علت بوق زدن یخچال فریزر پارس و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

علت بوق زدن یخچال پارس

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یخچال از قطعات زیادی تشکیل شده است که مهمترین آنها ترموفیوز، موتور، گاز مبرد، اواپراتور، کندانسور، فن، ترموفیوز، ترمودیسک است که در صورت خرابی هر کدام از آنها روی عملکرد یخچال تاثیر منفی می گذارد و باعث بروز انواع مشکلات از جمله یخ و برفک زدن، سرد نکردن یخچال، منجمد نشدن مواد غذایی و فاسد شدن آنها و حتی ایجاد سر و صدای زیاد یخچال می شود که در این بین با باز ماندن درب یخچال صدای بوق به صدا در می آید و البته موارد دیگر از جمله خرابی برد، پایین بودن درجه یخچال، خرابی لاستیک درب، خاموش بودن طولانی مدت یخچال باعث بوق زدن دستگاه می شود که در این مقاله به بررسی دلایل بوق زدن یخچال فریزر پارس می پردازیم و برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت بوق زدن یخچال پارس چیست؟

اگر نگاهی به تاریخچه یخچال بیندازید متوجه می شوید که از سال ۱۷۴۸ میلادی که اولین یخچال توسط مخترع آمریکایی اختراع شد بعد با ساخت انواع یخچال های نفتی، گازی همراه بود و حتی در اولیل از گاز آمونیاک برای سرد شدن یخچال استفاده می شد که امروز به یخچال برقی ساخته می شود و در انواع فریزر، ساید بای ساید و دوقلو و انواع یخچال صنعتی در مغازه، فروشگاه، رستوران، کبابی وجود دارد که یکی از برندهای ایرانی پارس است که امروز قصد داریم علت بوق زدن یخچال پار را بنویسم که شامل موارد زیر است و به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

 • خرابی برد
 • خاموش بودن و روشن نشدن یخچال طولانی مدت
 • باز ماندن درب یخچال
 • خرابی لاستیک درب
 • پایین بودن درجه یخچال

خرابی برد یخچال پارس

به منظور سرد کردن یخچال از گاز مبرد و جریان آن داخل لوله های اواپراتور استفاده می شود که با روشن شدن کمپرسور همراه است و همه این کارها با برد الکترونیکی یخچال انجام می شود در غیر اینصورت یکسره کار کردن یخچال باعث سوختن کمپرسور و افزایش هزینه تعمیر یخچال می شود بنابراین یکی از دلایل بوق زدن یخچال پارس به خاطر خرابی برد است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

💡 حتما بخوانید: هزینه تعمیر یخچال

خاموش بودن یخچال در مدت زمان طولانی

بخاطر اینکه به کمپرسور یخچال فشار وارد نشود یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات می شود و یکسره کار کردن و خاموش بودن یخچال در طولانی مدت می تواند به معنای خرابی یخچال باشد که با بوق زدن یخچال شما را از آن مطلع می کند.

💡 حتما بخوانید: علت خاموش شدن و روشن نشدن یخچال

باز ماندن درب یخچال علت بوق زدن یخچال پارس

با اینکه گفته می شود باز گذاشتن زیاد درب یخچال باعث خالی شدن گاز یخچال می شود با اینکه این دیدگاه کاملا اشتباه است اما باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال و ایجاد یخ و برفک می شود که همین مشکلات دیگر از جمله فعالیت زیاد کمپرسور و اتومات نکردن یخچال در پی دارد از این رو سازندگان یخچال طوری عمل کرده اند که با باز شدن طولانی مدت درب بوق بزند و به شما هشدار دهد که درب را ببندید.

خراب شدن لاستیک درب یخچال

همانطور که باز گذاشتن درب باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال و بروز مشکلات دیگر می شود اگر لاستیک خراب باشد نیز این اتفاق رخ می دهد بنابراین یکی دیگر از دلایل بوق زدن یخچال فریزر پارس به خاطر خرابی لاستیک است که باید تعویض شود.

پایین بودن درجه  یخچال

کاهش دمای یخچال و پر بودن زیاد از مواد غذایی باعث می شود که صدای بوق یخچال به صدا در بیاید که با تنظیم دمای یخچال و کم کردن مواد غذایی مشکل رفع می شود.

💡 بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال پارس در تهران

مشکلات رایج در یخچال پارس

همانطور که اشاره شد یخچال از اجزا و قطعات زیادی تشکیل شده است که خرابی آنها باعث بروز مشکلات زیاد می شود که در این مقاله شما را با مشکلات رایج یخچال پارس آشنا خواهیم کرد.

نشت آب از یخچال

نشتی آب یخچال می تواند بخاطر قطعه فیلتر، خرابی واشر درب یخچال، گرفتگی زهکش و در عین حال تراز نبودن یخچال باشد که باید آنها را رفع کنید.

صدا دادن بیش از حد یخچال پارس

زمانی که سر و صدای زیاد از یخچال به گوش می رسد اگر طولانی مدت و بیش از حد باشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا آنرا رفع کند و البته خرابی قطعات زیر باعث سر و صدای یخچال می شود.

 • معیوب بودن موتور فن
 • خرابی کمپرسور
 • خرابی تیغه فن
 • معیوب بودن فن اپراتور

نحوه رفع صدای یخچال پارس

 • تراز کردن یخچال
 • تعویض فن یخچال

علت خنک نکردن یخچال پارس

مهمترین موردی که خرابی یخچال را به همراه دارد زمانی است که یخچال سرد نکند که که بخاطر عدم تنظیم دما یا موارد زیر است که باید رفع شود.

 • کثیفی کویل های کندانسور
 • خرابی موتور فن اواپراتور یخچال
 • قرار دادن ظروف غذایی غیر اصولی و زیاد که باعث عدم تهویه هوا و سرد نکردن یخچال می شود.

قرار دادن ظروف غذایی به صورت غیرصحیح در یخچال

نتیجه گیری

امروزه برندها و مارک های زیادی از یخچال ایرانی، اروپایی، آمریکایی، آسیایی وجود دارد که باعث می شود همیشه یک سوال در ذهن داشته باشید اینکه یخچال خوب چی بخریم؟ یکی از برندهای ایرانی یخچال پارس است که با خرابی قطعات آن صدای بوق به صدا در می آید بنابراین علت بوق زدن یخچال پارس بخاطر یک مورد ساده چون باز ماندن درب یا خرابی برد، پایین بودن درجه، خرابی لاستیک درب یخچال است که باید توسط تعمیرکار و تکنسین رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *