دلایل کار نکردن فن فر اجاق گاز و نحوه تعمیر آن | آی بک امداد

کار نکردن فن فر اجاق گاز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از قطعات اصلی فر اجاق شامل فن است که با کار کردن آن باعث می شود که گرمای لازم به صورت یکنواخت پخت شود و باعث پخت بهتر غذا گردد اما در این بین برخی اوقات احتمال خرابی این قطعه و کار نکردن فن فر وجود دارد که باید نسبت به رفع و تعمیر آن اقدام کنید و البته دلایل مختلف چون تنظیم نبودن ساعت فر، خرابی ترموستات، خراب شدن موتور فن و المنت فر باعث می شود این مشکل پیش بیاید که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید و البته اگر حوصله کافی برای اینکار ندارید می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار ما در تهران سریعا در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر فر اجاق گاز را انجام دهد.

بررسی دلایل کار نکردن فر اجاق گاز

در زمان استفاده از اجاق گاز احتمال بروز هر گونه خرابی و مشکلات از جمله زرد سوختن شعله، روشن نماندن شعله اجاق گاز، صدا دادن و حتی برق داشتن بدنه اجاق و… وجود دارد اما اگر فر اجاق گاز کار نمی کند این می تواند به خرابی قطعه فن فر بر گردد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که با وجود قطعه فن فر تمام گرما داخل فر پخش می شود و باعث می شود به درستی تمام قسمت های غذا به صورت یکنواخت پخته شود از این رو هر گونه خرابی و از کار افتادن فن فر اجاق گاز منجر به کار نکردن آن می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تعمیر و عیب یابی خرابی فن فر اجاق گاز

در صورتی که فن اجاق گاز شما خراب است باید بدانید که این ایراد می تواند به دو صورت یعنی خرابی معمولی یا تخصصی باشد که در صورتی که با خواندن این مقاله قادر به رفع مشکل فن و تعمیر فن فر نیستید حتما با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید و البته موارد زیر باعث کار نکردن فن فر اجاق گاز می شود که در ادامه متن این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

  • عدم تنظیم ساعت فر
  • خراب شدن قطعه ترموستات
  • خراب شدن موتور فن فر
  • خرابی قطعه المنت فر اجاق

💡حتما بخوانید: روشن نشدن فر برقی

تنظیم نبودن ساعت فر

اولین مورد که زمان از کار افتادن فن فر باید بررسی و عیب یابی شود به علت عدم تنظیم ساعت فر است که باید بررسی کنید شاید برق دستگاه قطع شده است و مجددا نسبت به تنظیم ساعت فر اقدام کنید که برای اینکار می توانید دفترچه راهنمنای فر را نگاه کنید.

خراب بودن ترموستات

یکی از قطعات مهم فر که اگر خراب شود باعث می شود فن فر کار نکند شامل قطعه ترموستات است که این قطعه ترموستات کار تنظیم دمای داخل فن را بر عهده دارد و البته در این بین هر گونه خرابی این قطعه منجر به از کار افتادن فن فر می شود و این می تواند به خاطر گرمای زیاد داخل فر باشد که در این مواقع بهترین راه حل برای رفع مشکل تنها تعویض ترموستات است که باید قطعه فابریک استفاده شود از این رو برای تعمیر فن فر در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

💡حتما بخوانید: تعمیر اجاق گاز سینجر در تهران

معیوب شدن موتور فن

فن فر دارای موتور است که با سوختن یا حتی نیم سوز شدن این قطعه باعث می شود فن فر کار نکند که البته با علائمی چون سر و صدای زیاد فن همراه است و در این مواقع نیز تنها راه حل تعویض موتور فن است.

تاثیر خرابی المنت بر روی کار نکردن فن فر اجاق گاز

مورد بعدی که شما زمان کار نکردن فن فر اجاق گاز باید بررسی و عیب یابی کنید به قطعه المنت فر بر می گردد که با خرابی این قطعه عملا باعث می شود که فن از کار بیفتد و این یک قطعه حساس است از این رو با خراب شدن المنت فر باید سریعا نسبت به رفع و عیب یابی آن اقدام کنید که البته یک کار تخصصی و باید این کار توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

تنظیمات اشتباه فر علت روشن نشدن فن فر گاز

اگر متوجه شدید که فن فر اجاق روشن نمی شود باید نسبت به بررسی تنظیمات آن اقدام کنید چونکه هر گونه تنظیمات اشتباه باعث می شود که فن فر روشن نشود از این رو باید سریعا نسبت به تنظیمات دستی آن اقدام کنید تا عملکرد درستی داشته باشید.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات جدی فر اجاق گاز زمانی است که فن فر روش نمی شود و این به دلایل مختلف چون تنظیم نبودن ساعت، خرابی ترموستات، موتور فن و المنت رخ می دهد که باید سریعا نسبت به رفع و عیب یابی آن اقدام کنید و دقت داشته باشید که وظیفه فن فر پخش گرمای داخل فر به قسمت های مختلف است که باعث می شود تمام قسمت های غذا به درستی پخته شود از این رو با خرابی این قطعه نباید آنرا پشت گوش بیندازید و سریعا نسبت به رفع و عیب یابی آن اقدام کنید که در صورت نیاز به  تعمیرکار در تهران و برای تعمیر فن فر اجاق گاز کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *