آموزش و نحوه باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش | آی بک امداد

باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

در زمان استفاده از ماشین لباسشویی و در صورت خرابی قطعات و بروز هر گونه مشکلات از جمله خاموش شدن لباسشویی حین کار، عدم تخلیه آب، نچرخیدن دیگ، باز نشدن درب ماشین لباسشویی و… باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید که البته این برای تمام برندها صدق می کند از این رو در صورت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برند بوش و قفل شدن درب برای باز کردن آن کافیه این مقاله را تا آخر بخوانید تا نحوه باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی بوش را یاد بگیرید و البته برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

راه برای باز کردن قفل درب لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی بوش دارید و بعد از اتمام فرآیند شستشو و شستن لباس ها هر کاری می کنید درب باز نمی شود و با انتشار بوی بد و نامطبوع همراه است باید اقدام به باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی کنید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و اگر قادر به حل این مشکل نیستید باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که اگر تهران باشید می توانید این کار را به آی بک امداد بسپارید.

پیش از اینکه مراحل باز کردن قفل درب لباسشویی بوش را بنویسیم فراموش نکنید که حتما برای تعمیر این دستگاه همیشه اول آنرا خاموش و آنرا از برق بکشید و به هیچ کدام از قسمت های دیگر ماشین دست نزنید چون احتمال فعال بودن قفل کودک وجود دارد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

بررسی مسیر تخلیه آب

بعد از خاموش کردن ماشین لباسشویی بوش برای رفع مشکل قفل شدن درب و باز نشدن آن ابتدا باید نسبت به رفع هر گونه گرفتگی و مسدود شدن سیستم تخلیه اقدام کنید که به راحتی با نگاه کردن به آن می توانید این مورد را بفهمید چون گرفتگی سیستم تخلیه باعث می شود که با نگاه کردن به ماشین متوجه شوید که داخل آن پر از آب است.

  • نسبت به باز کردن فیلتر کف ماشین اقدام
  • که برای باز کردن فیلتر کافیه آنرا در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا به راحتی فیلتر باز شود.
  • در ادامه داخل فیلتر را چک کنید اگر هر گونه گرفتگی داخل آن بود سریعا آنرا برطرف و آنرا بشویید.
  • و در این بین حتی امکان گرفتگی از پمپ تخلیه وجود دارد که باید این کار را نیز انجام دهید.

💡حتما بخوانید: رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

بررسی عدم شکستن دستگیره

مورد بعدی که باعث می شود درب لباسشویی قفل شود و با مشکل مواجه شوید به شکستن دستگیره مربوط می شود که برای برطرف کردن آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران

بررسی مشکل میکروسوئیچ

یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی میکروسوئیچ نام دارد که اگر درب باز نشود ممکن است به خرابی این قطعه مربوط شود که باید ابتدا دستگاه خاموش و با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به بررسی و عیب یابی این قطعه اقداام کند و به منظور تست میکروسوئیچ درب لباسشویی باید بدانید که اگر بعد از خاموش کردن لباسشویی و گذشت ۵ دقیقه درب باز نشود یعنی این قطعه خراب است و باید تعمیر یا تعویض گردد.

فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش

برخی اوقات ممکن است اصلا این مشکل لباسشویی شما به فعال شدن قفل کودک بر گردد که باید آنرا غیرفعال کنید که برای غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی بوش در تهران کافیه دفترچه راهنمای آنرا تماشا کنید.

گیر کردن لباس بین درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که زمان قفل کردن درب لباسشویی باید چک کنید این است که لباسی بین درب گیر نکرده باشد که بیشتر برای لباس های کوچک از جمله جوراب صدق می کند.

💡حتما بخوانید: کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

آبگیری بیش از حد

با اینکه یکی از مشکلات لباسشویی عدم ورود آب به داخل ماشین است اما اگر بیش از حد آبگیری شود نیز باعث خرابی آن می شود که از نشانه های آن قفل کردن درب است که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نتیجه گیری

یکی از مشکلاتی که در ماشین لباسشویی ممکن است برای شما رخ دهد قفل کردن درب و باز نشدن آن بعد از اتمام فرایند شستشو و خشک کردن لباس هاست که دلایل مختلفی چون آبگیری زیاد، گیر کردن لباس بین درب، فعال شدن قفل کودک، خرابی میکروسوئیچ، گرفتگی مسیر تخلیه و شکستن دستگیره باعث بروز این مشکل می شود که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید که برای تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی بوش کافیه با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که اگر تهران هستید برای اینکار می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *