آموزش تعمیرات و نحوه تعمیر یخچال در منزل با سایت آی بک امداد

آموزش تعمیر یخچال در منزل

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یخچال مهمترین وسیله برقی و خانگی است که اگر نگاهی به تاریخچه یخچال بیندازید متوجه پیشرفت در ساخت آن خواهید شد که از انواع یخچال های نفتی و گازی امروزه یخچال های برقی را شاهد خواهیم بود که در بازار تنوع برندها و مارک ها باعث شده است که همیشه با خود بپرسیم یخچال چی بخریم؟ اما در این بین خرید بهترین برند نیز تضمینی در عدم خرابی یخچال ندارد از این رو در صورت خرابی قطعات و بروز مشکلات باید با تعمیرکار تماس بگیرید و اگر مشکل حاد نیست با خواندن مقاله آموزش تعمیر یخچال می توانید مشکل را رفع کنید در غیر اینصورت با تعمیرکار تماس بگیرید و برای تعمیر یخچال در تهران نیز با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آموزش و راهنمای تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید

انواع مشکلات و ایرادات در یخچال ممکن است بخاطر خرابی قطعات و حتی یک مشکل ساده از جمله عدم تنظیم یخچال رخ دهد اما در این بین مشکلات یخچال به طور کلی به دو دسته فنی مکانیکی و مشکلات الکترونیکی تقسیم می شود که به هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

دقت داشته باشید که در این مقاله آموزش تعمیر یخچال را خواهیم نوشت اما دقت داشته باشید که در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر یخچال در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تعمیر یخچال که اواپراتور برفک میزند و یکسره کار می کند

زمان یخ زدن لوله های پشت یخچال که لوله اواپراتور نام دارد این مورد به خاطر کاهش آمپر دستگاه، گرد و خاک و چربی روی مدار لوله کشی از جمله کندانسور، لوله موبین و لوله های متصل به موتور است که و البته کاهش گاز یخچال نیز باعث این مشکل می شود.

نحوه رفع مشکل یخ زدن اواپراتور، یکسره کار کردن یخچال

تشخیص نشتی گاز یخچال با دستگاه نشت یاب و شارژ گاز یخچال که باید توسطر تعمیرکار انجام شود.

برفک زدن لوه مکش تا کمپرسور و بالا رفتن آمپر

این مشکل یخچال باعث افزایش صدای موتور یخچال می شود که علت اصلی آن به خاطر زیاد بودن گاز یخچال است که با کم کردن گاز یخچال مشکل رفع خواهد شد.

ذوب شدن برفک اواپراتور و سرد بودن  لوله مویی و فیلتر درایر یخچال

زمانی که مشاهده می کنید که فیلتر درایر یخچال عرق سرد می کند این همراه با صدای ضعیف کار کردن کمپرسور است که در واقع علت آن وجود رطوبت در سیستم یخ زده و گرفتگی آن است.

نحوه رفع مشکل

در صورتی که مشکل به خاطر رطوبت باشد باید گاز یخچال خارج و در ادامه فیلتر درایر عوض شود و اگر مشکل جرم و گرفتگی باشد باید تنها لوله موبین عوض شود.

خاموش شدن کمپرسور و گرم شدن لوله مکش و صدای زیاد موتور یخچال

اگر بعد اینکه یخچال خاموش می شود سریعا لوله مکش آن گرم می شود و صدای غیر طبیعی از موتور به گوش میر سد به خاطر گشاد شدن سیلندر یا جرم است.

نحوه رفع مشکل

تعویض موتور یخچال و شارژ گاز یخچال

کمپرسور راه اندازی نمیشود و صدای وزه از آن می دهد

اشکال این مورد به خاطر گیرپاژ کردن کمپرسور یخچال است که تنها با تعویض کمپرسور یا تعمیر آن انجام می شود.

زیاد شدن صدای فن موتور یخچال و کم شدن سرما

علت این مشکل آزاد شدن پروانه کندانسور، گیر کردن پروانه و یا عدم رعایت فاصله ایمنی کندانسور با دیوار است.

نحوه رفع مشکل

برطرف کردن گیر پروانه کندانسور، محکم کردن پروانه روی محور خود و رعایت فاصله دستگاه با دیوار

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال صنعتی در تهران

کار کردن کمپرسور یخچال و سرد نکردن آن

یکی دیگر از آموزش های تعمیر یخچال زمانی است که با وجود درست اتومات شدن کمپرسور اما به خوبی دستگاه را سرد نمی کند که به خاطر شکسته شدن لوله دهش کمپرسور از داخل پوسته است که تنها با تعویض کمپرسور و شارژ مجدد گاز یخچال مشکل رفع خواهد شد.

💡حتما بخوانید: علت سرد نکردن یخچال

کم شدن سرمای یخچال، کار کردن یکسره موتور، برفک زیاد اواپراتور

اگر به صورت همزمان با سه مشکل در یخچال مواجه شدید به خاطر خرابی درب یخچال است که با رعایت این مورد که زیاد درب را باز نگذارید و در صورت خرابی و پارگی لاستیک آنرا عوض کنید مشکل رفع خواهد شد.

بالا بودن درجه حرارت یخچال و طبیعی بودن فریزر

گرفتگی کانال یا بسته بودن دریچه کانال هوا دلیل اصلی بروز این مشکل است که باید دریچه باز شود و در صورت نیاز واشر تعویض گردد.

برفک زدن اواپراتور یخچال و یخ زدن صفحه جلویی یخچال

عدم تخلیه آب ذوب شدن برفک یخچال باعث بروز این مشکل می شود که تنها با تمیز کردن مدار تخلیه آب مشکل رفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *