بررسی علت سر و صدای زیاد جاروبرقی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

صدای زیاد جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با اینکه زمان روشن کردن جاروبرقی همراه با سر و صدا است اما اگر صدای زیادتر از حد معمولی بشنوید به معنای خرابی جاروبرقی است که شامل گرفتگی مجاری دستگاه و لوله خرطوم، خرابی یاتاق ها، پروانه و فن و حتی فرسودگی نوارهای لاستیکی جاروبرقی است که باید بررسی و رفع اشکال شود. برای رفع مشکل صدای زیاد جاروبرقی باید نسبت به روغن کاری موتور، تمیز کردن فیلتر و کیسه و موتور اقدام کنید و اگر باز هم مشکل رفع نشد برای تعمیر جاروبرقی با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

صدای زیاد جاروبرقی یکی از مشکلات که باید جدی بگیرید

انواع مشکلات و ایرادات در جاروبرقی وجود دارد که از کاهش قدرت مکش، بوی سوختگی جاروبرقی ، داغ کردن جاروبرقی و …. شامل می شود که علت بروز هر کدام از آنها می تواند سهل انگاری از جانب شما به خاطر خالی نکردن کیسه زباله باشد یا اینکه قطعات دیگر از جمله ترموستات، سیم جمع کن خراب شده است که در مورد صدای زیاد جاروبرقی به خاطر گرفتگی لوله خرطوم، خرابی یاتاق ها، پروانه و فن و فرسودگی نوارهای لاستیکی جاروبرقی می باشد که برای رفع این مشکل و تعمیر جاروبرقی در منزل کافیه این مقاله را تا انتها بخوانید.

💡 حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر جاروبرقی در منزل سال ۱۴۰۱

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت صدای زیاد جاروبرقی چیست؟

توجه داشته باشید که جاروبرقی نیز به مانند هر وسیله ای ممکن است خراب شود و تنها با خواندن علائم و نشانه های خرابی و پیدا کردن علت این مشکل می توانید عیب یایی و تعمیر را در منزل انجام دهید که یکی از آنها شامل صدای زیاد جاروبرقی بیش از حد معمولی است که می تواند به خاطر گرفتگی مجاری و لوله خرطوم، فرسودگی نوارهای لاستیکی باشد که به راحتی این دو مورد را می توانید رفع کنید یا اینکه مشکل به خاطر خرابی قطعات جاروبرقی از جمله یاتاق ها، پروانه و فن باشد که تنها باید توسط تعمیرکار این کار انجام شود.

گرفتگی مجاری جاروبرقی

ساده ترین دلیل برای ایجاد صدای زیاد جاروبرقی زمان روشن کردن و جارو کشین به خاطر گیر کردن یک وسیله از جمله دکمه، اسباب بازی کوچک داخل لوله خرطوم است که زمان مسدود شدن آن با سر و صدای زیاد همراه است که با سیم مفتول می توانید آنرا باز کنید.

💡 مقاله پیشنهادی: علت کم شدن مکش جاروبرقی و نحوه رفع آن

گرفتگی مجاری جاروبرقی

خرابی یاتاقان‌های جاروبرقی

جاروبرقی از اجزاء و قطعات زیادی تشکیل شده است که یکی از آنها شامل یاتاق است که در ابعاد کوچک داخل موتور جاروبرقی وجود دارد و در زمان خرابی یاتاق ها با سر و صدای زیاد همراه می شود از این رو باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

فرسودگی نوارهای لاستیکی جاروبرقی

زمان روشن کردن جاروبرقی ارتعاشات زیادی به خاطر کار کردن موتور ایجاد می شود که این باعث افزایش سر و صدای جاروبرقی می شود که برای اینکه این سر و صدا از قسمت بدنه جاروبرقی گرفته شود از نگهدارنده های لاستیکی استفاده می کنند بنابراین با خرابی و فرسودگی نوارهای لاستیکی سر و صدای زیادی تولید می شود که باعث اذیت شدن شما می شود که کافیه این قطعه را تعویض کنید تا مشکل رفع گردد.

خرابی پروانه یا فن علت صدای زیاد جاروبرقی

مورد بعدی برای صدای زیاد جاروبرقی از خرابی پروانه یا فن دستگاه است که به خاطر تجمع زیاد گرد و غبار روی آن احتمال شکستگی آن بالا می رود که با باز کردن بدنه جاروبرقی اگر متوجه شکستگی پروانه یا فن شدید باید آنرا عوض کنید تا مشکل سر و صدای زیاد جاروبرقی حل شود.

نحوه رفع صدای زیاد جاروبرقی

ابتدای کار باید به شما بگوییم که در حالت عادی جاروبرقی همراه با صدا است اما اگر صدای زیادی داشته باشد ممکن است به خاطر یک مورد ساده چون گیر کردن مجاری آن باشد که با بررسی آن ممک است مشکل رفع شود و یا اینکه موارد دیگر باید انجام دهید که شامل تمیز کردن موتور، بررسی پروانه یا فن، روغن کاری موتور است که اگر سر رشته دارید و فنی کار هستید باید این کار انجام دهید در غیر اینصورت برای رفع صدای زیاد جاروبرقی و تعمیر آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

💡 مقاله پیشنهادی : تعمیر جاروبرقی سامسونگ در تهران

گام اول – بررسی فیلتر و پاکت جاروبرقی

می توانید با خواندن دفترچه راهنمای جاروبرقی نحوه تمیز کردن فیلتر و پاک را بدانید که یکی از دلایل سر و صدای زیاد جاروبرقی است.

بررسی فیلتر و پاکت جاروبرقی

گام دوم – انسداد علت صدای زیاد جاروبرقی

شلنگ یا همان خرطوم جاروبرقی اگر توسط هر وسیله یا زباله کوچک مسدود شود باعث ایجاد صدای زیاد می شود بنابراین باید آنرا بررسی و مشکل را رفع کنید.

گام سوم – بررسی پروانه

هر گونه خرابی یا شکستگی فن جاروبرقی با صدای زیاد از دستگاه زمان روشن شدن آن همراه است که علت آن تجمع گرد و غبار و آلودگی است که با تمیز کردن به موقع آن مانع از بروز این مشکل می شود که البته ممکن است به خاطر شل بودن فن باشد که صدای چون تق تق به گوش شما برسد که با محکم کردن آن به راحتی مشکل رفع خواهد شد.

گام چهارم – تمیز کردن موتور

همانطور که اشاره شد گرد و غبار و ذرات آلودگی روی فن یکی از مواردی است که باعث خرابی این قطعه می شود که البته خاک و گرد و غبار را اگر تمیز نکنید احتمال گرم کردن زیاد موتور را به همراه دارد که باعث تولید سر و صدای زیاد می شود.

💡 حتما بخوانید: علت بوی بد و بوی سوختگی جاروبرقی و نحوه تعمیر آن

تمیز کردن موتور جاروبرقی

گام پنجم – روغن‌کاری موتور جاروبرقی

یکی از مواردی که در زمان سرویس جاروبرقی باید انجام دهید که باعث جلوگیری از تولید صدای زیاد از دستگاه می شود روغن کاری یاتاق موتور است.

گام ششم – چک نهایی

در آخرین مورد باید تمام قطعات و اجزاء جاروبرقی بررسی شود و اگر قطعه معیوب و فرسوده مشاهده شود باید آنرا تعویض کنید در غیر اینصورت باعث ایجاد تولید صداهای بلند و آزار دهنده می شود.

نتیجه گیری

با وجود اینکه زمان روشن کردن جاروبرقی صدا از آن پخش می شود اما اگر صدای زیاد تر از حد معمول باشد به معنای خرابی قطعاتی چون یاتاق، پروانه یا فن و حتی فرسودگی نوارهای لاستیکی و گیر کردن شلنگ و خرطومی جاروبرقی است که تنها در مورد لوله خرطوم می توانید خودتان در منزل آنرا رفع کنید و مابقی موارد تنها باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *