بررسی علت سرد نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید | تعمیرات آی بک امداد

سرد نکردن آبسردکن یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با وصل شدن یخچال به برق و اتومات کردن سرمای داخل آن و فریزر ایجاد می شود و همین باعث افزایش مدت زمان ماندگاری مواد غذایی داخل آن است اما در این بین وجود آب سردکن یخچال می تواند یک آپش به حساب آید که باعث می شود بدون نیاز به باز کردن درب یخچال به راحتی آب سرد را بنوشید. وجود آبسردکن و یخساز یخچال دو آپشن هستند که روی قیمت یخچال تاثیر می گذارد اما اگر بعد از چند وقت با خرابی آبسردکن مواجه شدید باید به شما بگوییم که مهمترین علت سرد نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید به خاطر خرابی کمپرسور یخچال و البته قطعات دیگر از جمله ترمودیسک، فن، المنت، برد و گاز یخچال است.

چرا آبسردکن یخچال کار نمی کند؟

یکی از دلایل یخ و برفک زدن یخچال به خاطر زیاد باز گذاشتن درب یخچال است که بیشترین دلیل آن برای نوشیدن آب سرد است که با ساخت آبسردکن دیگر نیازی به باز کردن درب یخچال نیست و به راحتی مخزن پر از آب می کنید و با فشردن پدال آن با لیوان می توانید آبسرد میل کنید. حال سوال اینجاست اگر آبسردکن سرد نکند بخاطر سرد و خنک نکردن داخل یخچال است که به بررسی آن خواهیم پرداخت و اگر از آبسردکن آب نیاید به خاطر یخ زدن لوله انتقال، کاهش فشار شیر و… است که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که تعمیر آبسردکن یخچال تنها باید توسط افراد حرفه ای انجام شود که دانش کافی در زمینه تعمیر یخچال دارند از این رو می توانید برای تعمیر یخچال در منزل و در شهر تهران با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال امرسان

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

بررسی علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

با پر کردن مخزن آبسردکن از آب و با بستن درب یخچال سرمای داخل یخچال باعث می شود که آب داخل آبسردکن سرد شود و به راحتی می توانید از آن بنوشید بنابراین با گرم و سرد نشدن آب آبسردکن به خاطر سرد و خنک نکردن یخچال است که این مورد به خاطر خرابی کمپرسور یخچال و موارد زیر است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

 • خراب شدن ترمودیسک
 • خرابی برد الکترونیکی
 • فن یخچال اشکال دارد.
 • خالی شدن گاز یخچال یا کم بودن گاز
 • خرابی قطعه المنت و تشخیص علت سوختن المنت
 • خرابی موتور یخچال

علت نیامدن آب از آبسردکن یخچال چیست؟

در صورتی که با فشردن پدال آب سردکن یخچال از آن آب خارج نمی شود بخاطر مشکلات زیر است که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع عیب شود.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال پارس

 • یخ زدن لوله انتقال آب
 • خراب شدن و مشکل در قسمت شیر ورودی آب یا شیر برقی
 • کاهش فشار شیر یخچال
 • اشکال در قسمت فیلتر آب یخچال
 • اشکال در قسمت سوئیچ درب یخچال که نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال دارد.
 • سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن یخچال خراب شده است و باید تعمیر گردد.
 • خراب شدن برد کنترل آبسردکن یخچال و تعمیر آن توسط تعمیرکار

در ادامه متن این مقاله به بررسی دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال که شامل موارد بالا است آشنا می کنیم و البته برای تعمیر یخچال در منزل می توانید با سایت تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید که در تهران وجود دارد.

لوله آب داخل در یخ زده است

اگر با کار نکردن آبسردکن مواجه هستید باید ابتدا به بررسی لوله آب در زیر یخچال بپردازید که اگر با دمین هوا داخل آن عبور نکند به معنای یخ زدن لوله است که باید آب شود تا مشکل رفع گردد.

خراب شدن شیر ورودی آب یخچال

اگر شیر ورودی آب داخل یخچال ساید بای ساید خراب شده باشد آبسردکن کار نمی کند که البته زمان خرابی شیر و کاهش فشار آب شیر ورودی باز نمی شود و برای اینکه مطمئن شوید  جریان شیر ورودی آب وجود ارد باید از مولتی متر استفاده کنید و حداقل فشار لازم برای شیر باید ۲۰ psi یا ۱.۳۶ اتمسفر باشد.

فشار کم سیستم آب خانگی

دقت داشته باشید که آبسردکن یخچال ساید به شیر ورودی وصل می شود و به مانند یخچال فریزر آبسردکن مخزنی نیست از این رو کاهش فشار آب خانگی یکی از دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال است که باید بررسی شود.

خراب شدن برد کنترلی آب سردکن

برای درست کار کردن آب سردکن یخچال برد کنترلی وجود دارد که با خرابی آن نمی تواند برق سیستم آبسردکن یخچال را تامین کند و همین باعث کار نکردن آبسردکن می شود بنابراین باید توسط تعمیرکار یخچال بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر آبسردکن یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

خراب شدن کلید آب سردکن

کلید آبسردکن در صورت خراب شدن باعث از کار افتادن سیستم آبسردکن می شود از این رو باید توسط مولتی متر مطمئن شوید که جریان اتصال دارد و در صورت نداشتن اتصال باید کلید را تعویض کنید.

خرابی فیلتر آب

مورد بعدی برای کار نکردن و نیامدن آب از آبسردکن یخچال به خاطر مسدود شدن فیلتر آب است که با تمیز کردن و رفع گرفتگی مشکل رفع خواهد شد. فراموش نکنید که هر شش ماه یکبار باید فیلتر آب یخچال تعویض گردد.

چرا آبریز یخچال ساید بای ساید چکه می‌کند؟

چنانچه زمان استفاده از آبسردکن یخچال ساید متوجه نشتی و چکه کردن آب از آن شدید بخاطر خرابی پدال، شیر برقی و ایراد در مسیر آبرسانی است که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع گردد.

در صورتی که با مشکل چکه کردن آب از آبسردکن یخچال مواجه هستید کافیه موارد زیر انجام دهید تا مشکل رفع شود.

 • ۶ دقیقه مدام پدال آبسردکن را فشار دهید تا با این کار شما هوا خارج شود.
 • در ادامه باید فیتینگ را بررسی کنید و مطمئن شوید که به خوبی آب بندی می کند.
 • احتمال خرابی از شلنگ آب پشت یخچال یا شیر برقی وجود دارد که باید بررسی کنید.
 • اقدام به خارج کردن تانک واتر و تست آن کنید و اگر باز هم آبریز چکه کرد باید آنرا عوض کنید.
 • امکان آسیب دیدن پدال آبسردکن وجود دارد.

💡 حتما بخوانید: علت نشتی آب از یخچال

3 دیدگاه برای “بررسی علت سرد نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید | تعمیرات آی بک امداد

 1. مهدی گفته:

  سلام، آبسردکن دسنی مدل ۱۰۰ ما خرب شده یعنی زمانی که به برق میزنه آبش خنکه اما کمپرسور آبسردکن یکسره کار میکنه و دیگه اتومات نمیکنه علتش چیه؟

 2. مهدیه گفته:

  سلام، تنها یک هفته از خرید آبسردکن رومیزی یونیک میگذره که دو روز اول خوب کار میکرد الان با وجود روشن بودن دکمه آب سرد باز هم آبش گرمه و دکمه آب گرم دستگاه هم خاموشه علت چیه؟

 3. گلی گفته:

  سلام، یخچال ساید بای ساید برند سامسونگ دارم که زمان استفاده از آبسردکن یخچال تنها یک لیوانش خنکنه و بعد از اون هر چی آب مینوشم معمولی لطفا علتش رو بگید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *