علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

آنچه مشخص است با خرید یخچال ساید بای ساید به راحتی می توانید به تکه های یخ از یخساز دسترسی داشته باشید و در روزهای تابستان از نوشیدن یک آبمیوه خنک لذت ببرید که در بین بهترین برندها و مارک های یخچال خارجی یخساز ال جی خوب کار می کند که البته احتمال خرابی یخساز و خارج نشدن یخ از آن وجود دارد که علت آن می تواند به خاطر نوسانات دما، خرابی دریچه ورودی آب، پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب و حتی مشکلات فنی چون خرابی برد کنترل و حتی فن یخساز باشد که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر یخچال در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تکنسین در محل و منزل شما حاضر شود و تعمیر یخچال در منزل انجام شود.

عیب یابی یخساز یخچال ال جی

یکی از تفاوت های یخچال فریزر با ساید بای ساید علاوه بر گنجایش بالای آن می توان به وجود آپشن یخساز اشاره کرده که با درست کردن تکه های یخ باعث می شود که همیشه به یخ دسترسی داشته باشید و در کنار باد خنک کولر از نوشیدن یک لیوان آب میوه لذت ببرید که یکی از بهترین یخچال های ساید ال جی نام دارد که البته احتمال خرابی یخساز وجود دارد که در این مقاله به بررسی دلایل خرابی یخساز و خارج نشدن یخ از یخساز خواهیم پرداخت و اگر مشکل فنی باشد و به خرابی قطعات یخچال مربوط باشد تنها توسط تعمیرکار و تکنسین قابل حل است.

خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی می تواند به خاطر یک مشکل ساده چون نوسانات دما در محفظه یخساز باشد و یا اینکه به خاطر مشکلات فنی از جمله خرابی دریچه ورودی آب، خرابی یخساز و حتی برد کنترل یا فن یخساز این اتفاق رخ دهد که تنها توسط تعمیرکار و تکنسین قابل حل است.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا یخساز یخچال ال جی من از کار افتاد؟

زمانی که دکمه یخساز را فشار می دهد اگر از آن یخ بیرون نیاید ممکن است به اندازه کافی یخ نداشته باشد و یا اینکه یخ موجود نباشد که در ساده ترین حالت باید صبر کنید چون برای تولید یخ یخساز به ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد و البته ممکن است به خاطر خرابی شیر ورودی آب، پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب و سایر موارد این کار اتفاق بیفتد.

مشکل ۱: عدم وجود یخ

با اینکه یخساز به معنای تولید یخ است اما برای اینکه یخ تولید شود نیاز به زمان ۲۴ الی ۳۰ ساعت دارد بنابراین باید صبر کنید و در عین حال اگر دمای یخساز به زیر ۴ درجه فارنهایت برسد تمام یخ های داخل آن شروع به آب شدن می کند که تنها با تنظیم دمای یخساز مشکل رفع خواهد شد.

مشکل ۲: یخ کافی نیست

در مورد بعدی شاید داخل یخساز یخ وجود نداشته باشد و یا اینکه به مقدار کم وجود ارد که با کمی صبر کردن مشکل رفع می شود.

قطعا پر جمعیت بودن خانه و استفاده زیاد از یخچال و البته در زمان مهمانی دادن قطعا باعث می شود که خیلی زیاد از یخ استفاده کنید وخیلی سریع تمام شود که برای اینکه یخساز سرعت تولید یخ را بالا ببرد باید آنرا روی ویژگی Ice Plus یا Express Freeze بگذارید.

مشکل ۳: عدم توزیع یخ

در مورد بعدی برای کار نکردن یخساز ممکن است به درستی یخ پخش نشود و یا اینکه محل یخچال خوب نباشد و همین مشکل ایجاد کند.

مشکل ۴: بوی عجیب

با وجود مزایای یخساز یخچال ال جی باید هر چند وقت یکبار آنرا تمیز کنید در غیر اینصورت به خاطر عدم رعایت بهداشت با بوی بد، مزه و رنگ بد یخ مواجه می شوید از این رو نباید فراموش کنید که سالیانه دو بار یخساز را تمیز کنید تا مانع از بروز این مشکل شود.

یخساز یخچال ال جی شما آب کافی را تامین نمی‌کند؟

برای تولید یخ داخل یخساز نه تنها سرمای لازم توسط موتور یخچال باید تامین گردد بلکه باید آب به اندازه کافی وجود داشته باشد در غیر این صورت با مشکل خارج نشدن یخ از یخساز ال جی و از کار افتادن یخساز مواجه خواهید شد که در صورت خرابی فیلتر آب یخچال، خرابی شیر ورودی، پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب و… باعث می شود که به اندازه کافی آب داخل یخساز تامین نشود.

دلیل ۱: مشکلات فیلتر آب

زمانی که متوجه شدید خرابی یخساز به خاطر کاهش تامین آب است باید به سراغ فیلتر یخچال بروید که اشتباه نصب کردن آن مهمترین دلیل برای تامین نشدن آب یخساز است. در واقع زمان تعویض فیلتر آب یخچال اگر این کار توسط خود شما انجام شده باشد احتمال اشتباه جا انداختن آن وجود دارد که باید سریعا آنرا حل کنید.

💡 حتما بخوانید: نحوه تشخیص فیلتر آب یخچال تقلبی و اصل

دلیل ۲: خرابی شیر ورودی

در مورد بعدی اگر شیر ورودی که در زمان لوله کشی یخچال ساید انجام داده اید به هر دلیلی خراب شده باشد باعث قطع آب و تامین نشدن آب کافی یخچال می شود از این رو باید سریعا شیر ورودی را بررسی کنید و در صورت خرابی آنرا عوض کنید که این کار باید توسط تعمیرکار انجام شود.

دلیل ۳: پیچ خوردگی شیلنگ آب

شلنگ وصل شده به شیر ورودی و یخچال ممکن است به هر دلیلی پیچ خوردگی داشته باشد و یا به خاطر وجود یک جسم سنگین تحت فشار قرار گیرد از این رو باید آنرا رفع کنید.

💡 بیشتر بخوانید : آموزش نحوه تعویض روغن موتور یخچال

دلیل ۴: خرابی موتور یخچال

با انجام مراحل بالا اگر همه آنها درست باشد و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد با تشخیص تعمیرکار باید به بررسی موتور یخچال بپردازد که در صورت خرابی آن باید سریعا آنها تعویض کند تا مشکل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ال جی رفع شود.اگر تمام مراحل بالا را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید به احتمال زیاد موتور یخساز شما از کار افتاده است. برای تعویض موتور باید از شخصی با تجربه‌ کمک بگیرید. در صورتی که هنوز زمان گارانتی یخچال شما تمام نشده می‌توانید از آن استفاده کنید.

نحوه ریست کردن یخساز ال جی

در صورت بروز هر گونه مشکل در قسمتی یخساز ال جی برای رفع مشکل می توانید آنرا ریست کنید که با فشردن دکمه خاموش یا روشن یخچال و فشردن دکمه ای که نماد یخ دارد شروع به ریست کردن می کند.

نحوه نگهداری از یخساز ال جی

  • تمیز و ضدعفونی کردن یخساز ال جی فراموش نشود.
  • تعویض یا تمیز کردن فیلترهای آب یخچال ال جی در زمان معین خود
  • بررسی شیر آب ورودی
  • تمیز کردن فن کندانسور یخچال
  • تمیز کردن بیرون یخساز با دستمال نرم

جمع بندی

یکی از مشکلات و خرابی های یخچال ال جی مربوط به یخساز است که با خارج نشدن یخ از آن همراه است که در این زمان خرابی یخساز و از کار افتادن آن به معنای مشکلات پیش پا افتاده چون نوسانات دما در یخساز یا مشکلات فنی چون خرابی فن یخساز، برد کنترل و حتی شیر آب ورودی است که باید بررسی و رفع اشکال شود که برای تعمیر یخساز ال جی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *