علت بوی بد آبسردکن یخچال و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

بوی بد آبسردکن یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

یخچال وسیله ای برقی است که متشکل از اجزا و قطعات اصلی از جمله کندانسور، کمپرسور، اواپراتور، لوله مویی، فن، لامپ، دستگیره، لاستیک دور درب، گاز مبرد و… است که در زمان اتومات کردن یخچال گاز مبرد وارد لوله اواپراتور می شود و گرمای محیط داخل یخچال را می گیرد و به سرما تبدیل می کند و همین سرمای داخل یخچال باعث می شود که داخل آن مواد غذایی منجمد، پخته غذا دهید و البته یک سری آپش در زمان خرید یخچال وجود دارد که امروزه مهمترین آنها وجود آبسردکن یخچال است که می توانید با ریختن آب داخل مخزن بدون نیاز به باز کردن درب یخچال آب سرد بنوشید اما اگر بوی بدی می دهد علت بوی بد آبسردکن یخچال به خاطر نو بودن یخچال، وجود آب داخل مخزن به مدت طولانی، بی کیفیت بودن فیلتر یخچال و… است که در این مقاله نحوه رفع آن و راههایی برای پیشگیری از آنرا خواهیم نوشت.

چرا آبسردکن یخچال بوی بد می دهد؟

همه ما زمان خرید یخچال سوالاتی از جمله بهترین مارک یخچال ایرانی، بهترین مارک یخچال آمریکایی، پرفروش ترین یخچال و… در ذهن داریم که با سرچ در گوگل می توانیم به جواب سوالات برسیم اما در این بین خیلی مهم است یخچال علاوه بر اینکه بهترین برند و مارک باشد بهترین آپشن ها و امکانات داشته باشد که یکی از آنها وجود آبسردکن یخچال است که اگر بوی بدی از آن می دهد به خاطر تمیز نکردن آبسردکن یخچال، بی کیفیت بودن فیلتر یخچال، یخچال نو است یا اینکه مدت زمان زیادی آب داخل مخزن باقی مانده و از آن استفاده نکرده اید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت بوی بد آب سردکن یخچال

با وجود مزایای آبسردکن یخچال یک سری مشکلات برای این بخش وجود دارد که شامل سرد نکردن آبسردکن یا بوی بدی است که از آن به مشام می رسد که برای رفع بوی بد آبسردکن یا همان مخزن یخچال باید ابتدا دلیل اصلی این مشکل را بفهمید که شامل موارد زیر است و در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت و البته در صورتی که مشکل فنی باشد برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • یخچال یا آبسردکن نو و جدید می باشد.
 • داخل آبسردن به مدت زمان زیادی آب وجود دارد.
 • تمیز نکردن آبسردکن یخچال
 • استفاده کردن از فیلترهای بی کیفیت

بو گرفتن آبسردکن یخچال به دلیل جدید بودن آن

زمانی که اولین بار یخچال را می خرید نه تنها ذوق زده خواهید شد اما باید بدانید که آبسردکن بوی خوب نمی دهد که این کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست و با چندین بار پر کردن و تخلیه آب داخل آبسردکن یخچال می توانید مشکل را رفع کنید و البته به هیچ وجه از خوشبو کنننده یا اسپری استفاده نکنید.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در تهران

بوی بد آبسردکن یخچال به دلیل ماندن آب در آن

در دومین مورد که باعث بو گرفتن آبسردکن یخچال می شود زمانی است که به مدت زمان زیادی آب داخل آن مانده و از آن استفاده نکرده اید که حتی با زرد شدن آّبسردکن نیز همراه خواهد بود.

تمیز نکردن آبسردکن یخچال

یکی از مواردی که در تمیز کردن یخچال باید انجام دهید مربوط به نظافت آبسردکن است در غیر اینصورت بو می گیرد بنابراین با تمیز کردن و ضدعفونی آبسردکن می توانید مشکل را رفع کنید.

استفاده از فیلتر آب بی کیفیت

اگر یخچال ساید باید ساید یا دوقلو خریده اید باید همیشه فیلتر یخچال را چک کنید و در زمان معین نسبت به تعویض فیلتر یخچال اقدام کنید و البته فراموش نکنید که علاوه بر تشخیص فیلتر یخچال اصل از تقلبی به هیچ وجه فیلترهای بی کیفیت نخرید چون یکی از دلایل بو گرفتن آبسردکن یخچال همین فیلترای بی کیفیت می باشد که در ادامه باعث جمع شدن آلودگی و میکروب می گردد که البته با تعویض فیلتر یخچلا مشکل رفع خواهد شد.

💡حتما بخوانید: تشخیص اصل بودن فیلتر یخچال

استفاده از فیلتر آب بی کیفیت

نحوه برطرف کردن بوی بد آبسردکن یخچال

خب تا به اینجای کار توضیح دادیم که دلایل بوی بد آبسردکن یخچال چیست اما سوال مهم اینکه اگر مخزن آب یخچال بو گرفت چطوری آنرا برطرف کنیم که برای رفع بوی بد آبسردکن می توانید آنرا با سرکه سفید، جوش شیرین یا کمی آب و وایتکس بشویی که در ادامه روش های رفع بوی بد آبسردکن یخچال را خواهیم نوشت.

رفع بوی بد آبسردکن یخچال با شستشوی سرکه

سرکه سفید یکی از موادی است که می توانید با آن آبسردکن را بشویید که برای اینکار کافیه است مراحل زیر انجام شود.

 • داخل یک ظرف بزرگ آب ولرم را پر و در ادامه به آن سرکه سفید اضافه کنید.
 • با درست کردن محلول آب و سرکه می توانید آبسردکن را تمیز کنید تا از شر بوی بد آن خلاص شوید.
 • البته شما می توانید با آغشته کردن پارچه به سرکه سفید نسبت به تمیز کردن آبسردکن و در ادامه آب کشیدن آن اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال در منزل

از بین بردن بوی بد مخزن آب یخچال با جوش شیرین

یکی از مواد سفید کننده جوش شیرین نام دارد که برای تمیز کردن آبسردکن با آن کافیه مراحل زیر را انجام دهید.

 • کشیدن یخچال از برق
 • آغشته کردن پنبه یا پارچه نرم به مواد شوینده چون ظرفشویی و با مقداری آب شروع به تمیز کردن آبسردکن کنید.
 • در ادامه می توانید محلول آب و جوش شیرین را درست کنید و داخل آبسردکن بریزد.
 • ده دقیقه ماندن محلول آب و جوش شیرین داخل آبسردکن یخچال کافیه است و سپس با آب تمیز آنرا شستشو دهید تا از شر بوی بد آبسردکن خلاص شوید.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال ایرانی دونار DONAR

رفع بوی بد مخزن آبسردکن یخچال با شستشوی آب و وایتکس

یکی از روش های قدیمی برای تمیز کردن مخزن آب یخچال استفاده از آب و وایتکس است که با ریختن مقدار کمی وایتکس داخل محلول آب ولرم به خوبی می توانید آبسردکن را تمیز کنید تا تمام باکتری های داخل آن از بین برود و شفاف و درخشنده شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال ویترینی در تهران و محل شما

رفع بوی بد آبسردکن یخچال با استفاده از فیلترهای نانو

همانطور که گفتیم یکی از دلایل بوی بد آبسردکن یخچال به خاطر استفاده از فیلترهای بی کیفیت است که با خرید فیلترهای نانو می توانید این مشکل را رفع کنید  که البته زمان خرید فیلتر یخچال باید به موارد زیر توجه کنید.

 • تاریخ انقضاء
 • میزان مصرف
 • کیفیت ورود و خروج آب از مخزن
 • کیفیت فیلتر نانو

💡حتما بخوانید: چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

راهکارهای جلوگیری از ایجاد بوی بد مخزن آبسردکن یخچال

 • حتما غذاها را داخل ظروف دربسته و سپس داخل یخچال بگذارید.
 • از گذاشتن مواردی چون پیاز داخل یخچال خودداری کنید.
 • هر چند وقت یکبار آبسردکن را جدا و آنرا با مواد شوینده تمیز و بعد از خشک کردن در جای خود نصب کنید.
 • به هیچ وجه نگذارید که آب به مدت طولانی داخل آبسردکن یخچال بماند.
 • تعویض فیلتر آب یخچال هر شش ماه یکبار

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال پارس در تهران

نتیجه گیری

با وجود آبسردکن یخچال دیگر نیازی به باز کردن درب یخچال برای در آوردن بطری آب نیست اما برخی اوقات ممکن است بوی بدی داشته باشد که دلایل بوی بد آبسردکن یخچال به خاطر استفاده از فیلتر آب بی کیفیت، ماندن طولانی مدت آب داخل مخزن،  تمیز نکردن آبسردکن و حتی نو بودن یخچال است که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها پرداختیم و در آخر بهتر است برای خرید فیلتر یخچال با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر یخچال در منزل و در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

4 دیدگاه برای “علت بوی بد آبسردکن یخچال و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

 1. محسن گفته:

  سلام.بنده یخچال ساید دارم که منبع آبش رو به دستگاه تصفیه ی آب وصل کردم از اون موقع یخ ساز و قسمت آب سرد کن ساید طعم آبش خیلی بد شده.لطفا راهنمایی کنید.

 2. خانم صفری گفته:

  سلام.علت بوی بد آب سرد کن چیه و چطور میشه رفعش کرد؟بنده یخچال ساید دوو دارم.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام.شیلنگ هایی که به شبر آب متصل هستند را تمیز نمایید همچنین فیلتر را عوض کنید و پس از آن به اندازه ی دو لیوان آب از آبسردکن خالی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *