نحوه تست موتور جاروبرقی با اهم متر و برق مستقیم | آی بک امداد

نحوه تست موتور جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

تاریخچه ساخت جاروبرقی را اگر بخوانید متوجه پیشرفت در این صنعت خواهید شد که امروزه می توانید برای خرید جاروبرقی انواع برندها و مارک را ببینید اما احتمال خرابی هر کدام از قطعات اصلی جاروبرقی از جمله موتور جاروبرقی وجود دارد که سوختن موتور به معنای افزایش هزینه تعمیرات جاروبرقی است اما سوال اینجاست از کجا بفهمیم که موتور جاروبرقی سوخته که یک سری علائم و نشانه ها دارد که شامل روشن نشدن، گرم کردن زیاد، بوی سوختگی دستگاه است و البته برای تست موتور جاروبرقی می توانید از اهم متر یا با برق مستقیم این کار انجام شود که نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد و باید توسط تعمیرکار این کار انجام شود که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علائم سوختن موتور جاروبرقی

جاروبرقی به مانند هر وسیله ای ممکن است خراب شود و با مشکلاتی اعم از روشن نشدن جاروبرقی، خاموش شدن ناگهانی، کم شدن قدرت مکش دستگاه، جرقه زدن موتور و.. همراه باشد که در این بین اگر با سوختن موتور جاروبرقی همراه باشد باید موتور تعمیر یا تعویض گردد که باعث افزایش هزینه تعمیر جاروبرقی می شود که البته برای اینکه بفهمید موتور جاروبرقی سوخته یا سالم است یک سری علائم و نشانه ها دارد که به شرح زیر است و با مشاهده آنها تازه برای تست موتور جاروبرقی باید اقدام کنید و از اهم متر یا برق مستقیم برای تست استفاده کنید.

  • روشن نشدن جاروبرقی
  • گرم شدن بیش از حد جاروبرقی
  • شنیدن صدای بلند و غیر معمول
  • قدرت مکش کم جاروبرقی
  • استشمام بوی سوختگی

💡حتما بخوانید: تعمیر جاروبرقی پارس خزر در تهران

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

روشن نشدن جاروبرقی

یکی از مشکلات جدی در مورد جاروبرقی زمانی است که روشن نمی شود که دلایل زیادی برای آن وجود دارد که یکی از آنها سوختن موتور جاروبرقی است.

گرم شدن بیش از حد جاروبرقی

در حین استفاده از جاروبرقی باید بدانید که به موقع کیسه را خالی کنید و اگر نیاز به تعویض پاکت است این کار انجام شود و از روشن گذاشتن طولانی مدت جاروبرقی خودداری کنید چون باعث گرم و داغ شدن جاروبرقی و در ادامه سوختن موتور می شود.

💡حتما بخوانید: علت داغ شدن جاروبرقی

شنیدن صدای بلند و غیر معمول جاروبرقی

با اینکه جاروبرقی زمان روشن بودن سر و صدا دارد اما اگر این صدا غیر طبیعی و خیلی زیاد باشد به معنای خرابی دستگاه است که یکی از دلایل اصلی آن سوختن موتور جاروبرقی است که باید سریعا نسبت به رفع و تعمیر دستگاه با تعمیرکار تماس بگیرید.

قدرت مکش کم جاروبرقی

اگر در حین استفاده از جاروبرقی متوجه شدید که قدرت مکش دستگاه کمتر شده است ممکن است به درستی آنرا روی حداکثر تنظیم نکرده باشید و اگر این کار انجام شده و باز قدرت مکش کم است خرابی یا سوختگی موتور جاروبرقی دلیلی برای کاهش قدرت مکش جاروبرقی است که برای تست موتور جاروبرقی باید از اهم متر و برق مستقیم استفاده کنید.

استشمام بوی سوختگی

زمانی که بوی سوختگی از دستگاه جاروبرقی می آید باید سریعا آنرا خاموش کنید و موتور بررسی شود چون یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی پخش بوی سوختگی است اما ممکن است گیر کردن یا پارگی تسمه جاروبرقی باعث بروز این مشکل شده باشد.

نحوه تست موتور جاروبرقی

همانطور که اشاره شد یک سری علائم و نشانه وجود دارد که با مشاهده آن باید احتمال سوختن موتور جاروبرقی را بدهید که برای اینکه از سالم یا سوختن موتور جاروبرقی مطمئن شوید کافیه از اهم متر یا برق مستقیم استفاده کنید که با اتصال پایه کلکتور جاروبرقی به اهم متر در صورت نشان دادن عدد ۱ موتور سالم و عدد ۰ نشان از سوختن موتور جاروبرقی دارد.

نحوه تست موتور جاروبرقی با استفاده از اهم متر

با اتصال دو سر اهم متر به دو پایه آرمیچر جاروبرقی در صورت نشان دادن عدد صفر توسط اهم متر یعنی آرمیچر خراب و نشان دادن عدد بین ۱۰ الی ۵۰۰ توسط اهم متر نشان از سالم بودن موتور جاروبرقی دارد.

تست موتور جارو برقی با برق مستقیم

اگر مولتی متر ندارید می توانید موتور جاروبرقی مستقیم به برق بزنید و مطمئن شوید که سالم است یا نه که باید با احتیاط این کار انجام شود و توسط تعمیرکار انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *