عیب یابی و رفع مشکلات رایج اجاق گاز و فر گاز | آی بک امداد

عیب-یابی-اجاق-گاز-و-فر-گاز
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

برای یک آشپزی خوب و راحت علاوه بر تامین مواد غذایی باید بهترین امکانات و وسایل را در اختیار داشت که مهمترین آن شامل اجاق و فر گاز است که البته این وسیله نیز به مانند هر کدام از لوازم خانگی ممکن است خراب شود و یک سری مشکلات و ایرادات داشته باشد که باید به عیب یابی و رفع مشکلات آن بپردازیم. از جمله مشکلات اجاق گاز می توان به روشن نماندن شعله، زرد شدن شعله، صدا دادن شعله و حتی روشن نشدن فر اشاره کرده که بر اثر خرابی ترموکوپل، مسدود شدن سر مشعل و… رخ می دهد که در این مقاله به عیب یابی و رفع مشکلات رایج اجاق گاز و فر گاز می پردازیم و اگر با خواندن این مقاله مشکل رفع نشدن برای تعمیر اجاق گاز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر اجاق گاز کار هر کسی نیست

اجاق گاز متشکل از یک سری اجزاء و قطعات از جمله ترموکوپل، پیلوت، مشعل، نازل، ولوم و … است که در صورت خرابی و اشکال در هر کدام از آنها با مشکلاتی اعم از روشن نماندن شعله، زرد سوختن شعله، صدا دادن شعله، دود کردن شعله و… مواجه می شوید. در صورتی که مشکل به خاطر کثیفی یا مسدود شدن سوراخ های مشعل باشد که خودتان می توانید دست به کار شوید و به عیب یابی و رفع مشکلات بپردازید اما اگر مشکل از خرابی قطعات از جمله ترموکوپل؛ پیلوت، نازل و ولوم باشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر اجاق گاز در منزل اگر در تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عیب یابی و رفع مشکلات رایج اجاق گاز و فر گاز

یکی از مواردی که در زمان استفاده از اجاق گاز باید در نظر بگیرید این است که زمان کثیفی روی صفحه گاز باید سریعا آنرا تمیز کنید در غیر اینصورت با مسدود شدن و گرفتگی سوراخ های مشعل باعث کم شدن ارتفاع شعله می شود و در این بین نیز توجه داشته باشید و یک سری موارد دیگر که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

عیب یابی فندک اجاق گاز زمان خاموش شدن پیلوت

یکی از مواردی که باعث خرابی فندک و کار نکردن آن می شود به خاطر نرسیدن گاز کافی به آن است که در این مورد باید اقدام به تنظیم شعله پیلوت کنید.

عیب یابی فر گاز: روشن نشدن فر گاز

یکی از مشکلات رایج به زمانی بر می گیردد  که فر روشن نمیش ود که در این مورد دلایل مختلف باعث بروز این مشکلا می شوند که شامل کثیفی پیلوت، مسدود شدن راه پیلوت است که در باید به بررسی پیلوت بپردازید و اگر باز هم مشکل حل نشد به خاطر عدم رسیدن گاز کافی به پیلوت است که تنها با تنظیم شلعه پیلوت مشکل رفع خواهد شد.

علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز رومیزی

در صورتی که با مشکل جرقه نزدن فندک اجاق مواجه هستید بدانید که یک مشکل رایج است که خرابی قطعات زیر باعث جرقه نزدن فندک اجاق گاز در نوع رومیزی و معمولی می شود که باید بررسی و رفع گردد.

 • کلید یا ولوم جرقه
 • قطعی سیم‌ها
 • ترانس جرقه
 • چینی جرقه

علت خاموش شدن شعله اجاق گاز

یکی از قطعات مهم در اجاق گاز ترموکوپل نام دارد تا ایمنی اجاق گاز را تامین کند که برای سایر لوازم گرمایشی از جمله پکیج، آبگرمکن دیواری نیز استفاده می شود. در واقع به دلایل مختلف از جمله ریختن آب روی سر شعله یا خاموش شدن شعله ترموکوپل باعث بستن مسیر گاز می شود تا در ادامه داخل آشپزخانه گاز تجمع نکند و باعث منجر شدن و آتش سوزی نشود. در صورتی که با مشکل خاموشی شعله یا روشن نماندن شعله اجاق گاز مواجه هستید به احتمال زیاد ترموکوپل اجاق خراب است که برای تعمیر ترموکوپل اجاق گاز کافیه با سایت تعمیرات آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا تعمیرکار نسبت به تعویض این قطعه اقدام کند.

مشعل‌های اجاق گاز روشن نمی‌شوند

در صورتی که با روشن کردن فندک یا کبریت و چرخاندن ولوم اجاق روشن نمی شود به احتمال زیاد قسمت سوراخ های مشعل یا پیلوت اجاق گاز مسدود شده است و برای رفع گرفتگی و تمیزی آن باید از میله باریک و برس تمیز استفاده کنید تا با تمیز کردن نازل پیلوت مشکل رفع گردد در غیر اینصورت باید نسبت به تعویض نازل پیلوت اقدام کنید.

عیب یابی اجاق گاز برای دود کردن شعله

یکی از مشکلاتی که گزارش می شود زمانی است که با روشن شدن اجاق گاز شعله دود می کند که در این مورد به خاطر افزایش مقدار گاز نسبت به هوا است که توسط تعمیرکار و با کاهش مقدار گاز مشکل رفع خواهد شد.

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز

یکی از علائم و نشانه های خرابی اجاق گاز زرد سوختن شعله است که در این مورد با باز کردن صفحه تنظیم باید فاصله بین نازل و لوله رابط را تنظیم کرد تا مشکل رفع شود.

مشکلات شعله اجاق گاز: شعله صدا دارد

در صورتی که زمان روشن شدن شعله اجاق گاز با صدای زیاد همراه است این به خاطر افزایش هوا نسبت به گاز است است که باید صفحه مخلوط کن باز و تنظیم گردد.

علت داغ شدن ولوم و صفحه نمایش اجاق گاز

چنانچه قصد روشن کردن اجاق گاز دارید اما متوجه داغ بودن ولوم و صفحه نمایش اجاق گاز شده اید باید سریعا نسبت به رفع مشکل و عیب یابی ان اقدام کنید چونکه در صورت عدم تعمیر اجاق گاز احتمال آسیب جدی به سایر قطعات اجاق چون خرابی برد، ذوب شدن قطعات و… را به همراه دارد.

یکی از مواردی که باعث کاهش خرابی اجاق گاز می شود این است که ولوم را روی حد وسط قرار دهید.

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز با آی پی امداد

یکی از دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز به خاطر خرابی قطعه ترموکوپل است که در این مورد باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند در غیر اینصورت ایمنی اجاق گاز تامین نمی شود و احتمال بروز انواع حوادث از جمله آتش سوزی وجود دارد.

6 دیدگاه برای “عیب یابی و رفع مشکلات رایج اجاق گاز و فر گاز | آی بک امداد

 1. تهرانی فر گفته:

  سلام، سه تا از ولوم های اجاق گاز ما که مدل رومیزی هست سفت شده و حرکت نمیکنه چیکار کنم درست بشه و اینکه اسپری ضد جرم هم زدم باز درست نشد.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، برای رفع مشکل سفت شدن ولوم اجاق گاز حتما کمی روغن بزنید و فشار بدید و در صورت حل نشدن مشکل باید شیرهای اجاق رو عوض کنید.

 2. فاطمه عزیزی گفته:

  سلام، اجاق گاز تاکنو دارم که وقتی دوشاخه اجاق رو به برق میزنم فن روشن و دیگه دکمه ای ای برای خاموش کردن فن نداره راهنمایی کنید و بگید چطوری فن خاموش میشه؟

 3. محمد جواد گفته:

  با سلام، اجاق گاز صفحه ای آلتون به تازگی خریدم که الان سه تا از لعه هاش جرقه میزنه و در عین حال با روشن کردن اجاق ثابت نمی مونه و زود خاموش میشه و زمانی دکمه روشن خاموش رو یکم فشار میدم به صورت ثابت روشن میشه ؟ علتش رو بگید.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، مشکل خاموش شدن اجاق گاز شما به خاطر ایراد در ترموکوپل و بوبین ها است که باید بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *