آموزش و نحوه اجرای لوله کشی آب کولر آبی | آی بک امداد

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یکی از سیستم های سرمایشی در بازار کولر آبی نام دارد که با وجود اینکه کولر گازی یا اسپیلت بهترین دستگاه سرمایش در بازار است اما کماکان با توجه به قیمت کمتر کولر آبی بیشترین تقاضا را دارد و نحوه خنک کردن و تولید باد سرد توسط کولر آبی با پمپاژ آب و ریختن روی پوشال و حرکت توربین است که بنابراین این دستگاه با آب، برق کار می کند و باید شلنگ آب را به کولر وصل کنید که برای تنظیم سطح آب نیاز به شناور دارد اما اگر روی پشت بام لوله کشی آب ندارد باید نسبت به لوله کشی آب کولر آبی اقدام کنید که باید از لوله های پلیمری یا پنج لایه و در سایز ۲۸ الی ۳۲ استفاده کنید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و اگر نیاز به لوله کش یا تعمیرکار کولر آبی در تهران دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا سریعا در محل و آدرس شما حاضر شود.

انواع کولر آبی

توجه داشته باشید که کولر آبی با استفاده از قطعه پمپ باعث می شود که آب داخل محفظه و کفی کولر پمپاژ و روی پوشال یا پد های سلولزی بریزد تا با روشن شدن موتور و حرکت توربین باعث تولید باد خنک شود از این رو یکی از قطعات اصلی و مهم کولر آبی پمپ آب نام دارد که در صورت کار نکردن پمپ کولر آبی باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید اما در این بین باید بدانید که به درستی آب داخل محفظه ریخته شود که در این مقاله آموزش و نحوه لوله کشی آب کولر آبی را توضیح خواهیم داد که البته باید بدانید به سه نوع زیر کولر آبی داریم.

 • کولر آبی پرتابل که در آن نیازی به لوله کشی آب ندارید.
 • کولر آبی ثابت پوشال دار که باید لوله کشی داشته باشد و در بهترین محل نصب شود.
 • کولر آبی ثابت سلولزی

حتما بخوانید: کولر آبی پوشالی بهتر است یا سلولزی

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

آموزش و نحوه اجرای لوله کشی آب کولر آبی

کولر آبی با برق و آب کار می کند و در صورتی که زمان روشن شدن کولر ناگهان آب کم شود و پمپاژ نشود نه تنها باد خنک تولید نمی کند بلکه با گذشت چند ساعت حتی ممکن است باعث سوختن موتور شود از این رو خیلی مهم است که لوله کشی آب کولر آبی، نصب و تنظیم شناور به خوبی انجام شود.

با توجه به نوع لوله کشی آب ساختمان که سه روش کلکتوری، انشعابی، بالا به پایین می توان لوله کشی آب کولر آبی را نیز انجام داد اما باید بدانید که نه تنها لوله کشی به درستی انجام شود در عین حال باید از لوله های پلیمری و پنج لایه در این کار استفاده کنید که مقاومت بالایی دارد.

توجه داشته باشید که اگر لوله کشی آب کولر آبی در پشت بام وجود نداشته باشد می توانید یک انشعاب برای پشت بام بکشید که راحت ترین و در عین حال ارزان ترین روش استفاده از لوله کشی روکار است که این کار باید توسط لوله کش ساختمان انجام شود.

نصب شیر آب برای کولر آبی

مورد بعدی که در لوله کشی آب کولر آبی باید در نظر بگیرید این است که شیر آب نصب شود که برای هر کولر آبی باید یک شیر جداگانه در نظر بگیرید.

نصب و تنظیم شناور کولر آبی

بعد از اینکه به درستی لوله کشی آب ساختمان را انجام و شیر را نصب کردید باید شلنگ مخصوص کولر را وصل و در ادامه اقدام به نصب و تنظیم شناور کولر آبی کنید.

حتما بخوانید: آموزش و نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی

نکات مهم در لوله کشی آب کولر آبی

 • گرفتن انشعاب از مخزن آب در بالای پشت بام
 • استفاده از لوله آب مناسب که انعطاف پذیر، مقاوم در برابر ضربه، نور خورشید، سبک و علاوه بر نصب راحت، قابلیت استفاده در متراژ بالا را داشته باشد.
 • قطر لوله مناسب برای لوله کشی آب کولر آبی سایز ۲۸ یا ۳۲ است.
 • استفاده از لوله مناسب طوری که در طولانی مدت با نشتی و شکستگی همراه نشود.
 • داشتن شیب مناسب لوله ها در پشت بام
 • عایق بندی لوله های پلیمری در صورت استفاده از آنها
 • استفاده از شیر آب برای قطع و وصل کردن آب در مسیر انشعاب برای لوله کشی آب کولر آبی
 • نصب لوله های آب به صورت موازی
 • استفاده از کوتاهترین طول لوله با کمترین تعداد زانویی در لوله کشی
 • استفاده از عایق برزنتی و نصب سایه بان به منظور جلوگیری از هدر رفتن هوای خنک
 • بکار بردن سایز مناسب کولر برای کم شدن مصرف برق و آب
 • سرویس دوره ای کولر آبی
 • استفاده از پایه کولر مناسب

رعایت یک سری نکات در زمان نصب کولر آبی

حال که شما لوله کشی آبی کولر را به درستی انجام داده اید و قصد دارید که کولر را نصب کنید باید یک سری نکات را رعایت کنید که به شرح زیر است و اگر نیاز به تعمیرکار دارید برای تعمیر کولر آبی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

 • فضای مناسب را برای کولر در نظر بگیرید تا به راحتی تعمیر یا سرویس کولر انجام شود.
 • نصب کولر در محلی دورتر از لوله های هواکش فاضلاب
 • نصب کولر در جایی که هوای آن در جریان باشد.
 • عدم نصب کولر در جایی که مسیر لوله های آب قرار دارد.
 • نصب کولر در محلی که به دور از تابش نور خورشید باشد.

حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر کولر آبی

انجام لوله کشی آب و تعمیر کولر آبی در تهران با آی بک امداد

توجه داشته باشید که خرید بهترین کولر آبی با توجه به بودجه و متراژ خانه خود باید انجام شود و البته در این بین برند یا مارکی بخرید که بهترین موتور و پمپ آب را دارد و در صورتی که تهران هستید و برای نصب کولر، لوله کشی آب کولر نیاز به نصاب دارید با ما تماس بگیرید و در صورت خرابی قطعات و بروز هر گونه مشکلات چون پریدن فیوز، خنک نکردن، سر و صدای زیاد، بوی بد، دم کردن کولر، سوختن پمپ و موتور کولر و… برای تعمیر کولر آبی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *