علت برعکس شدن تصویر تلویزیون و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

چرا-تصویر-تلویزیون-برعکس-شده؟
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به تاریخچه تلویزیون بیندازید متوجه پیشرفت چشمگیر در این تکنولوژی خواهید شد که از تلویزیون های قدیمی CRT امروزه به تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی با کیفیت تصویر عالی رسیده است به خصوص اندازه بزرگ آنها می تواند شما را در بهتر دیدن تصاویر تلویزیون از جمله سریال، فیلم، کارتون و.. کمک کند اما در این بین انواع مشکلات و ایرادات در تلویزیون ممکن است رخ دهد که شامل سیاه شدن تصویر تلویزیون، پرش تصویر تلویزیون و البته برعکس شدن تصویر تلویزیون و.. است که به خاطر خرابی قطعات آن از جمله مین برد، بک لایت، پنل، فریمور و..و یا مشکلات نرم افزاری است که در این مقاله به بررسی علت برعکس شدن تصویر تلویزیون و نحوه رفع آن اشاره خواهیم کرد.

تعمیر تلویزیون زمان برعکس شدن تصویر

یکی از مشکلاتی که در مورد تلویزیون ممکن است رخ دهد زمانی است که تصویر تلویزیون برعکس شود که به دلیل مشکلات نرم افزار و سخت افزاری این مشکل رخ می دهد و البته خیلی کم پیش می آید اما اگر مشکل تلویزیون بخاطر خرابی قطعات مین برد، فریمور باشد برای تعمیر تلویزیون در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید. آی بک امداد اقدام به عیب یابی تلویزیون، رفع انواع مشکلات و حتی تعمیر و تعویض قطعات آن از جمله بک لایت، پنل، مین برد و… می کند.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت برعکس شدن تصویر تلویزیون چیست؟

در زمان نگاه کردن به تلویزیون احتمال بروز انواع مشکلات از جمله پرش تصویر، آبی شدن صفحه تلویزیون، خط افتادن روی آن، سیاه شدن تصویر تلویزیون و … دیگر وجود دارد که البته در این بین برعکس شدن تصویر تلویزیون خیلی کم رخ می دهد و اگر این اتفاق برای تلویزیون شما رخ داده است علت آن به خاطر مشکلات سخت و نرم افزاری است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود اما به صورت کلی موارد زیر باعث برعکس شدن تصویر تلویزیون می شود که به بررسی آنها در این مقاله خواهیم پرداخت.

  • خراب شدن فریمور تلویزیون
  • خراب شدن مین برد تلویزیون

💡حتما بخوانید: عیب یابی و تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

خراب شدن فریمور علت برعکس شدن تصویر تلویزیون

قطعات تلویزیون شامل بک لایت، پنل، مین برد و.. است که در این بین خود مین برد تلویزیون از قطعات مختلف تشکیل شده است که از مهمترین قطعات آن فریمور است که وظیفه آن کنترل عملکرد بخش های تلویزیون می باشد و هر گونه خرابی فریمور می تواند باعث خوب نرسیدن تلویزیون به مین برد یا برعکس شدن تصویر شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

💡حتما بخوانید: علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ای دی LED

خراب شدن مین برد از دلایل برعکس شدن تصاویر تلویزیون

مین برد خود قطعه ای مهم از تلویزیون است که علاوه بر اینکه کار ذخیره اطلاعات در تلویزیون را انجام می دهد بلکه باعث می شود که به سایر قطعات دستور را منتقل کند تا به درستی تصویر روی تلویزیون نمایش داده شود و البته که اگر با خراب شدن برد مادر یا همان مین برد انواع مشکلات در تلویزیون رخ خواهد داد که یکی از آنها برعکس شدن تصویر است.

💡حتما بخوانید: روش های تقویت آنتن تلویزیون برای رسیدن به تصویر شفاف

نحوه رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون

همانطور که اشاره شد این مشکل خیلی کم رخ می دهد و ممکن است به خاطر بروز مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری رخ دهد که در هر دو مورد باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود تا در صورت خرابی قطعات مین برد و فریمور نسبت به تعویض آنها اقدام کند بنابراین اگر در تهران هستید برای تعمیر تلویزیون در منزل و نصب تلویزیون روی دیوار کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا بعد از استعلام هزینه و قیمت تعمیر تلویزیون و دادن آدرس در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر را انجام دهند.

💡حتما بخوانید: علت و علائم سوختن پنل تلویزیون ال ای دی و نحوه رفع آن

نتیجه گیری

تلویزیون وسیله ای مهم است که امروزه نبود آن می تواند کاملا شما را بی حوصله کند با اینکه به مانند یخچال وسیله ای ضروری نیست که اگر یک روز خراب شود زندگی نمی توان کرد اما وسیله ای است که ساعات ها شما را سرگرم دیدن انواع برنامه های تلویزیونی می کند بنابراین روشن نشدن تلویزیون، عدم نمایش تصویر و هر گونه مشکل دیگر می تواند باعث نگرانی شما شود که یکی از آنها شامل برعکس شدن تصویر تلویزیون است که به خاطر خرابی قطعات مین برد، فریمور یا مشکلات نرم افزاری است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

به منظور تعمیر تلویزین در تهران و رفع انواع مشکلات از جمله سیاه شدن تصویر، پرش تصویر، تعویض پنل، تقویت آنتن، نصب تلویزیون روی  دیوار و … در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *