علائم خرابی موتور یخچال صنعتی و تعمیر موتور یخچال مغازه | آی بک امداد

تعمیر موتور یخچال مغازه

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به فروشگاهها، سوپرمارکت، رستوران، قصابی بندازید متوجه می شوید که یخچال در ابعاد بزرگی وجود دارد که به آنها یخچال های صنعتی می گویند که به مانند یخچال های خانگی دارای کمپرسور، کندانسور، ترموستات، اواپراتور و… است که در صورت خرابی هر کدام از قطعات منجر به مشکلاتی از جمله سرد نکردن یخچال و پخش بوی بد یا تولید سر و صدای زیاد یخچال می شود که مهمترین قطعه موتور یا همان کمپرسور یخچال نام دارد که در صورت خرابی آن باید سریعا تعمیر گردد در غیر اینصورت داخل محفظه یخچال ویترینی، ایستاده، شیشه ای سرد نمی شود و یا یخ و برفک می زند که در این مقاله علائم و نشانه های خرابی موتور یخچال مغازه را خواهیم نوشت که برای تعمیر یخچال صنعتی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر موتور یخچال صنعتی در تهران

در زمان گرفتن مجوز و تاسیس فروشگاه، رستوران، کبابی، مغازه و سوپر مارکت یکی از لوازم مهم یخچال صنعتی است که در انواع ایستاده، ویترینی، شیشه ای و… وجود دارد که به مانند یخچال خانگی شامل قطعات موتور یا کمپرسور، ترموستات، ترموفیوز، ترمودیسک، گاز مبرد، اواپراتور، کندانسور و… است که با زمان روشن شدن کمپرسور یخچال گاز مبرد شروع به حرکت می کند و وارد لوله های اواپراتور می شود و گرما را می گیرد و سرما را وارد محفظه می کند از این رو خرابی کمپرسور یا همان موتور یخچال صنعتی می تواند مانع از حرکت گاز مبرد و باعث سرد نشدن داخل یخچال شود از این رو زمان مشاهده علائم و نشانه های خرابی آن باید سریعا نسبت به تعمیر موتور یخچال صنعتی اقدام کنید که اگر تهران باشید برای اینکار کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید و آدرس بدهید تا تعمیرکار در محل حاضر شود و تعمیر یخچال صنعتی انجام شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل خرابی موتور یخچال مغازه (صنعتی)

همانطور که اشاره شد خرابی هر کدام از قطعات یخچال صنعتی از جمله یخچال مغازه، رستوران، کبابی، فروشگاه، هایپر مارکت، سوپر مارکت باعث می شود که با مشکلاتی چون سرد نکردن یخچال، یخ و برفک زدن یخچال و ایجاد سرو صدای زیاد مواجه شوید که مهمترین قطعه آن موتور یخچال است که دلیل خرابی آن موارد زیر است که باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر یخچال مغازه اقدام کنید.

 • اختلالات و نوسانات برق
 • کم بودن گاز مبرد یخچال
 • کثیفی کویل‌های کندانسور و اواپراتور
 • فرسودگی کمپرسور

توجه داشته باشید که مدت زمان عمر مفید یخچال ۸ الی ۱۰ سال است که با رسیدن به این زمان باید نسبت به تعمیر و تعویض قطعات آن اقدام کنید که البته ممکن است زودتر از این مدت علائم و نشانه های خرابی قطعات از جمله موتور یخچال را مشاهده کنید که برای نوع خانگی و صنعتی به یک صورت است.

💡 مطالب پیشنهادی: آموزش نحوه تعویض روغن موتور یخچال

علائم و نشانه های خرابی موتور یخچال صنعتی

یخچال یکی از وسایل مهم در قصابی، رستوران، کبابی، سوپر مارکت، فروشگاه های زنجیره ای می باشد که محل نگهداری انواع لبنیات، مواد غذایی گوشت، بستنی، مواد بسته بندی شده منجمد است از این رو خرابی آن می تواند باعث خرابی مواد غذایی داخل یخچال شود از این رو خیلی مهم است که زمان مشاهده علائم و نشانه های خرابی آن سریعا با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا یخچال را تعمیر کند که علائم موتور یخچال به شرح زیر است.

 • روشن نشدن یخچال
 • خاموش شدن ناگهانی یخچال
 • سرد نکردن یخچال
 • داغ بودن بدنه کمپرسور یا همان موتور یخچال
 • تولید سر و صدای زیادی یخچال
 • بوی سوختگی
 1. روشن نشدن یخچال

یخچال هر چند دقیقه یکبار باید اتومات شود که این به منظور جلوگیری از فشار به کمپرسور و خرابی آن می باشد اما اگر به صورت کامل یخچال روشن نشود اگر مشکلی بابت قطعی برق ساختمان یا پریز برق نداشته باشید موتور خراب است و باید قطعات آن بررسی شود.

 1. خاموشی ناگهانی یخچال مغازه

همانطور که می دانید یخچال باید هر چند دقیقه یکبار اتومات کند اما اگر به صورت ناگهانی خاموش شود ابتدا باید سیستم برق رسانی آنرا بررسی کنید و بعد از آن به بررسی ترموستات، کمپرسور بپردازید.

💡 مطلب پیشنهادی: علت خاموش شدن یخچال

 1. سرد نشدن محفظه داخلی یخچال مغازه

زمانی داخل محفظه یخچال سرد می شود که گاز مبرد حرکت کند که با روشن شدن کمپرسور کار پمپ انجام می شود بنابراین سرد نکردن یخچال یکی از از موارد و دلایل خرابی موتور یخچال است.

💡 مطلب پیشنهادی: علت برق داشتن بدنه یخچال

 1. حرارت بالای بدنه کمپرسور

با اینکه زمان فعالیت کمپرسور یخچال مغازه بدنه آن داغ می شود اما اگر دمای آن بیش از ۶۰ درجه سانتی گراد داشته باشد به معنای خرابی موتور است که باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

💡 حتما بخوانید: آشنایی با انواع موتور و کمپرسور یخچال

 1. تولید صدای غیرمعمول و بلند در یخچال مغازه

زمان خراب شدن کمپرسور یکی از مواردی که به همراه دارد تولید سر و صدای غیر معمول و عیجب است که همراه با صداهای بلند است که در این زمان باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

💡 مطالب پیشنهادی: علت اتومات نکردن یخچال

 1. بوی سوختگی از کمپرسور یخچال صنعتی

داخل کمپرسور یخچال یکسری اتصالات و…. وجود دارد که اگر بوی سوختگی از آن به مشام برسد به معنای خرابی آن است که تنها در این زمان باید سریعا برق دستگاه را بکشید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

سخن پایانی درباره تعمیر موتور یخچال مغازه

فراموش نکنید که بیشترین هزینه تعمیر یخچال مربوط به تعمیر موتور یخچال است که در مورد یخچال صنعتی چون مغازه نیز صدق می کند از این رو با مشاهده علائم و نشانه های خرابی موتور سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به رفع مشکل اقدام در غیر اینصورت خرابی موتور اگر شدید باشد باید اقدام به تعویض موتور یخچال کنید که هزینه زیادی در بر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *