در غیر اینصورت با اتمام فرآیند شستشو شاهد تمیز نشستن ظروف خواهید بود که یکی از موارد و دلایل بروز این اتفاق به خاطر باز نشدن درب محفظه قرص است که باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

💡 حتما بخوانید : علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی | کدر شدن، سفیدک زدن و خش افتادن ظروف

خرابی پمپ سیرکولاسیون

پمپ یکی از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی است که اگر به هر دلیلی مسدود شود باعث می شود سایر بخش های سیستم شستشو درست کار نکند و سر و صدای زیادی به گوش برسد.

گرفتگی در بازوی آبپاش ظرفشویی

با روشن شدن ظرفشویی و آبگیری دستگاه آب از قسمت داخل سوراخ های بازوهای آبپاش به صورت کامل روی ظروف می پاشد بنابراین گرفتگی در آن می تواند باعث حل نشدن قرص و کثیفی ظروف بعد از اتمام فرآیند شستشو شود.

شکسته شدن بازوی آبپاش و عدم چرخش ان

حتی اگر آبپاش به درستی کار کند باید بازوهای آبپاش بپرخد تا آب به صورت کامل روی ظروف بپاشد در غیر اینصورت با ماده شوینده از جمله قرص حل نمی شود و در انتهای کار باعث کثیفی ظروف و تمیز نشستن آنها می شود.

راهنمای رفع مشکل حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که مشکلات فنی مربوط به حل نشدن قرص ظرفشویی تنها توسط تعمیرکار باید بررسی و رفع اشکال شود و با انجام موارد زیر می توانید مشکل حل نشدن قرص را برطرف کنید.

  • مطمئن شوید که به اندازه کافی آب داخل ظرفشویی می رود و دمای آب به ۵۰ الی ۷۰ درجه سانتی گراد می رسد.
  • از باز شدن درب محفظه قرص ظرفشویی مطمئن شوید.
  • برای اینکه ماده شوینده از جمله قرص داخل ظرفشویی حل شود باید به خوبی از سمت سوراخهای بازوهای آبپاش آب داخل ظرفشویی اسپری شود.

سخن پایانی

یکی از بهترین مواد شوینده برای شستشوی ظروف داخل ماشین ظرفشویی از نوع قرص ظرفشویی است که اگر با مشکل حل نشدن قرص مواجه هستید به دلایل مختلف از جمله خرابی پمپ، شکستگی یا مسدود شدن بازوهای آبپاش، باز نشدن درب محفظه قرص، کاهش میزان آب گرم داخل دستگاه و عدم آبگیری ظرفشویی این مشکل رخ می دهد که برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *