راهنمای تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ نوع فریزر، دوقلو و ساید | آی بک امداد

تعویض فن یخچال سامسونگ
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یکی از مهمترین لوازم خانگی یخچال نام دارد که در تمام فصول سال کار می کند از این رو باید به درستی از آن استفاده کنید و البته در صورت بروز هر گونه خرابی قطعات و بروز انواع مشکلات چون سرد نکردن، سر و صدای زیاد، داغ کردن موتور، یخ و برفک زدن و.. باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید که در این بین یکی از قطعات اصلی فن یخچال می باشد که در این مقاله تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ را توضیح خواهیم داد که شامل فن های کمپرسور، اواپراتور و فن داخلی یعنی همان فن فریزر می باشد که برای تعمیر یا تعویض آن در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

فن یخچال چیست؟

یخچال از قطعات مختلف تشکیل شده است که در این بین قطعات اصلی شامل کمپرسور، گاز مبرد، اواپراتور، سیستم دیفراست و فن یخچال می باشد که در این بین فن های یخچال شامل فن کمپرسور که برای خنک کردن موتور استفاده می شود تا به آن فشار وارد نشود و فن فریزر که برای انتقال سرما از فریزر به داخل یخچال است و فن اواپراتور که آنرا فن تبخیری می نامند و در صورت خرابی هر کدام از این فن ها باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید که در این مقاله تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ را توضیح خواهیم داد.

💡حتما بخوانید: سرد و خنک نکردن یخچال

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تعویض فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ در محل

دقت داشته باشید که حتی با خرید بهترین برند یخچال در بازار باز احتمال خرابی قطعات و بروز انواع مشکلات وجود دارد که یکی از آنها شامل خرابی فن یخچال است که در صورت عدم عیب یابی آن با مشکلاتی چون داغ کردن موتور، سرد و خنک نکردن داخل یخچال مواجه خواهید.

در صورت خراب شدن فن یخچال باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید که این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای و در محل و منزل شما و در سریعترین زمان انجام شود از این رو برای تعمیر یخچال در منزل اگر تهران هستید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال کندی در تهران

تعمیر فن یخچال سامسونگ آیا امکان پذیر است؟

یکی از قطعات اصلی یخچال فن نام دارد که احتمال خرابی این قطعه وجود دارد و باعث بروز انواع مشکلات می شود که برای رفع آنها می توانید فن یخچال را تعمیر کنید و این برای برند سامسونگ نیز صدق می کند اما دقت داشته باشید که تعمیر فن یخچال سامسونگ تنها موقتی مشکل را برطرف می کند از این رو بهتر است که اقدام به تعویض این قطعه کنید.

توجه داشته باشید که تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ یک کار تخصصی است از این رو با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

یخچال سامسونگ چند تا فن دارد؟

اگر فن یخچال شما خراب شده است و قصد تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ را دارید باید ابتدا بدانید که چند تا فن یخچال داریم که به شرح زیر است.

 • فن کمپرسور یخچال
 • فن اواپراتور یخچال
 • فن داخلی یخچال با نام فن فریزر

فن کمپرسور یخچال

یخچال هر چند دقیقه یکبار باید اتومات کند تا به موتور فشار نیاید اما همزمان با روشن شدن موتور یخچال داغ می کند که به منظور خنک شدن این قطعه یک فن کنار آن وجود دارد که به فن کمپرسور معروف است که در صورت خرابی یا گرفتگی به خاطر تجمع گرد و غبار باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: تشخیص سوختن موتور یخچال

فن اواپراتور یخچال

فن اواپراتور با نام فن تبخیری که باعث به جریان آمدن هوا داخل فضای داخلی یخچال می شود از این رو با خرابی آن باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید که از علائم خرابی فن اواپراتور سرو صدای زیادی است که در زمان روشن شدن یخچال به گوش می رسد.

فن داخلی یخچال

توجه داشته باشید که برای سرد شدن داخل یخچال یک پروسه طی می شود که اما تنها فریزر یخچال خنک می شود و با وجود فن داخلی یا همان فن فریزر این سرما از قسمت فریزر به قسمت یخچال می رود از این رو خرابی فن داخلی یخچال باعث سرد نکردن قسمت یخچال می شود که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال دوو در تهران

نحوه روغن کاری فن یخچال سامسونگ

یکی از مواردی که زمان استفاده از یخچال سامسونگ باید انجام دهید روغن کار فن یخچال است که با اینکار باعث روان پروانه های فن خواهید شد و باید هر چند وقت یکبار این کار انجام شود چونکه گرد و غبار جمع شدن روی فن باعث خرابی آن خواهد شد.

نحوه تعویض فن یخچال سامسونگ

در صورتی که فن یخچال شما خراب شده است و مطمئن هستید که خرابی یخچال به دلیل ایراد در این قطعه می باشد و باید تعویض گردد برای تعویض فن یخچال سامسونگ کافیه مراحل زیر را انجام دهید.

 • کشیدن یخچال از برق و تخیله مواد غذایی داخل یخچال
 • پیدا کردن فن یخچال که برای اینکار باید تمام قفسه ها و کشوهای داخل یخچال را خارج کنید.
 • در ادامه نسبت به باز کردن دیواره عقبی یخچال و پنل فن اقدام کنید.
 • نوبت باز کردن اتصالات مربوط به موتور فن و بیرون آوردن تیغه های آن است.
 • بعد از آن باید فن جدید را در جای فن قدیمی بگذارید و اتصالات آنرا وصل کنید.
 • دیواره و پنل فن را ببندید و یخچال را به برق بزنید.

علت صدا دادن فن یخچال فریزر یا ساید بای ساید سامسونگ

اگر یخچال ساید برند سامسونگ دارید اما زمان استفاده از آن سر و صدای زیادی به گوش شما می رسد این به خاطر خراب شدن قطعه فن است که دلایل مختلف باعث خراب شدن فن می شود که به شرح زیر است و باید نسبت به تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ اقدام کنید.

 • نوسانات برقی ساختمان
 • وارد شدن هر گونه ضربه به یخچال
 • جمع شدن گرد و غبار روی پروانه فن
 • فرسوده شدن فن یخچال و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *