مهاجرت کاری جوشکار

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از سخت ترین مشاغل روز دنیا شغل جوشکاری است که البته درآمد خوبی دارد و جزو مشاغل مهم است که در صنعت های مختلف از آن استفاده می شود. یکی از روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکایی و سایر کشورهای دنیا از طریق مهاجرت کاری است که به آن جاب آفر می گویند. در واقع یک فرد با استفاده از جاب آفر و مهاجرت کاری قادر است که ویزای اقامت کشور مورد نظر را بگیرید. جوشکاری یکی از مهمترین مشاغل فنی در دنیا است که تقاضای استخدام در کشورهای مختلف دنیا زیاد است و بهترین کشورها برای جوشکاری آلمان، کانادا، هلند، سوئیس، اتریش است که میزان درآمد بالایی دارند. یک جوشکار با دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما می تواند در کشوری شروع به کار کند یا اینکه ابتدا ویزای جستجوی کار بگیرد و در کشور مورد نظر به استخدام یک شرکت در بیاید.

مهاجرت کاری جوشکار

یک جوشکار با استفاده از روش های مختلف جوشکاری به نام قوس الکتریکی، آرگون و… قادر است دو فلز یا غیر فلز را به هم متصل کند. در واقع فلزات و غیر فلزات با روش های مختلف ذوب یا غیر ذوب و یا اعمال فشار و استفاده از مواد پر کننده به نام سیم جوش و الکترود جوشکاری به هم دیگر متصل می شوند. یک جوشکار علاوه بر جوش دادن فلزات وظیفه برش دادن، شکل دهی قطعات فلزی و …. در صنعت های مختلف چون حمل و نقل، هوافضا، نفت و گاز، ساخت و مهندسی و…. دارد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

استخدام جوشکار

مهمترین فاکتور در شغل جوشکاری داشتن مهارت و سابقه کاری است و نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست. در واقع شما بدون نیاز به سپری کردن مدرک دانشگاهی و داشتن مهارت کافی در شغل جوشکاری می توانید مشغول به کار شوید. البته گرفتن مدرک فنی و بین المللی جوشکاری در زمینه های مختلف جوشکاری چون جوشکاری آرگون، جوشکاری تیگ و… مهم است به خصوص اینکه در کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا شما علاوه بر داشتن سابقه کاری باید یک دوره آموزش جوشکاری ببینید و مدرک بین المللی جوشکاری را دریافت کنید تا بتوانید استخدام شوید.

شرایط موردنیاز برای مهاجرت کاری جوشکار

به منظور کار در شغل جوشکاری در کشورهای حوزه  شنگن و کانادا یک جوشکاری علاوه بر داشتن تجربه کاری کافی باید کالج جوشکاری مورد قبول را داشته باشد. به منظور ورود به شغل جوشکاری در کشور کانادا علاوه بر گذراندن دیپلم دبیرستان باید حتما یک برنامه کارآموزش سه ساله بگذرانید.

شما با داشتن تجربه و آموزش لازم در این شغل و حرفه می توانید به عنوان سرپرست، سرپرست تعمیر و یا نگهداری و بخش مدیر تولید در کانادا مشغول به کار شوید. دقت داشته باشید که هر چقدر یک جوشکار مهارت های پیشرفته جوشکاری دیده باشد در واقع در بازار کار جوشکاری می تواند شغل مناسب دریافت کند که باعث افزایش حقوق و دستمزد جوشکار شود.

شرایط مهاجرت کاری جوشکار به کانادا

کسانی که جوشکار هستند به راحتی می توانند در کشورهای مختلف جهان ویزای کاری بگیرند. البته برای گرفتن ویزا در هر کشور یک سری مدارک نیاز است که سپری کنید. اما در کشور کانادا برای گرفتن مهاجرت کاری از طریق شغل جوشکاری ابتدا باید توسط کارفرمای کانادایی جاب آفر بگیرید.

علاوه بر دریافت جاب آفر از کارفرما باید مدرک بین المللی جوشکاری داشته باشید که مورد تایید کانادا باشد و تجربه کاری مرتبط در شغل جوشکاری داشته باشید و مدارک زیر را داشته باشید.

 • دست‌کم دو سال سابقه شغلی مرتبط
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی
 • گواهی عدم سوءپیشینه

شرایط بازار کار جوشکاری در کانادا

در کشورهای اروپایی وضعیت بازار کار شغل جوشکاری خوب است بنابراین اگر تازه کار هستید و قصد گرفتن مهاجرت کاری در کشورهای اروپایی یا کانادا دارید بهترین شغل قطعا شغل جوشکاری است.

یک جوشکار علاوه بر داشتن مهارت کافی در زمینه جوش دادن فلزات باید به راحتی تمام تجهیزات جوشکاری را بداند و با داشتن اطلاعات کافی در زمینه نوع فلزات بتواند آنها را به هم جوش بزند. البته یک سری وظایف دیگر دارد که شامل موارد زیر است.

 • تفسیر و تشخیص فرآیند جوش
 • کار با تجهیزات برش شعله نیمه‌خودکار یا دستی
 • تنظیم ابزارآلات مخصوص جوشکاری طبق مشخصات کاری
 • مهارت در لحیم‌کاری
 • نظارت بر خط تولید جوش اتوماتیک یا روباتیک

مهاجرت کاری جوشکار

یکی از فواید شغل جوشکاری این است که به راحتی توسط تکنولوژی جایگزین نمی شوند و حتی با وجود ساخت انواع ربات جوشکاری پیشرفت آنچنانی در این تکنولوژی وجود ندارد. با این اوصاف تقاضای استخدام جوشکار در ایران و کشورهای دنیا بالا است. شما می توانید به راحتی در زمینه های مختلفی اعم از ساخت، جوشکاری دقیق، جوشکاری خط لوله، جوشکاری فشار، ساخت و ساز کشتی و تعمیر و همچنین جوشکاری قوس، ماشین آلات و صنعت خودرو سازی مشغول به کار شوید.

دستمزد جوشکار در کانادا

دستمزد جوشکار در اکثر کشورهای اروپایی ، کانادا، آمریکا و… به صورت ساعتی است که در تقریبا ساعتی ۲۸ دلار است البته بسته به نوع کشوری که می خواهید استخدام شوید دستمزد جوشکار با توجه به میزان مهارت و تجربه کاری متفاو است.

دستمزد جوشکار در کانادا ساعتی ۲۸ دلار است که اگر شما در طول هفته بتوانید ۴۰ ساعت کار کنید  به طور میانگین ۵۸ هزار دلار سالانه دستمزد و حقوق شما خواهد بود.

درآمد جوشکار در آلمان

 • صفر تا دو سال سابقه کار : ۱.۱۸۷ یورو در ماه
 • دو الی پنج سال سابقه : ۱.۶۲۸ یورو در ماه
 • پنج الی ده سال سابقه کاری : ۲.۰۵۴ یورو در ماه
 • ده الی ۱۵ سال سابقه کاری : ۲.۴۸۰ یورو در ماه
 • ۱۵ الی بیست سال سابقه کاری : ۲.۹۰۶ یورو در ماه
 • بالای بیست سال سابقه : ۳.۶۰۲ یورو در ماه

درآمد جوشکار در انگلیس

بسته به توانایی و همچنین سابقه کاری جوشکار در کشور انگلیس دستمزدها متفاوت است اما حداقل میزان دستمزد سالانه جوشکار در انگلیس  ۲۲.۵۰۰ یورو و حداکثر میزان آن ۳۱.۵۰۰ یورو است.

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *