نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی گری | تعمیرات آی بک امداد

تعمیر کولر گازی گری

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

به دلیل افزایش تقاضای خرید کولر گازی خیلی مهم است که در زمان بروز مشکلات و ایرادات برای این دستگاه سریعا به تعمیرکار دسترسی داشته باشید به خصوص اینکه با مشاهده علائم نشت گاز در کولر گازی اگر سریعا اقدام نکنید علاوه بر اینکه احتمال سوختن موتور و کمپرسور کولر گازی زیاد است بلکه به خاطر گاز دستگاه با مسومیت همراه خواهید شد. در بین بازار انواع برند و مارک های کولر گازی وجود دارد که یکی از بهترین آنها برند گری GREE است که این کولر به مانند سایر برندها ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون برفک زدن، خاموش نشدن، روشن نشدن کولر و… در مورد کولر گازی گری مواجه شوید که در این مقاله به عیب یابی و تعمیر آن می پردازیم و اگر در تهران هستید برای تعمیر کولر گازی گری کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آشنایی با کولر گازی گری

کولر گازی گری (GREE) را جزو بهترین مارک و برند در بازار می دانند که به خاطر کیفیت بالای آن تقاضای خرید کولر زیاد است و تنوع مدل، کیفیت و قدرتمند بودن جزو مزایا کولر گازی گری است که البته با وجود این مزایا احتمال خرابی قطعات و بروز انواع مشکلات از جمله خنک نکردن و باد گرم از کولر گازی، پریدن فیوز در زمان روشن شدن کولر گازی، گرم و داغ شدن کمپرسور کولر گازی و… وجود دارد که در متن این مقاله به بررسی انواع مشکلات و ایرادات کولر گازی گری و نحوه تعمیر آن خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع مشکلات و ایرادات کولر گازی گری GREE

هر کدام از لوازم خانگی یک طول عمر دارند که با رسیدن به آن زمان باید نسبت به تعویض قطعات اقدام شود و البته ممکن است زودتر از آن خراب شوند که برای کولر گازی گری نیز این مورد وجود دارد از این رو به بررسی انواع مشکلات و ایرادات کولر گازی GREE و نحوه تعمیر آن خواهیم پرداخت که البته اگر مشکل فنی باشد و به خاطر خرابی قطعات کولر باشد باید نسبت به تعمیر کولر گازی گری با تکنسین و متخصص تماس بگیرید که اگر در تهران باشید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • روشن نشدن کولر
 • خاموش نشدن کولر
 • خنک نکردن و باد گرم از کولر
 • برفک زدن کولر
 • سر و صدای زیاد کولر گازی
 • نشتی آب از کولر

علت روشن نشدن کولر گازی گری

در زمانی که با فشردن دکمه ریموت کنترل کولر متوجه روشن نشدن کولر شدید احتمال خرابی از دوشاخه، پریز برق و قطع برق در سیمکشی دسگاه وجود دارد که با بررسی تک تک موارد می توانید از سالم بودن یا خرابی آنها مطمئن شوید و برای تعمیر کولر گازی گری در این حالت می توانید دکمه ریست را بزنید تا مشکل رفع شود.

چنانچه با ریست کردن کولر گازی مشکل رفع نشد علت روشن نشدن آن به خاطر خرابی ترموستات یا کمپرسور کولر گازی است که تنها باید توسط تکنسین عیب یابی و تعمیر شود.

💡 محتوای پیشنهادی: علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

علت خاموش نشدن کولر گازی گری

با توجه به اینکه برای کار کردن کولر گازی باید کمپرسور کار کند تا گاز به مایع و برعکس این حالت انجام شود تا گرمای محیط گرفته و توسط کندانسور خارج شود از این رو برای جلوگیری از خرابی کمپرسور کولر گازی توسط ترموستات  دستور روشن و خاموش به برد فرستاده می شود تا کولر اتومات کند در غیر اینصورت یکسره کار کردن کولر گازی به خاطر خرابی ترموستات، کثیفی فیلترهای کولر گازی، گیر کردن فن کولر و کوتاهی سیم ترموستات است که تنها توسط تعمیرکار و تکنسین باید مشکل رفع شود.

گرم بودن باد، یکی از مشکلات کولر گازی گری

یکی از مشکلات کولر گازی گری به مانند سایر برندها زمانی است که محیط را خنک نمی کند و باد گرم پخش می کند از این رو مهمترین دلیل آن کثیف بودن فیلترهای کولر است که باعث مسدود شدن سوراخ های فیلتر و جلوگیری از عبور و جریان باد می شود که با تمیز کردن فیلترها مشکل رفع می شود.

البته باید به شما بگوییم که بغیر از کثیفی فیلترهای کولر ممکن است کم شدن گاز کولر باعث بروز این مشکل شود که با شارژ گاز کولر گازی مشکل رفع می شود و موراد گیر از جمله خرابی یا سوختن فن کولر، خرابی کمپرسور جزو دلایل خنک نکردن کولر گازی است.

علت برفک زدن کولر گازی گری

چنانچه زمان استفاده از کولر گازی متوجه یخ و برفک زدن دستگاه شدید باید بدانید که مشکل از سمت فن کولر است که به خاطر اینکه قادر به بیرون کردن هوای خنک نیست از این رو زمان ماندن هوای خنک در دستگاه همراه با یخ و برفک زدن آن می شود که با تعمیر یا تعویض فن کولر مشکل رفع می شود.

بغیر از این مورد ممکن است برف زدن کولر گازی به خاطر کاهش میزان گاز مبرد و نشتی گاز کولر باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر گردد.

💡 حتما بخوانید: علائم نشت گاز در کولر گازی با تشخیص نشتی و رفع آن

سر و صدای زیاد و تعمیر کولر گازی گری

برخی مواقع ممکن است کولر گازی گری زمان کار کردن سر و صدای زیادی در پنل داخلی و خارجی کولر ایجاد کند که این مورد به خاطر خرابی فن کولر که احتما گیر کردن پره فن وجود ارد و یا موراد دگیر از جمله شل بودن پیچ ها باشد که با بستن و محکم کردن پیچ ها مشکل رفع خواهد شد.

علت نشت آب از کولر گازی گری

زمانی که از کولر گازی آب سر ریز می کند می کند شکستن لوله یا سینی ناودان دلیل اصل یاین مشکل است که باعث می شود رطوبت به بیرون نشتی کند و با چکه کردن آب از کولر گازی گری مواجه شوید.

خاموشی ناگهانی، از مشکلات کولر گازی گری

اگر زمان روشن کردن کولر گازی ناگهان متوجه خاموش شدن آن شدید بدانید که خرابی قطعات آن از جمله اورلود، خرابی قطعات برد و خرابی کامل برد و یا سوختن خازن کولر باعث بروز این مشکل می شود که تنها باید توسط تکنسین و تعمیرکار بررسی و عیب یابی و تعمیر شود.

💡 حتما بخوانید: علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی و اسپیلت

انواع کد خطا و ارورهای کولر گازی گری و روش رفع آن

 • E1 : علت آن حفاظت در براب فشار زیاد گاز مبرد از کول راست که با کاهش دمای محیط مشکل رفع خواهد شد.
 • E2 : این خطا زمان برفک زدن کولر گازی رخ می دهد به خاطر خرابی سنسور حرارتی، کاهش سرعت فن رخ می دهد.
 • E3 : علت خطا حفاظت از فشار پایین کمپرسور که باعث کم شدن گاز کولر می شود.
 • E4 : در این زمان دمای خروجی کمپرسور زیاد است که همین مورد باعث داغ شدن کمپرسور می شود.
 • E5 : افزایش جریان ورودی ولتاژ که بخاطر کثیف بودن اواپراتور است.
 • E6 : زمانی که ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی قطع می شود این خطا نمایش داده می شود که باید توسط متخصص عیب یابی و رفع شود.
 • E8 : خطا زمان بالا رفتن درجه حرارت دستگاه نشان داده می شود که باید توسط تکنسین عیب یابی و تعمیر شود.
 • F1 : اتصال کوتاه و باز بودن محفظه داخلی کولر باعث بروز این مشکل می شود.
 • F2 : اتصال کوتاه در سنسور لوله محفظه داخلی و رفع آن خطا را برطرف می کند.
 • F3 : به معنای اتصال کوتاه و باز بدن محفظه بیرونی کولر است که باید بررسی و رفع اشکال شود.
 • F4 : این خطا به معنای اتصال کوتاه و باز بین سنسور لوله محفظه بیرونی کولر است که باید رفع اشکال شود.
 • F5 : به خاطر خرابی سنسور دمای خارجی این ارور نشان داده می شود.
 • F6 : به معنای اشکال در قسمت سنسور حرارتی کولر گازی است که باید توسط تکنسین رفع شود.
 • H1 : به معنای یخ زدایی کولر که کاملا طبیعی است.
 • H2 : ارور به خاطر محافظت از داستر کلیر استاتیک است.
 • H3 : به معنای محافظت از بار زیاد در کمپرسور کولر گاز یاست که باید رفع شود.
 • H7 : به معنای عملکرد نامناسب کمپرسور است که باید رفع شود.
 • PU : خرابی شارژ خازن باعث نمایش این کد خطا روی صفحه نمایشگر کولر گازی گری می شود. که باید رفع شود.

💡 حتما بخوانید: انواع ارور و کد خطای کولر گازی ال جی و نحوه رفع آن

هزینه تعمیر کولر گازی گری GREE

زمان بروز انواع مشکلات و ایرادات در کولر گازی و خرابی قطعات بسته به نوع مشکل و قطعه معیوب هزینه آن متفاوت است که برای استعلام هزینه و قیمت تعمیر می توانید با تعمیرکار تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *