علت برق داشتن بدنه اجاق گاز و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

برق داشتن بدنه اجاق گاز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه اجاق گاز نام دارد که در صورت خرابی آن یا بروز هر گونه مشکلات از جمله روشن نماندن شعله گاز، زرد سوختن شعله، خرابی ترموکوپل اجاق گاز، صدا دادن شعله و… باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید اما در این بین یکی از مشکلات آن که بسیار خطرناک است زمانی است که بدنه اجاق گاز برق دارد که علت برق داشتن بدنه اجاق گاز می تواند به خاطر لخت بودن سیم، آب شدن سیم، خرابی پریز برق، نفوذ آب به داخل اجاق و… موارد باشد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر اجاق گاز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت برق‌ داشتن بدنه اجاق گاز

یکی از مشکلاتی که در اجاق گاز باعث برق گرفتگی فرد می شود زمانی است که بدنه اجاق گاز برق دارد که در ادامه به برررسی دلایل برق داشتن اجاق گاز و نحوه رفع آن خواهیم پرداخت که البته اگر مشکل فنی باشد برای رفع مشکل و تعمیر اجاق گاز در منزل باید با تعمیرکار تماس بگیرید. به صورت کلی دلایلی که باعث برق داشتن بدنه اجاق گاز می شود شامل موارد زیر است.

  • نفوذ آب داخل اجاق گاز
  • آب شدن سیم های داخلی اجاق
  • جدا شدن سیم های داخل اجاق و اتصالی آنها
  • لخت بودن سیم های داخلی اجاق
  • استفاده از اجسام فلزی
  • عدم اتصال سیم ارت اجاق گاز به زمین
  • ایجاد پل رسانش
  • خرابی پریز برق

نفود آب درون گاز

تمیز کردن لوازم خانگی یکی از مواردی است که شما باید انجام دهید که در این بین یکی از وسایل شامل اجاق گاز است که تمیز کردن آن باید با احتیاط انجام شود چون در زمان شستشو احتمال نفوذ آب به بخش های الکتریکی اجاق از جمله ترموکوپل و… وجود دارد که همین باعث ایجاد اتصالی و برق داشتن بدنه اجاق گاز می شود از این رو مواظب باشد و در صورت نفوذ آب به داخل آن باید آنرا خشک کنید.

💡بیشتر بخوانید : قیمت و هزینه تعمیر اجاق گاز در تهران

آب‌شدن سیم‌های درون اجاق گاز

با وجود سیمکشی برق در اجاق گاز امکان روشن کردن اجاق بدون روشن کردن کبریت و فندک وجود دارد اما نباید فراموش کنید که در زمان پخت غذا در فر اجاق ممکن است سیم های داخلی آن ذوب شود که در ادامه باعث برق داشته بدنه اجاق گاز شود.

جدا شدن سیم‌ها از محل اتصال خود

زمان اسباب کشی یا جابجایی اجاق گاز برای تمیز کردن زیر آن و … باید مواظب باشید که سیم های داخلی آنها را نکشید چونکه در این بین جدا شدن سیم های از محل اتصال همراه است با وجود برق در بدنه اجاق که باید سریعا توسط تعمیرکار رفع و تعمیر شود.

💡بیشتر بخوانید : علت داغ شدن دکمه های ولوم اجاق گاز و نحوه رفع آن

لخت‌شدن سیم‌های داخلی

شما می توانید انواع برندهای اجاق گاز صفحه ای، رومیزی، توکار، مبله را مشاهده کنید که البته با توجه به تعداد شعله و ظاهر شیک آنرا بخرید اما در این بین بغیر از کیفیت لوازم و قطعات آن به مرور زمان احتمال پوسیدگی عایق های سیم داخل اجاق و برخورد آن به بدنه اجاق و برق داشتن آن وجود دارد که پس از بررسی توسط تعمیرکار در صورت از بین رفتن عایق سیم ها باید آنرا عوض کند.

عدم اتصال سیم ارت به زمین

یکی از دلایل مهم برای برق داشتن بدنه اجاق گاز زمانی است که سیم ارت آن وصل نباشد که باید توسط برقکار یا تعمیرکار اجاق گاز بررسی و رفع اشکال شود.

💡بیشتر بخوانید : علت  روشن نشدن اجاق گاز صفحه ای، میزی، مبله، فردار

ایجاد پل رسانش

دقت داشته باشید که زمان آشپزی کردن امکان ریختن مواد روی مشعل و سر شعله ها وجود دارد از این رو بعد از اتمام آشپزی حتما آنها را تمیز کنید تا مانع از بروز انواع مشکلات از جمله برق داشتن بدنه اجاق شوید.

خرابی پریز برق

برخی اوقات ممکن است مشکل ایجاد شده از اجاق گاز به خاطر ایراد در بخش پریز برق باشد که باید بررسی و رفع شود در غیر اینطور احتمال برق گرفتگی برای شما وجود دارد.

سخن پایانی

یکی از مشکلات اجاق گاز که باید جدی بگیرید و سریعا نسبت به تعمیر اجاق گاز اقدام کنید برق داشتن بدنه اجاق گاز است که دلایل بروز این مشکلا به خاطر لخت شدن سیم های داخلی، آب شدن سیم ها، عدم اتصال سیم ارت به زمین، خرابی پریز برق و.. است که در این مواقع باید از دست زدن به اجاق گاز صرف نظر کنید و سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند و البته برای تعمیر اجاق گاز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *