علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی و نحوه رفع آن

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یخچال نه تنها وسیله ای عالی برای نگهداری مواد غذایی خام و پخته است که باعث جلوگیری از خراب شدن و مواد غذایی تا چند روز و چند ماه می شود که این زمان بسته به مدت زمان ماندگاری ماده غذایی متفاوت است اما در سال های اخیر انواع یخچال هوشمند به بازار آمده است که باعث شده همیشه از خود بپرسیم یخچال چی بخریم؟ در واقع نه تنها بسته به میزان بودجه خود بلکه به نوع برند ایرانی و خارجی و آپشن هایی که دارد می توانید بهترین یخچال را بخرید که در بین آنها یخچال سامسونگ و ال جی یکی از بهترین برندها است که البته مانند هر یخچالی ممکن است خراب شود که یکی از مشکلات آن مربوط به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است که به خاطر خرابی سنسور، ترموستات، عدم تعادل دمای یخچال و حتی خرابی برد یخچال این اتفاق رخ میدهد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی و تعمیر شود.

علت خاموش شدن صفحه نمایشگر سامسونگ و ال جی چیست؟

اگر نگاهی به سایت های فروش یخچال بیندازید یا در بازار بروید مشاهده می کنید که انواع برندهای ایرانی و خارجی از جمله برندهای کره ای، اروپایی، آمریکایی وجود دارد که در این بین برند ال جی و سامسونگ به خاطر عملکرد و محبوبت آنها تقاضای خرید زیادی دارد اما به مانند هر کدام از برندها ممکن است خراب شود و با خرابی قطعات آن چون ترموستات، سنسور محیطی، کمپرسور و… و بروز مشکلاتی چون سرد نکردن یخچال، یخ و برفک زدن یخچال و خاموش شدن صفحه نمایش مواجه شود که باید سریعا علت آنرا پیدا و نسبت به عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی و سامسونگ اقدام کنید.

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی به خاطر خرابی برد، سنسور محیطی یا ترموستات، عدم تعادی دمای یخچال و حتی ساده ترین حالت قطع شدن برق یخچال است که باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای عیب یابی و تعمیر شود که برای تعمیر یخچال در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی و نحوه رفع آن

با وجود نمایشگر یخچال علاوه بر دیدن درجه دمای یخچال و فریزر و تنظیم دمای یخچال زمانی که هر قطعه از یخچال خراب شود کد خطا و ارور روی آن نمایش داده می شود و با مطلع شدن شما می توانید با خواندن دفترچه راهنما یا تماس با تعمیرکار آنرا برطرف کنید از این رو خیلی مهم است که زمان خاموشی صفحه نمایشگر سریعا علت آنرا پیدا کنید و مشکل را رفع کنید که شامل موارد زیر است.

  • قطع شدن برق یخچال
  • سنسور یخساز یخچال مشکل دارد.
  • دمای یخچال تنظیم نیست.
  • برد یخچال خراب است.
  • خرابی ترموستات یخچال
  1. قطع بودن برق یخچال

ساده ترین علت برای خاموشی صفحه نمایشگر قطع برق است که باید مطمئن شوید که هیچ گونه اتصالی برق در یخچال یا سیمکشی برق ساختمان وجود ندارد و زمانی که مطمئن شدید که برق ساختمان درست است باید پریز برق چک و اگر سالم بود سراغ سیمکشی برق یخچال بروید که این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

  1. ایراد در عملکرد سنسور یخ ساز یخچال

یکی از مشکلات یخچال به خرابی سنسورها بر می گردد که باعث بروز انواع مشکلات از جمله خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال می شود که در این مواقع باید سریعا توسط تعمیرکار بررسی شود. مواردی از جمله خراب ترموستات، گرفتگی فیلتر آب یخچال و انجماد لوله های انتقال آب از دلایل خرابی سنسور یخساز یخچال است که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید.

💡 بیشتر بخوانید : نحوه تشخیص فیلتر آب یخچال تقلبی و اصل

  1. عدم تعادل در دمای یخچال

زمانی که درجه دمای یخچال و فریزر را تنظیم کنید باعث می شود که دستور خاموش و روشن شدن کمپرسور توسط ترموستات داده شود از این رو عدم تنظیم دمای یخچال می تواند منجر به رخ دادن یک سری مشکلات شود که یکی از آنها مربوط به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است که زیاد گرم یا سرد شدن یخچال باعث از کار افتادن سیستم هوشمند صفحه نمایش می شود و علاوه بر این باعث خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود.

💡 حتما بخوانید: علت فاسد و خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال

  1. معیوب شدن برد یخچال

از جمله اجزا و قطعات مهم یخچال برد یا صفحه نمایشگر نام دارد که اگر خراب شود باعث از کار افتادن نمایشگر می شود از این رو باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

  1. خرابی ترموستات موتور یخچال

یخچال باید هر چند دقیقه یکبار اتومات شود در غیر اینصورت فشار زیاد به کمپرسور باعث خراب و سوختن موتور یخچال می شد که برای اینکه بعد از مدت زمانی از کارکرد و روشن بودن کمپرسور این قطعه خاموش شود توسط قطعه ترموستات زمان خاموش و روشن شدن کمپرسور داده می شود که خرابی آن می تواند باعث یکسره کار کردن کمپرسور و در ادامه خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی شود.

💡 حتما بخوانید: نحوه تعمیر و تعویض ترموستات یخچال

نحوه عیب یابی و تعمیر  پنل نمایشگر یخچال سامسونگ

زمانی که متوجه خرابی صفحه نمایشگر یخچال شدید باید علت آنرا پیدا کنید و مشکل را رفع کنید. برای ریست کردن نمایشگر یخچلا کافیه دکمه های Energy Saver و Power Freezer به صورت  همزمان و مدت سه ثانیه فشار دهید و اگر این دکمه ها موجود نبود دکمه های  Photo Slide و Lighting را به جای دو دکمه قبلی سه ثانیه فشار دهید.

ده ثانیه برق یخچال را بکشید و زمانی که دیدید که نمایشگر شروع به چشمک زدن و نشان دادن عدد “۸۸ ۸۸” کرد برق یخچال را وصل کنید تا به راحتی ریست انجام شود.

چه زمانی ریست کردن یخچال سامسونگ ضرورت پیدا می‌کند؟

زمانی باید ریست کردن صفحه نمایش یخچال انجام شود که نمایشگر درست کار نکند، حالت دمو خاموش شده باشد .

جمع بندی

یکی از مشکلاتی که برای یخچال ال جی و سامسونگ نیز ممکن است رخ دهد شامل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است که در این مواقع به خاطر خرابی سنسور، ترموستات، برد، عدم تنظیم دمای یخساز و.. این مشکلات به وجود می آید که برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با تعمیرکار تماس بگیردی و اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال خانگی، ساید، مغازه و… کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *