علت یخ زدن بدنه و صفحه داخلی یخچال | تعمیرات آی بک امداد

یخ زدن بدنه و صفحه داخلی یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با گذاشتن مواد غذایی داخلی یخچال به خاطر سرمای قسمت بالایی و فریزر تا مدت زمان معین خراب نمی شود که بسته به مدت زمان ماندگاری مواد غذایی متفاوت است بنابراین اگر یخچال سرد نکند باید علت آنرا بیابید و برای تعمیر یخچال با تعمیرکار تماس بگیرید اما برخی اوقات ممکن است این سرمای داخل یخچال و فریزر بیش از حد باشد طوری که باعث یخ زدن و برفک زدن صفحه داخلی یخچال یعنی بدنه آن شود که در این مورد به دلیل گرفتگی فاضلاب، خرابی سنسور یا ترموستات، خرابی برد و حتی تزریق بیش از حد گاز این اتفاق می افتد که در متن این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت و در صورتی که تهران هستید برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت یخ زدن بدنه و صفحه داخلی یخچال چیست؟

دقت داشته باشید که در صورتی که با باز کردن درب یخچال متوجه لایه یخ روی بدنه و صفحه داخل یخچال شوید به خاطر عدم تنظیم دما، خرابی سنسور یا ترموستات و حتی خرابی برد یخچال این اتفاق می افتد که در صورت تنظیم دمای یخچال اگر مشکل رفع نشد باید برای تعمیر یخچال با تعمیرکار تماس بگیرید که البته اگر در تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

یخ زدن بدنه یخچال با برفک زدن متفاوت است

یکی از مشکلات یخچال که می تواند هر کسی را نگران کند زمان یخ زدن یا سرمای زیاد و حتی برفک زدن داخل یخچال که برای هر کدام از آنها دلیلی وجود دارد که باید بررسی و رفع اشکال شود.

  • علت یخ زدن صفحه داخلی یخچال به خاطر گرفتگی فاضلاب و نادوانی یخچال است.
  • علت سرد شدن بیش از حد یخچال به دلیل عدم تنظیم دما، اتومات نکردن یخچال و همچنین خرابی قطعات ترموستات یا سنسور، اشکال در کمپرسور، تزریق بیش از حد گاز در زمان شارژ گاز یخچال و همچنین زیاد باز بودن دریچه دمپر است که باید رفع شود.
  • علت برفک زدن یخچال می تواند به خاطر پارگی لاستیک و حتی اشکال در قطعات دیفراست یخچال باشد.

علت یخ زدن صفحه داخلی یخچال چیست؟

زمانی که در صفحه داخلی و بدنه یخچال لایه های از یخ را مشاهده می کنید این به خاطر گرفتگی لوله فاضلاب یا همان درین است که باعث می شود آب مربوط به برفک زدایی از لوله تخلیه نشود و همین باعث می شود در آخر منجر به یخ زدن بدنه یخچال شود از این رو باید نسبت به رفع گرفتگی لوله فاضلاب اقدام کنید که به شرح زیر است.

با استفاده از یک میله نازک چون میله بافندگی یا چوب لباسی می توانید آنرا داخل لوله فاضلاب کنید تا مسیر آن باز شود و به راحتی مشکل رفع شود. دقت داشته باشید که به توصیه کارشناسان بهتر است بعد از باز شدن مسیر لوله فاضلاب حتما آب جوش بریزید و فراموش نکنید که کاسه روی کمپرسور یخچال را خالی کنید تا تمام مواد غذایی که از لوله فاضلاب تخلیه شده است دور بریزید و مانع از ایجاد بوی بد داخل سینی شود.

💡 حتما بخوانید: علت بوق زدن  یخچال ال جی

علت سرد شدن زیاد بدنه داخلی یخچال

همانطور که اشاره کردیم اگر سرمای داخلی بدنه یخچال بیش از حد سرد باشد باید سریعا مشکل را پیدا و آنرا رفع کنید که عدم تنظیم اشتباه درجه دمای یخچال، خرابی سنسور یا ترموستات یخچال و همچنین خرابی برد اصلی یخچال و تزریق زیاد گاز باعث بروز این مشکل شده است که به شرح زیر است.

💡 حتما بخوانید: دلایل خرابی سنسورهای یخچال

زمانی که با مشکل خالی شدن گاز یخچال مواجه هستید باید شارژ گاز یخچال توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود در غیر اینصورت حتی زمان شارژ گاز اگر بیش از حد تزریق شود منجر به یکسره کار کردن یخچال می شود که همین به معنای یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال است که اگر مشکل سریعا رفع نشود و یخچال اتومات نکند موتور یخچال می سوزد.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال امرسان در تهران

دلیل سرد شدن بدنه یخچال از زبان تعمیرکار آی بک امداد

یکی از نگرانی های کاربران که گزارش شده است یخ زدن بدنه داخلی یخچال و افزایش سرمای داخل آن است که از دید یک تعمیرکار علت بروز مشکل به خاطر موارد زیر است.

  • عدم تنظیم درجه دمای یخچال که اگر مکانیکی است باید آنرا روی درجه ۲ و اگر یخچال الکترونیکی است باید روی درجه ۵ تنظیم کنید در غیر اینصورت سرمای زیادی تولید می کند.
  • یکی دیگر از موارد سرمای زیادی داخل یخچال به خاطر خرابی سنسور محیطی یا ترموستات است که زمان روشن و خاموش کردن کمپرسور را اعلام نمی کند و همین باعث می شود که یخچال به صورت یکسره کار کند.
  • زمان شارژ گاز یخچال اگر بیش از اندازه گاز تزریق شود باعث می شود که به صورت یکسره کار کند و همین منجر به خرابی کمپرسور و سوختن موتور یخچال می شود.

💡 حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

راهکارهایی برای جلوگیری از سرد شدن زیاد بدنه یخچال

همانطور که سرد نکردن یخچال باعث خراب شدن مواد غذایی می شود همین مورد در زمان تولید سرمای بیش از حد یخچال صدق می کند که برای جلوگیری از سرد شدن زیاد بدنه یخچال باید موارد زیر انجام دهید.

  • همیشه فضای داخل یخچال را نگاه کنید و در زمان یخ زدگی سریعا علت بروز مشکل را پیدا کنید.
  • با توجه به دمای منطقه ای که زندگی می کند دمای یخچال را تنشیم کنید.
  • زمان یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال درجه و در ادامه کمپرسور یخچال را چک کنید و مطمئن شوید که موتور یخچال خراب نیست.

💡 حتما بخوانید: نحوه تعویض روغن موتور یخچال

علت برفک زدن داخل یخچال فریزر

برخلاف یخچال های قدیمی در مدل های جدید بازار یخچال بدون برفک وجود دارد که دیگر نیازی به یخ زدایی نیست که به احتمال زیاد زمان تمیز کردن یخچال دچار مشکلاتی چون سوراخ شدن یخچال شوید اما اگر یخچال بدون برفک است اما با مشکل یخ زدن و برفک زدن یخچال مواجه هستید به خاطر تداخل هوای گرم با سرمای زیاد است که در واقع زمان نفوذ هوای گرم به داخل یخچال این اتفاق می افتد که می تواند بخاطر نزدیک بودن به اجاق گاز، پارگی لاستیک و حتی خرابی سنسور دیفراست، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت، برد الکترونیکی باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡 حتما بخوانید: علت یخ زدن و برفک زدن یخچال فریزر

نتیجه گیری

اگر هنگام باز کردن درب یخچال مواجه لایه های یخ روی بدنه داخلی یخچال بودید باید بدانید که به خاطر گرفتگی لوله فاضلاب است که باید توسط میله نازک باز شود که البته یخ زدن بدنه یخچال با برفک زدن و تولید سرمای زیاد خیلی متفاوت است و هر کدام به دلایل مختلف باعث بروز مشکل می شود که برای تعمیر یخچال باید با تعمیرکار و تکنسین تماس بگیرید و اگر تهران هستید برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره تلفن آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *