جوش آرگون خراشی چیست

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

در جوشکاری آرگون باید تخصص و مهارت  بالایی داشته باشید و حرکت دست شما به درستی انجام شود تا باعث جوش خوردن فلزات شود، علاوه بر این باید از بهترین دستگاه جوش اینورتر استفاده کنید. کسانی که به خرید دستگاه جوشکاری اینورتر مشغول هستند قطعا کلمه جوش آرگون خراشی به گوش آنها خورده است و حال سوال اینجاست که به چه معناست. در واقع در زمان استفاده از دستگاه جوش MMA یا دستگاه جوشکاری برق برای ایجاد قوس الکتریکی باید لحظه ای الکترود را در منطقه جوش بگذارید و پس از ایجاد جریان الکتریکی برای اینکه نوک الکترود به فلز نچسبد سریعا آنرا به اندازه قطر سکه فاصله دهید تا به فلز نچسبد.

نحوه جوشکاری آرگون

به منظور جوش دادن فلزات به روش آرگون باید از الکترود تنگستن استفاده شود که داخل تورچ قرار می گیرد و اینکه الکترود مصرف نمی شود بلکه برای ایجاد قوس الکتریکی از آن استفاده می شود. به منظور جوش با کیفیت در روش جوشکاری آرگون علاوه بر داشتن مهارت بالا باید یک سری نکات مهم اعم از رعایت فاصله الکترود با فلز، حرکت صحیح دست جوشکار و… انجام شود. در صورتی که الکترود تنگستن کثیف باشد باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

جوشکاری خراشی یک فرآیند اساسی و ابتدایی در جوشکاری با اینورترهای MMA یا دستگاه جوشکاری برق است. در این نوع فرآیند شما بایستی ابتدا برای لحظه ای کوتاه برای ایجاد قوس الکتریکی الکترود را به منطقه جوش بچسبانید تا اولین جریان الکتریکی برای ایجاد قوس فراهم شود نکته مهم اینجاست که بلافاصله بعد از اولین قوس بایستی الکترود از منطقه جوش فاصله گرفته تا چسبندگی به وجود نیاید.

جوش آرگون خراشی چیست؟

به منظور ایجاد قوس الکتریکی در جوشکاری آرگون باید الکترود را به منطقه جوش بچسبانید و پس از اولین جریان الکتریکی سریعا آنرا جدا کنید زیرا در غیر اینصورت باعث چسبندگی الکترود به منطقه جوش می شود. برای جلوگیری از چسبیدن الکترود در منطقه جوش باید به اندازه قطر سکه فاصله ایجاد کنید.

جوش فرکانس بالا آرگون یا HF TIGچیست؟

در زمان جوشکاری آرگون و جوش تیگ عملا در منطقه جوشکاری احتراق با فرکانس بالا یا HF TIG ایجاد می شود که به منظور جلوگیری از اکسیداسیون در نوک تورچ، سوکت HF روی دستگاه گاز محافظ قرار داده می شود و حتی کلید روی دسته تورچ قرار داده می شود تا هدایت جریان الکتریکی به منطقه جوش به راحتی انجام شود.

جمع بندی

برای کنترل جوشکاری آرگون می توانید از دستگاه های اینورتر جوشکاری HF که مخصوص جوشکاری تیگ هستند بخرید چون با استفاده از این دستگاه جوش عملا فرکانس بالا بهتر و قوس الکتریکی با ثبات تری ایجاد می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *