علت آبگیری مداوم و بیش از حد ماشین لباسشویی | تعمیرات آی بک امداد

آبگیری مداوم لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

لباسشویی وسیله ای برقی است که به مانند سایر لوازم خانگی احتمال خرابی قطعات، بروز انواع مشکلات و ایرادات در آن وجود دارد که شامل نچرخیدن دیگ لباسشویی، تمیز نشستن لباس ها، بوی بد لباسشویی و… می باشد که در طول روشن کردن لباسشویی فرآیند شستشو شامل آبگیری، شستن، خشک کردن،  تخلیه آب و… می باشد که درست کار نکردن هر کدام باعث خرابی لباسشویی می باشد که در این مقاله به بررسی علت آبگیری مداوم لباسشویی خواهیم پرداخت که به خاطر خرابی شیر برقی، هیدروستات، برد الکترونیکی و تایمر یا کوتاه بودن شلنگ تخلیه آب این اتفاق می افتد و برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

نحوه آبگیری ماشین لباسشویی به چه صورت است؟

قطعات اصلی لباسشویی شامل دیگ، تایمر، هیدروستات، شیر برقی، شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه، میکروسوئیچ درب، دینام و.. است که در صورت خرابی هر قطعه احتمال بروز انواع مشکلات از جمله از کار افتادن لباسشویی، نچرخیدن دیگ، برق داشتن بدنه لباسشویی و… وجود دارد. اما اگر کنجکاو هستید بدانید که فرایند شستشو در لباسشویی به چه صورت است باید به شما بگوییم که ابتدا بعد از بسته شدن درب و روشن کردن لباسشویی، فرمان قفل درب توسط برد ارسال می شود و در ادامه به شیر برقی فرمان آبگیری کردن را دادن می شود و بعد از رسیدن آب به اندازه کافی توسط هیدروستات این فرمان به برد داده می شود که در ادامه نیز برد فرمان قطع شیر برقی و ادامه روند شستشو از جمله چرخیدن دیگ، تخلیه آب و… را می دهد.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا آبگیری لباسشویی بیش از حد انجام می شود؟

یکی از مراحل فرآیند شستشو شامل آبگیری کردن لباسشویی است که برد دستور آنرا به شیر برقی می دهد تا داخل لباسشویی به حد کافی آب بریزید اما اگر بیش از حد آب داخل لباسشویی بریزد به معنای خرابی آن است که باید به دنبال پیدا کردن علت وارد شدن آب بیش از حد داخل آن باشید که به خاطر خرابی شیر برقی، هیدروستات، برد و تایمر و البته کاهش ارتفاع شیلنگ تخلیه لباسشویی این اتفاق رخ می دهد.

علت پر شدن بیش از حد آب در ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم پیش بیاید که زمان استفاده از لباسشویی متوجه شوید که آبگیری مداوم و بیش از حد در لباسشویی رخ میی دهد که علت آن مموارد زیر است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • خراب شدن شیربرقی لباسشویی
 • هیدروستات لباسشویی خراب است.
 • کم بودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب
 • خراب شدن برد الکترونیکی یا تایمر

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر و تعمیرات ماشین لباسشویی دوو DAEWOO در تهران

خرابی شیربرقی لباسشویی

برای کار شستن لباس ها داخل لباسشویی باید آب به اندازه کافی داخل آن باشد و مخزن پر از آب شود که این کار با شیر برقی انجام می شود اما خرابی شیر برقی می تواند باعث آبگیری مداوم ماشین لباسشویی شود. توجه داشته باشید که در شیر برقی بوبین قرار دارد که این قطعه توسط تایمر، برد، هیدروستات تنظیم و کنترل می شود.

نحوه تست شیر برقی لباسشویی

همانطور که گفتیم یکی از دلایل وارد شدن آب بیش از حد داخل مخزن لباسشویی به خاطر خرابی شیربرقی است که برای اینکه بفهمید شیر سالم یا خراب است کافیه مراحل زیر انجام دهید.

 • کشیدن لباسشویی از برق
 • بررسی جریان آب در لباسشویی
 • در زمانی که لباسشویی خاموش شود هر گونه آبگیری و وارد شدن آب داخل مخزن به معنای خرابی شیر برقی است که باید توسط تعمیرکار باز و تعویض شود.
 • سپس جریان آب در لباسشویی را چک کنید.
 • عدم آبگیری لباسشویی در زمان خاموش بودن دستگاه به معنای سالم بودن آن و بررسی سایر موارد است.

💡حتما بخوانید: علت اصلی باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش و رفع آن

خراب شدن شیر برقی یکی از علت های آبگیری زیاد ماشین لباسشویی است

خراب شدن هیدروستات علت یکسره آبگیری کردن ماشین لباسشویی

با وجود اینکه با شیر برقی امکان آبگیری مخزن وجود دارد اما باید با هیدروستات میزان آب کافی داخل آن تشخیص داده شود تا به برد اطلاع دهد و برد فرمان قطع شیر برقی را بدهد بنابراین یکی از دلایل وارد شدن آب زیاد داخل لباسشویی به خاطر خرابی هیدروستات است که برای شناسایی این مورد باید مراحل زیر انجام شود.

 • بررسی شلنگ متصل به هیدروستات و مطمئن شوید که نشتی ندارد
 • چنانچه در قسمت شلنگ حباب وجود دارد باید سریعا آنرا عوض کنید.
 • نبودن حباب در شلنگ به معنای این است که باید سایر قسمت های هیدروستات را بررسی کنید و ممکن است به خاطر کثیفی مخزن هیدروستات آبگیری مداوم انجام شود.

💡حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی و از بین بردن کپک

کم بودن ارتفاق شیلنگ تخلیه لباسشویی

در مورد بعدی که باید بررسی شود و می تواند باعث آبگیری مداوم لباسشویی شود به خاطر کاهش ارتفاع شلنگ تخلیه است که اگر فاصله آن از ۵۰ الی ۵۵ سانتی متر از زمین کمتر باشد باعث بروز این مشکل می شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در تهران و منزل شما

کم بودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب علت قطع نشدن آبگیری لباسشویی

خراب شدن برد الکتریکی ماشین لباسشویی

برد الکتریکی در واقع مهمترین قطعه لباسشویی است که فرمان قطع شیر برقی یا وصل آنرا می دهد از این رو اگر خراب شود دیگر امکان قطع شیر برقی وجود ندارد و همین باعث وارد شدن آب بیش از حد داخل مخزن لباسشویی می شود که خرابی آن به معنای افزایش هزینه تعمیر لباسشویی می باشد.

💡حتما بخوانید: علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

علت پُر شدن بیش از حد آب در لباسشویی از دید تعمیرکار آی بک امداد

شیر برقی، هیدروستات و برد لباسشویی سه قطعه ای هستند که وظیفه تامین آب داخل مخزن را دارد و در صورت خرابی هر کدام باعث آبگیری مداوم لباسشویی می شود. بنابراین بعد از شروع فرآیند شستشو و قفل کردن درب توسط میکروسوئیچ و با دستور برد باید شیر برقی شروع به باز شدن و ریختن آب داخل مخزن کند و توسط هیدروستان میزان کافی آب تشخیص و به برد اطلاع داده می شود تا بعد از آن فرمان قطع شیر برقی دهد از این رو خرابی هر کدام از آنها و البته کاهش ارتفاع شلنگ تخلیه باعث بروز این مشکل می شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر و تعمیرات لباسشویی بکو Beko در تهران

نتیجه گیری

همانطور که عدم آبگیری لباسشویی می تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود اما اگر آبگیری مداوم ماشین لباسشویی رخ دهد به معنای شروع نشدن مراحل دیگر فرآیند شستشو و از کار افتان دستگاه است که علت آن خرابی شیر برقی، هیدورستات، برد، کاهش ارتفاع شیلنگ تخلیه می باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و اگر تهران هستید برای تعیمر ماشین لباسشویی در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

3 دیدگاه برای “علت آبگیری مداوم و بیش از حد ماشین لباسشویی | تعمیرات آی بک امداد

 1. علی احمدی گفته:

  سلام.لباسشویی ال جی دارم میخوام بدونم علت اینکه مدت زمان زیادی طول میکشه آبگیری انجام بشه چیه و اینکه چرا بطور یکسره آب تخلیه میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 2. فرشید زمانی گفته:

  سلام.بنده تعمیرکار الکترونیک هستم و لباسشویی زیمنس دارم بردش اشکال داره برای درست کردنش باید کدوم قطعه از برد رو درست کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *