نحوه تمیز کردن و شستشوی پنل داخلی و خارجی کولر گازی و اسپیلت

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با وجود اینکه کولر گازی بهترین دستگاه سرمایش در بازار نامیده می شود اما اگر کولر گازی علاوه بر سرمایش قابلیت گرمایش داشته باشد باید بدانید که یکی از موارد خنک نکردن کولر گازی به خاطر کثیفی فیلترهای آن است از این رو باید به موقع نسبت به تمیز کردن فن، فیلتر، کویل ها آن و همچنین پنل خارجی کولر گازی اقدام کنید که برای اینکار کافیه این مقاله را تا آخر بخوانید و دقت داشته باشید که تمیز کردن کولر گازی و اسپیلت زمان استفاده از آن هر دو هفته یکبار و بغیر از آن باید سالی یکبار انجام شود.

سرویس کولر گازی و اسپیلت به موقع انجام شود

کولر گازی وسیله عالی برای خنک کردن محیط و همچنین گرم کردن فضای ساختمان است که البته برای اینکه بفهمید کولر گازی گرمایش دارد کافیه برند آنرا در گوگل سرچ یا از روی ریموت کلمه heating را مشاهده کنید و البته در این بین باید دقت داشته باشید که به موقع باید سرویس شود تا سرویسکار نسبت به تمیز کردن کولر گازی و اسپیلت و عیب یابی قطعات آن اقدام کند که خود شما نیز می توانید تمیز کردن فن، فیلتر، کویل ها را انجام دهید که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

💡حتما بخوانید: آموزش تصویری تمیز کردن فیلتر و کویل کولر گازی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

نحوه تمیز کردن کولر گازی

شاید تا به حال متوجه اختلال در کارکرد کولر گازی خود شده باشید که به خوبی خنک نمی کند باید به شما بگوییم که دلایل مختلفی برای آن وجود دارد که یکی از آنها به کثیفی قطعات آن بر می گردد که باید به موقع تمیز شود که شامل دو مرحله پنل داخلی و خارجی کولر گازی و اسپیلت می شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر کولر گازی سامسونگ در تهران

تمیز کردن اسپیلت هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

بسته به زمان استفاده از کولر گازی زمان تمیز کردن و شستشوی آن متفاوت است که اگر به صورت مکرر استفاده شود باید هر دو هفته الی یک ماه یکبار این کار انجام در غیر اینصورت باید سالی یکبار شستشو و تمیز کردن پنل داخلی و خارجی کولر گازی انجام شود.

بهترین مواد برای شستشوی کولر گازی

کثیفی کولر گازی یکی از دلایل بوی بد کولر گازی است که باید به موقع آنرا تمیز کنید که می توانید از مواد طبیعی برای اینکار استفاده کنید که یکی از آنها شامل جوهر نمک است که با مخلوط کردن آن با آب و اسپری کردن روی بخش آلوده می تواند بعد از ۳۰ ثانیه سریعا آنرا تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی

پنل داخلی کولر گازی از فیلتر، فاضلاب، کویل، فن و.. تشکیل شده است که به مرور زمان کثیف می شود و باید شما نسبت به تمیز کردن آنها با استفاده از مواد شوینده اقدام کنید.

روش تمیز کردن فیلتر کولر گازی

برای تمیز کردن فیلتر ها کافیه قسمت پنجره جلوی کولر را بردارید تا پنل های فیلتر را ببینید که با برداشتن آنها گرد و غبار و باکترهای را مشاهده می کند که اگر تمیز نشود باعث مسدود شدن آن می شود بنابراین باید آنرا جدا و با آب و مواد شوینده مناسب نسبت به شستشوی آن اقدام کنید و اگر فیلترها قدیمی شده است باید آنرا عوض کنید.

💡حتما بخوانید: تعمیرات کولر گازی هیتاچی

نحوه تمیز کردن فن کولر گازی

قطعه بعدی که در پنل داخلی کولر قرار دارد و باید آنرا تمیز کنید به فن کولر گازی مربوط می شود که برای اینکار باید کل شاسی داخلی خارج و مواظب باشید که به آن آسیب نرسانید و با آب گرم آنرا بشویید و صبر کنید تا خشک شود.

طریقه تمیز کردن فاضلاب اواپراتور اسپیلت

نوبت باز کردن پنجره داخلی کولر و قسمت زیر فن است که شلنگی قرار دارد که آنرا شلنگ فاضلاب می نامند و با باز کردن آن کافیه داخل شلنگ یک کتری آب جوش بریزید تا با این کار شما عملا راه فاضلاب که گرفته شده است باز شود.

💡حتما بخوانید: علت نشتی و آب دادن کولر گازی و نحوه رفع و تعمیر آن

آموزش تمیز کردن سنسور کولر گازی

سنسور کولر یک حسگر است که در یونیت داخلی و درست پشت فیلترها قرا ردارد که بعد از فشار وارد کردن به سنسور خارج و کافیه با پارچه خشک تمیز شود.

نحوه شستن کویل‌ های پنل داخلی کولر گازی

با باز کردن کل پنل جلویی کولر گازی شما صفحات رادیات یا همان کویل ها را مشاهده می کنید که معمولا چرب می شود و باید شما چربی آنرا را تمی زکنید که می توانید از مایع شستشوی چربی زا برای اینکار استفاده کنید.

نحوه شستن پنل بیرونی کولر گازی

در ادامه تمیز کردن کولر گازی و اسپیلت به سراغ پنل خارجی می رویم که باید ابتدا آنرا از برق بکشید و با پیچ گوشتی پوشش بیرون آنرا بردارید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه از یک ماده تمیز کننده برای پاشش آن به داخل  اقدام و با قلم بو تمام گرد و خاک داخل آنرا بگیرید.

چگونه کمپرسور کولر گازی را تمیز کنیم؟

به منظور تمیز کردن کمپرسور کولر گازی باید تمام خاک روی آنرا با فرچه یا برس نرم تمیز و از محلول مناسب برای شستن بدنه کمپرسور اقدام کنید و بعد از اینکه چند ساعت صبر کردید تا کمپرسور خشک شدن می توانید نسبت به روشن کردن کولر گازی و اسپیلت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *