تشخیص سوراخ شدن رادیات و نشتی گاز کولر گازی و رفع آن | آی بک امداد

تشخیص نشتی گاز کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با وجود سرمای خوبی که کولر گازی از خود منتشر می کند و به عنوان بهترین دستگاه سرمایش شناخته می شود اما احتمال خرابی این وسیله برقی و بروز انواع مشکلات چون پریدن فیوز، خنک نکردن، یکسره کار کردن کمپرسور و… وجود دارد که در این بین یکی از مواردی که در زمان بروز آن باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید نشتی گاز مبرد کولر گازی و اسپیلت است که در این مقاله نحوه تشخیص سوراخ شدن رادیات و نشتی گاز کولر گازی را خواهیم نوشت که به راحتی با دو روش و استفاده از محلول صابونی یا نشت یاب الکترونیکی می توانید نشتی مبرد کولر را پیدا کنید و اگر قادر به انجام این کار نیست برای تعمیر کولر گازی و اسپیلت در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

شناسایی نشتی مبرد در سیستم‌های AC/R  و کولر گازی

یکی از مشکلات کولر گازی و سیستم های AC/R وجود نشتی گاز مبرد است که باید سریعا رفع شود که البته با علائم و نشانه های چون خنک نکردن، میزان مصرف زیاد برق همراه است اما اگر می خواهید به صورت دقیق نشت گاز اسپیلت را پیدا کنید کافیه با دو روشی که در این مقاله خواهیم گفت آنرا انجام دهید و در صورتی که قادر به انجام این کار نیستید کافیه شماره تعمیرکار و تکنسین حرفه ای را بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تشخیص داخلی نشتی گاز

در این روش به راحتی با گذاشتن رنگ داخل سیستم AC/R یا کولر گازی به راحتی می توانید نشتی مبرد را پیدا کنید.

تشخیص خارجی نشتی مبرد دستگاه

در این روش شما می توانید با پاشیدن محلول صابونی روی لوله کشی خارجی یا با دستگاه نشت یاب الکترونیکی نشتی گاز مبرد سیستم های AC/R یا کولر گازی اسپیلت را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که نحوه کار کردن دستگاه نشت یاب الکترونیکی به این صورت است که رنگ‌های UV به شما این امکان را می دهد به نشتی گاز مبرد کولر را پیدا کنید.

💡حتما بخوانید: علائم نشت گاز در کولر گازی

اهمیت تشخیص نشتی گاز کولر گازی و اسپیلت

اگر تا به اینجای کار فهمیده باشید به دو روش قادر به تشخیص نشتی مبرد دستنگاه کولر و سیستم های AC/R هستید اما در ادامه متن این مقاله به شما بگوییم که چه اهمیتی دارد که سریعا نشتی گاز را پیدا کنید و به فکر رفع آن بیفتید که البته این کار تخصصی است و باید با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید که برای اینکار اگر تهران هستید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

۱. تشخیص نشتی گاز کولر گازی برای رعایت قوانین

توجه داشته باشید که گازهای گلخانه ای فلوئوردار که آنها را گازهای F می نامند بعنوان تخریب کننده لایه ازون شناخته می شوند این رو خیلی مهم است که سریعا نشتی گاز کولر را پیدا کنید در غیر این صورت باعث گرم شدن کره زمین می شود.

۲. کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه قبوض

بغیر از اینکه نشتی مبرد کولر به لایه ازون آسیب می زند در عین حال اگر همینطوری بیخیال نشتی گاز کولر شوید عملا باعث می شود میزان مصرف برق دستگاه بالا برود و در عین حال زمان مشاهده قبوض برق جا بخورید.

💡حتما بخوانید: برق داشتن بدنه و دیگ ماشین لباسشویی

۳. حفاظت از محیط زیست

این گاز مبرد کولر گازی و سیستم های AC/R عملا باعث تخریب زیست محیطی به صورت غیر مستقیم می شود از این رو سریعا نسبت به تشخیص نشتی گاز کولر گازی و رفع آن اقدام کنید.

جلوگیری از نشت گاز مبرد در کمپرسور کولر گازی

حال که تا اینجای کار فهمیدید که نشتی مبرد کولر گازی چه مضرراتی دارد و علاوه بر افزایش هزینه مصرف برق باعث آسیب به لایه ازون می شود بنابراین باید سریعا نشتی را پیدا کرده و نسبت به شارژ گاز مبرد کولر اقدام کنید و البته مراحل رفع این مشکل به شرح زیر است که در ادمه متن این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

شناسایی نشتی کبرد کولر گازی

اولین کاری که برای تشخیص نشتی گاز کولر گازی و سیستم های AC/R انجام دهید پیدا کردن محل دقیق نشتی است که البته در این بین یک سری علائم و نشانه ها به همراه دارد که با مشاهده آن به این معناست که دستگاه نشتی دارد و باید سریعا آنرا برطرف کنید.

  • باد کولر گرم شده است.
  • کولر گازی یخ و برفک زده است.
  • قدرت پرتاب کولر گازی کم شده است.

حذف مبرد

در ادامه بعد از شناسایی محل نشتی گاز کولر باید آنرا برطرف کنید که یک تعمیرکار ابتدا باید مبرد را خارج کند که با وصل کردن پمپ مبرد به محل آن و از بین بردن مایع خنک کننده مبرد انجام می شود.

رفع نشتی گاز کولر گازی

در ادامه کار نوبت تمیز کردن شیر و اتصال مناسب آن و تست کردن سوپاپ و در صورت نیاز تعویض شیر است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود که برای تعمیرکار کولر گازی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

شارژ مایع خنک‌کننده

پس از تعویض شیر نوبت شارژ مبرد دستگاه کولر است که باید این کار به درستی توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام شود در غیر اینصورت بعداد دچار مشکل خواهید شد.

💡حتما بخوانید: خرابی شیر برقی کولر گازی

جمع‌بندی

یکی از مشکلاتی که زمان استفاده از دستگاه کولر گازی و سیستم های AC/R برای شما ممکن است پیش بیاید نشتی گاز مبرد است که این به دلایل مختلف چون ترک خوردگی، نصب نامناسب رخ می دهد که البته با علائم و نشانه هایی چون خنک نکردن، میزان مصرف برق بالای دستگاه همراه است که باید سریعا نسبت به تشخیص سوراخ شدن رادیات و نشتی گاز کولر گازی اقدام کنید و این با پاشیدن محلول صابونی یا دستگاه نشت یاب انجام می شود و البته این کار فنی است و باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود که در صورت نیاز برای تعمیر کولر گازی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *