تعمیر کولر آبی در تهران توسط سایت تعمیرات آی بک امداد

آتش گرفتن موتور کولر آبی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به دور اطراف خود بیندازید متوجه می شوید که افزایش قیمت کولر گازی نسبت به کولر آبی و پنکه باعث شده است که بیشترین استفاده از دستگاههای سرمایشی به کولر آبی مربوط شود که قطعات آن شامل پروانه، موتور، پمپ، پوشال، تسمه کولر و.. است که در صورت خرابی آن با انواع مشکلات چون بوی سوختگی موتور کولر، پریدن فیوز کولر آبی، خنک نکردن محیط، سر و صدای زیاد کولر و حتی آتش گرفتن کولر آبی و… مواجه خواهید شد که باید با تعمیرکار تماس بگیرید و البته برای تعمیر کولر آبی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

جلوگیری از کاهش هزینه تعمیر با سرویس کولر آبی

قبل از راه اندازی کولر آبی خیلی مهم است که ابتدا آنرا سرویس کنید و نسبت به تعویض پوشال ها، بررسی پمپ و موتور و روغن کاری یاتاق و موتور و… اقدام کنید که همه این کارها باید توسط سرویسکار انجام شود تا در صورت بررسی و عیب یابی کولر آبی اگر هر مشکلی داشته باشد آنرا رفع کند و همین دلیل مهمی است برای کاهش هزینه تعمیرات کولر آبی که باید انجام شود.

تعمیر کولر آبی در منزل شما در تهران

با افزایش جمعیت به خصوص در کلان شهرها ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی در منزل باعث کاهش هزینه تعمیر، عدم نیاز به حمل و بردن پیش تعمیرکار، پیدا کردن تعمیرکار می باشد که یکی از آنها کولر آبی می باشد که برای سرویس و تعمیر کولر آبی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و نسبت به عیب یابی، رفع ایرادات، تعمیر و تعویض قطعات آن از جمله موتور، پمپ، تنظیم تسمه کولر، نصب شناور کولر آبی و… اقدام کند.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عمده مشکلات و عیب های کولر آبی به همراه دلیل و راه تعمیر کولر

کولر آبی یکی از وسایل سرمایشی است که احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات و ایرادات در آن وجود دارد که ممکن است با خنک نکردن محیط همراه شود یا اینکه حین روشن بودن سر و صدای زیادی ایجاد کند که در ادامه متن به همه ایرادات و نحوه رفع و تعمیر کولر خواهیم پرداخت و اگر باز هم قادر به رفع مشکل نبودید برای تعمیر کولر آبی با تعمیر کار در شهر خود تماس بگیرید و اگر در تهران هستید کافیه برای تعمیر کولر آبی در تهران با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

روشن نشدن کولر آبی و کار نکردن پمپ

یکی از قطعاتی که داخل کولر استفاده می شود تا ایمنی آنرا فراهم می کند فیوز است که با داغ کردن، استفاده طولانی مدت از کولر آبی فیوز می پرد و همین باعث خاموش شدن کولر می شود. اما اگر با زدن کلید موتور کولر روشن نشد احتما پریدن فیوز برق آن وجود دارد که باید با فازمتر آنرا بررسی کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض فیوز کولر آبی اقدام شود.

برخی اوقات ممکن است مشکل از پریز برق و عدم رسیدن برق به کولر باشد و یا اینکه مشکل حادتر باشد و سیمکشی برق ساختمان خراب شده باشد که باید آنرا بررسی و رفع کنید.

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر کولر آبی در بازار

پخش باد گرم از کولر آبی زمان روشن بودن و کار کردن موتور

در صورتی که به راحتی کولر آبی روشن و موتور آن نیز کار می کند اما باد گرم تولید می شود باید برررسی کنید و مطمئن شوید که آب به اندازه کافی داخل محفظه کولر قرار دارد که با باز کردن دریچه کولر، بررسی شناور کولر و… می توانید این موارد را بررسی کنید.

بخاطر سختی آب احتمال رسوب گرفتن شناور کولر وجود دارد که همین مانع از رسیدن آب به اندازه کافی داخل تشت کولر می شود که کافیه رسوب زدایی با سرکه را انجام دهید و اگر مشکل رفع نشد اقدام به تعویض شناور کولر کنید و البته ممکن است مشکل نیز از کاهش فشار آب ساختمان باشد که با نصب پمپ آب خانگی قابل حل است.

 • بررسی شلنگ آب داخل کولر که مانع از پخش آب به اندازه کافی روی پوشال ها می شود.
 • کار نکردن پمپ آب کولر آبی که باید بررسی و رفع شود.
 • احتمال سوخته شدن پمپ کولر و پمپاژ نکردن آب وجود دارد.
 • روغن کاری پمپ آب کولر آبی را فراموی نکنید.

کاهش کیفیت باد کولر با وجود کار کردن موتور و پمپ

برخی اوقات ممکن است به خوبی قطعات اصلی کولر آبی از جمله موتور و پمپ کار کند اما کیفیت باد خنک آن کم باشد که باید به بررسی تسمه کولر، پوشال ها، برزنت کولر و حتی موتور کولر بپردازید.

 • یکی از دلایل اصلی برای کم شدن باد خنک کولر آبی زمانی است تسمه پروانه کولر شل یا سفت است که باید آنرا تنظیم کنید در غیر اینصورت به موتور فشار می آید.
 • اگر اقدام به نصب برزنت کولر آبی کرده اید باید این کار به افراد متخصص سپرده شود و جنس برزنت خوب باشد در غیر اینصورت پاره شدن و باز شدن پارچه برزنت از دلایل کاهش باد خنک کولر است.
 • با افزایش عمر کولر آبی احتمال خرابی قطعات آن وجود دارد که باید تعویض گردد که یکی از آنها موتور است که با نیم سوز شدن قدرت زیادی برای حرکت پروانه و تولید باد خنک و با کیفیت ندارد که تنها با تعویض یا تعمیر موتور کولر آبی مشکل رفع خواهد شد.
 • در صورتی که پوشال های کولر نازک باشد و خیلی از هم باز باشد هر چقدر هم که موتور و پمپ خوب کار کند احتمال کاهش باد خنک از کولر وجود دارد.

💡حتما بخوانید: دلایل بالا نرفتن فشار پمپ آب کولر و نحوه تعمیر آن

روشن نشدن موتور کولر آبی

مهمترین دلیل برای اینکه کلید موتور را فشار دهید و کولر روشن نشود به خاطر نرسیدن برق به دستگاه است یا اینکه موتور سوخته است که در صورتی که بوی سوختگی از موتور به مشام شما رسید باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید.

با وجود صدای موتور کولر آبی اما روشن نمی شود

زمانی که موتور کولر می خواهد روشن شود یک صدای کمی از خود ایجاد می کند اما اگر روشن نشد به معنای این است که یک سری مشکلات باعث این مشکل شده است که شامل موارد زیر است و باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع اشکال شود.

 • سفت بودن زیاد تسمه پروانه
 • در یک راستا نبودن پولی های کولر آبی
 • نیم سوز شدن سیم پیچ دور تند موتور

کار کردن موتور کولر تنها در دور تند یا کند

یک کلید دور کند و تند برای کولر آبی وجود دارد که میزان باد خنک کولر آبی را کم و زیاد می کند بنابراین اگر تنها با یک حالت موتور کولر کار می کند احتمال سوختن یا نیم سوز شدن سیم پیچ های دور تند یا کند وجود دارد که باید بررسی و رفع اشکال شود.

💡حتما بخوانید: تست موتور و خازن کولر آبی و علت روشن شدن کولر با دور تند

سر و صدای زیاد کولر آبی

زمانی که با وجود روشن بودن کولر، تولید باد خنک اما سر و صدای زیاد کولر آبی به گوش می شنوید به خاطر دلایل زیر است که باید توسط تعمیرکار سریعا بررسی و رفع شود.

 • پولی های کولر خراب یا شل است.
 • یاتاق های کولر گشاد شده است.
 • فن پروانه کولر تاب دارد.
 • موتور فن کولر خراب است.
 • خرابی تسمه کولر
 • تاز نبودن کولر آبی

خاموش شدن موتور فن در زمان کار کردن و روشن شدن دوباره

این مشکل از کولر می تواند به خاطر اورلود موتور باشد که به معنای مشکل برقی است که باید تعمیرکار بررسی و عیب یابی کند و عوامل زیر باعث می شود این مشکل پیش آید.

 • سیم پیچ های موتور کولر نیم سوز شده است.
 • دریچه هوای کولر بسته است.
 • یاتاق های کولر گریپاژ کرده است.
 • تسمه پروانه کولر سفت است.

علت نشتی و آب دادن  از کولر

در زمانی که شناور کولر گیر می کند یا به درستی تنظیم نشده است و یا اینکه شلنگ متصل به آن آب بندی نشده است احتمال آب دادن کولر آبی وجود دارد.

پخش قطرات آب به سالن زمان کار کردن کولر

هر گونه ایراد در شلنگ آب، عدم تنظیم آن و … باعث می شود این اتفاق رخ دهد.

لرزش زیاد کولر زمان کار کردن آن

زمانی که اتصالات موتور با پولی به درستی محکم نشده باشد و یا پایه های آن لنگ بزند باعث می شود لرزش زیادی از کولر به گوش بیاید که باید رفع شود.

علت کاهش باد کولر آبی

 • بد بودن محل نصب کولر آبی
 • شل یا سفت بودن پروانه
 • نیم سوز شدن موتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *