علت برق داشتن بدنه یخچال و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

علت برق داشتن بدنه یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یخچال بعنوان مهمترین لوازم خانگی شناخته می شود که با گذاشتن مواد غذایی داخل آن و خنک بودن داخل یخچال و سرمای فریزر به مدت زمان طولانی می توان مواد غذایی را نگه داشت و از آن استفاده کرد. از زمان ساخت اولین یخچال که به سال ۱۷۴۸ میلادی توسط مخترع آمریکایی انجام شده است تا به امروز انواع یخچال های نفتی، گازی ساخته شده است که امروزه شاهد تولید یخچال برقی توسط کارخانه های معتبر هستیم که با برق کار می کند و وجود گاز داخل کمپرسور یا موتور یخچال باعث خنک شدن داخل یخچال می شود اما برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلف بدنه یخچال برق داشته باشد که دلایل مختلفی چون سوختن کمپرسور، اتصالی ترموستات، از بین رفتن عایق سیمکشی یخچال و… باعث برق داشتن بدنه یخچال می شود که برای رفع این مشکل و تعمیر یخچال در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در منزل با آی بک امداد

انواع یخچال فریزر، ساید، دوقلو، یخچال های صنعتی و تجاری در بازار از برندهای مختلف ایرانی چون دونار، اسنوا، امرسان، هیمالیا و برندهای خارجی چون دوو، سامسونگ، ال جی، بکو و.. وجود دارد که همین تعداد زیاد برندها باعث می شود که همیشه سوالی که در ذهن باشد این است که یخچال چی بخریم؟ اما باید بدانید که بهترین یخچال نیز تضمینی در عدم خرابی این وسیله برقی نمی دهد و در صورت خرابی قطعات آن و بروز مشکلاتی اعم از خرابی ترموستات، یخ زدن و برفک زدن یخچال، سرد نکردن، نشتی گاز و خالی شدن گاز یخچال، یخ زدن لوله های پشت یخچال و… کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در آدرس شما حاضر و نسبت به تعمیر یخچال اقدام کند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل مختلف برای برق داشتن بدنه یخچال و نحوه رفع آن

همانطور که اشاره شد به مرور زمان احتمال خرابی هر کدام از اجزاء و قطعات اصلی یخچال از ترموستات؛ کمپرسور، ترموفیوز، کندانسور، اواپراتور و…. وجود دارد که باعث بروز انواع مشکلات و ایرادات چون سرد نکردن، بوی بد گاز، داغ کردن بدنه و موتور یخچال و… می شود که یکی از این ایرادات زمانی است که با دست زدن به بدنه یخچال برق داشته باشد و همین شما را نگران کند. در واقع برق داشتن بدنه یخچال می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع گردد.

 • ترموستات یخچال اتصالی کرده است.
 • سوختن موتور یخچال
 • از بین رفتن عایق سیم‌کشی داخل یخچال
 • وجود اتصالی در سر پیچ لامپ روشنایی
 • خرابی و معیوب شدن قطعه اصلی یخچال یعنی برد الکترونیکی
 • وصل نبودن ارت دو شاخ برق
 • افزایش رطوبت

اتصالی کردن ترموستات یخچال

یکی از قطعات مهم یخچال ترموستات نام دارد که در صورتی که سیم های متصل به آن اتصالی کرده باشد باعث انتقال برق به بدنه ترموستات و در ادامه برق داشتن بدنه یخچال می شود از این رو باید تعمیرکار نسبت به برطرف کردن این مشکل قطعه ترموستات را عوض کند.

ارتباط سوختن موتور با برق داشتن بدنه یخچال

خرابی و سوختن موتور یخچال می تواند هزینه زیادی را روی دست شما بگذارد و خرابی این قطعه به معنای از کار افتادن یخچال، سرد و خنک نکردن و در ادامه کار برق داشتن بدنه یخچال می شود که باید سریعا توسط تعمیرکار کمپرسور یخچال تعمیر یا تعویض گردد.

از بین رفتن عایق سیم‌کشی یخچال

همانطور که می دانید یخچال ها با برق کار می کنند و داخل آنها انواع سیم برق وجود دارد که عایق بندی شده اند و البته به دلایل مختلف از جمله بالا رفتن شدت جریان، جابجایی و استهلاک و… ممکن است این عایق بندی از بین برود و باعث برق داشتن بدنه یخچال شود که در این مواقع باید توسط تعمیرکار سیم هایی که عایق بندی خود از دست داده اند جدا و رفع اشکال شوند.

اتصالی سرپیچ لامپ روشنایی یخچال

لامپ یخچال باعث می شود که در زمان باز کردن درب نور کافی داشته باشد به خصوص اینکه در تاریکی شب به شما کمک می کند به خوبی مواد داخل یخچال را ببینید حال اینکه اگر سر پیچ لامپ اتصالی کند باعث می شود بدنه یخچال برق داشته باشد که تنها راه حل برای رفع این مشکل تعویض سرپیچ لامپ می باشد که باید توسط تعمیرکار انجام شود.

معیوب بودن برد الکترونیکی یخچال

بغیر از موارد بالا یکی از قطعاتی که در صورت خرابی می تواند باعث برق داشتن بدنه یخچال شود برد الکترونیکی دستگاه است که همین باعث می شود به درستی جریان برق به سیم های ارت یخچال متنقل نشود و باعث شود برق به دنه منتقل و خطر آفرین باشد که با گرفتن شماره تماس تعمیرکار یخچال در تهران که آی بک امداد است می توانید مشکل را رفع کنید.

وصل نبودن ارت دو شاخ برق

داخل پریزهای آشپزخانه سه رشته سیم  فاز، نول و ارت وجود دارد که در صورت وجود نداشتن سیم ارت داخل پریز برق به زمین منتقل نمی شود و همین دلیلی بر داشتن برق در بدنه یخچال می شود که باید توسط برقکار رفع گردد.

برطرف کردن مشکل وجود برق در بدنه یخچال

در صورتی که با دست زدن به بدنه یخچال متوجه می شوید که برق دارد باید ابتدا یخچال از برق بکشید و سپس مطمئن شوید که دلیل برق داشتن بدنه یخچال چیست و آنرا برطرف کنید. در واقع با کشیدن برق یخچال و جدا کردن رله استارت یخچال و اوورلود از موتور یخچال باید با ولت متر یا فاز متر شروع به اندازه گیری جریان برق یخچال کنید و مشکل را پیدا و برطرف کنید.

تعمیر یخچال در زمان برق داشتن توسط آی بک امداد

با نگهداری و تمیز کردن به موقع یخچال و رعایت یک سری نکات می تواند باعث کاهش خرابی یخچال شد اما اگر یخچال خراب شد باید سریعا آنرا تعمیر کنید تا مانع از آسیب جدی به سایر قطعات یخچال و افزایش هزینه تعمیرات یخچال شود که یکی از آنها مربوط به برق داشتن بدنه یخچال است که برای رفع مشکل و تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید و بعد از استعلام قیمت و هزینه تعمیر یخچال و دادن آدرس خود سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و عیب یابی و تعمیر یخچال را انجام می دهد.

4 دیدگاه برای “علت برق داشتن بدنه یخچال و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

 1. کیان گفته:

  با سلام، مشکلی که برای یخچال ما وجود داره اینکه بدنه یخچال شبها و صبح زود برق داره ممنون میشم ما رو راهنمایی کنید.

  • تعمیر کار آی بک امداد گفته:

   درود، برق داشتن بدنه یخچال شما به دلیل اتصالی در بدنه قسمت کمپرسور است که تا جایی که امکان دارد بدون دمپایی داخل آشپزخانه رفت آمد نشود و با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

 2. مهدی گفته:

  با سلام، یخچال ساید بای ساید برند ال جی دارم که زمان روشن شدن موتور یخچال بدنه برق داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • تعمیر کار آی بک امداد گفته:

   سلام، در صورتی که یخچال اینورتر دارید برای رفع برق داشتن بدنه باید برد کنار کمپرسور بررسی در غیر اینصورت باید خازن و رله اورلود کمپرسور بررسی گردد تا مشکل برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *