علت سرد نکردن یخچال سوزان و رفع مشکل | آی بک امداد

سرد نکردن یخچال سوزان

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

زمانی می توانید مواد غذایی داخل یخچال نگه دارید و تازه و سالم باشد که محفظه یخچال سرد باشد در غیر این صورت سرد نکردن یخچال به معنای خرابی آن و حتی باعث فاسد شدن مواد غذایی می گردد که در تمام برندها و مارک های یخچال صدق می کند که یکی از آنها یخچال سوزان است که سرد نکردن یخچال سوزان به دلایل مختلف از جمله عدم تنظیم درجه دما، خرابی درب یخچال، عدم گردش هوا، عدم تنظیم گاز و ایراد در کمپرسور رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و در صورتی که در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

چرا یخچال سوزان سرد نیست؟

حتی با خرید بهترین برند یخچال احتمال خرابی آن وجود دارد که برخی از آنها به دلیل عدم نگهداری درست توسط شما است و در این بین با خرابی یخچال و بروز مشکلاتی چون اتومات نکردن، سرمای زیاد یخچال، یخ زدن بدنه یخچال و… باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید که یکی از مشکلات جدی سرد نکردن یخچال سوزان است که به دلایل زیر رخ می دهد.

  • تنظیم نبودن درجه دمای یخچال
  • عدم گردش هوا
  • عدم تنظیم گاز یخچال
  • خراب شدن درب یخچال
  • خرابی موتور یخچال

💡حتما بخوانید: علت سرد یخچال پارس

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دمای مناسب یخچال سوزان

برای اینکه یخچال شما خراب نشود باید بغیر از تراز بودن یخچال، چیدمان درست مواد غذایی، نگذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال، رعایت فاصله یخچال با اجاق و دیوار و…دمای یخچال تنظیم شود که برای تنظیم درجه یخچال سوزان باید بدانید که درجه دمای یخچال بین عدد ۲ الی ۵ درجه و فریزر بین ۱۶- و ۲۰- باشد تا هیچ مشکلی پیش نیاد.

علت سرد نکردن یخچال سوزان

اگر حین باز کردن یخچال متوجه کاهش سرمای یخچال یا خراب شدن مواد غذایی و آب شدن یخ مواد غذایی داخل یخچال شدید یخچال شما خراب شده است و باید تعمیر گردد که در این بین سرد نکردن یخچال سوزان به دلایل زیر رخ می دهد که به عیب یابی آنها خواهیم پرداخت و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

  • تنظیم نبودن درجه دمای یخچال
  • عدم گردش هوا
  • عدم تنظیم گاز یخچال
  • خراب شدن درب یخچال
  • خرابی موتور یخچال

تنظیم نبودن دمای یخچال

یکی از دلایل که باعث می شود یخچال سرد نکند تغییر نوسان درجه دمای یخچال و فریزر است که باید نسبت به تنظیم درجه دما دفترچه راهنمای یخچال را بخوانید در غیر اینصورت تنظیم نبودن یخچال باعث خرابی و سرد نکردن یخچال سوزان می گردد.

وجود مشکل در درب یخچال

مورد بعدی که زمانی که یخچال سرد نمی کند باید بررسی کنید درب یخچال است و بررسی کنید که به خوبی درب بسته می شود و اگر هر گونه پارگی و ایراد در لاستیک درب یخچال مشاهده کردید باید آنرا عوض کنید و دقت داشته باشید که یخ زدن پشت کشوهای فریزر یکی از دلایل بسته نشدن درب یخچال است که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

خرابی واشر یا لاستیک درب یخچال باعث ورود هوای بیرون به داخل یخچال و ایجاد نوسانات شدید دمایی و در ادامه سرد نکردن یخچال و حتی یکسره کار کردن یخچال و خرابی کمپرسور می گردد.

عدم گردش هوا در یخچال

برای اینکه سرمای داخل یخچال به درستی در گردش باشد فن های مختلفی داخل آن وجود دارد که یکی از آنها فن فریزر است از این رو ممکن است فن یخچال خراب شده باشد که همین باعث شود یخچال سوزان سرد و خنک نکند که با بررسی و عیب یابی و در صورت نیاز تعویض فن مشکل برطرف خواهد شد که برای تعمیر آن در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

تنظیم نبودن گاز یخچال

هر گونه ایراد در قسمت گاز یخچال و کم و خالی بودن گاز باعث سرد نکردن یخچال سوزان می گردد که باید میزان گاز مبرد یخچال توسط تعمیرکار بررسی گردد و به درستی تنظیم گاز انجام شود.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه شارژ گاز یخچال

اختلال در عملکرد کمپرسور یخچال

یکی از دلایل افزایش دما و سرد نکردن یخچال سوزان ایراد در موتور یا همان کمپرسور یخچال می باشد که باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تعمیر یا تعویض کمپرسور انجام شود تا مشکل برطرف گردد.

نتیجه گیری

همانطور که اشاره شد یخچال سوزان نیز به مانند هر برندی ممکن است خراب شود که یکی از مشکلات سرد نکردن یخچال سوزان است که به دلایل عدم تنظیم دما، خرابی درب یخچال، عدم گردش مناسب هوا داخل یخچال، تنظیم نبودن گاز یخچال و حتی خراب شدن کمپرسور یخچال است که برای رفع مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *