علت خاموش شدن و کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال | تعمیرات آی بک امداد

کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

مواد غذایی خام از جمله گوشت گوسفند، گاو، مرغ و… شاید تا چند ساعت بتوان نگهدار کرد و اگر در داخل یخچال قرار نگیرد خراب و فاسد می شود که البته مدت زمان ماندگاری مواد غذایی به نوع گوشت، مواد غذایی بسته بندی شده و. بستگی دارد. بنابراین خراب شدن یخچال و کار نکردن آن می توانید یک دردسر بزرگ برای هر کسی به حساب آید به خصوص اینکه داخل یخچال سرد و خنک نکند که در این موقع با فعالیت زیاد کمپرسور و اتومات نکردن یخچال همراه است و در ادامه با سوختن موتور همراه خواهد بود اما بغیر از این مورد مشکلات دیگر از جمله خاموش شدن و کار نکردن صفحه نمایشگر وجود دارد که همین باعث می شود کد خطا و ارور و میزان دمای محیط و داخل یخچال و فریزر و… را نبینیم از این جهت باید نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید که اگر تهران باشید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید کار نمی کند؟

یکی از آپشن ها و قابلیت های یخچال وجود صفحه نمایش روی درب یخچال است که شما را از میزان دمای داخل یخچال و فریزر، دمای محیط و.. آشنا می کند و البته در زمان یخ و برفک زدن یخچال می توانید با فشردن دکمه فقط قسمت بالا یا فریزر یخچال را خاموش کنید. بغیر از این موارد حتی در صورت خرابی قطعات یخچال و مشکلات دیگر روی صفحه نمایشگر کد خطا و ارورها نمایش داده می شود که با مراجعه به دفترچه راهنمای فارسی یخچال می توانید آنها را رفع کنید. با این اوصاف خاموش شدن و کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال یک مشکل جدی است که به علت خرابی برد اصلی یا قطعی برق این اتفاق رخ می دهد.

نحوه نمایش اطلاعات و داده ها روی صفحه نمایشگر یخچال

در واقع این صفحه نمایشگر درب یخچال خود یک برد الکترونیکی دارد که با سوکت به برد اصلی یخچال متصل شده است تا تمام اطلاعات از جمله دمای فریزر، یخچال، محیط و کد خطا و ارورها را نشان دهد بنابراین مهمترین علت برای خاموش شدن و کار نکردن صفحه نمایشگر یخچال به خاطر خرابی و سوختن برد اصلی است که باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه ای بررسی شود.

البته در ادامه قطعی برق ساختمان و نبود برق در یخچال باعث کار نکردن صفحه نمایشگر می شود که باید مطمئن شوید که مشکل از برق ساختمان یا از خود یخچال است.

دلیل خرابی نمایشگر یخچال چیست؟

تمام اطلاعات و داده های روی نمایشگر از طریق برد اصلی روی برد صفحه نمایشگر نشان داده می شود از این رو خرابی برد اصلی مهمترین دلیل برای خرابی نمایشگر است و چنانچه سیم یا سوکت برد الکترونیکی نمایشگر به برد اصلی جدا شده باشد با مشکل خاموش شدن و کار نکردن آن مواجه خواهید شد.

با توجه به اینکه برد الکترونیکی یخچال اگر خراب شود دمای یخچال به درستی تنظیم نمی شود و باعث اتومات نکردن یخچال و حتی باعث خاموش شدن نمایشگر می شود از این رو خیلی مهم است که نسبت به بررسی این قطعه و عیب یابی آن از تکنسین و تعمیرکار حرفه ای استفاده شود.

اجزاء و قطعات برد نمایشگر شامل فیوز، مقاومت، آی سی، منبع تغذیه، خازن، رله و… است که در صورت خرابی یا سوختن هر قطعه برد باعث خاموش شدن نمایشگر می شود از این رو باید توسط تکنسین بررسی و عیب یابی گردد.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال صنعتی در تهران

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خرابی صفحه نمایش یخچال و از کار افتادن دکمه های آن

در صورتی که متوجه شوید هیچ کدام از دکمه های نمایشگر کار نمی کند به معنای خراب شدن صفحه نمایشگر است که به دلایل مختلف چون ضربه زدن به آن، ورود آب به داخل آن، فشار زیاد با دست، استفاده مداوم و… خراب می شود از این رو باید سریعا نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید.

توجه داشته باشید که عدم نمایش اعداد و علائم روی نمایشگر یخچال باعث می شود که در زمان خرابی قطعات کد خطا و ارورهای یخچال را نبینید و نتوانید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و علاوه بر این زمان عدم تنظیم دمای یخچال نتوانید به درستی آنرا تنظیم کنید چون صفحه نمایشگر کار نمی کند و نمی توانید آنرا ببنید.

در زمان خرابی صفحه نمایشگر یخچال که در مدل های جدید از نوع لمسی است تنها با تعمیر یا تعویض آن مشکل رفع می شود که برای تعمیر یخچال در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال فریزر و ساید در منزل

کار نرکدن نمایشگر یخچال به دلیل نوسانات برق

یکی دیگر از دلایل از کار افتادن نمایشگر بخاطر نوسانات برقی است از این رو باید از بهترین محافظ برق برای یخچال استفاده کنید تا دچار این مشکل نشوید و در صورت خاموش شدن نمایشگر باید به بررسی پریز، دوشاخه و کابل بپردازید و مطمئن شوید سالم یا خراب است.

💡 حتما بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر پارس

نحوه رفع مشکل کار نکردن صفحه نمایش یخچال

به دلیل اهمیت وجود نمایشگر یخچال در زمان خرابی آن و نددید اعداد و علائم باید سریعا آنرا درست کنید که برای اینکار ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل برقی ندارد و اگر هیچ گونه اختلال برقی نداشته باشد به خاطر خرابی قطعات یخچال از جمله خرابی برد الکترونیکی نمایشگر یا برد اصلی است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر گردد و شما برای تعمیر یخچال در هر منطقه ای از تهران کافیه با شماره تلفن آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *