آموزش، عیب یابی، تعمیر و کارایی ترموفیوز، ترمودیسک در یخچال | آی بک امداد

ترموفیوز ترمودیسک یخچال
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یخچال از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است که قطعات اصلی آن شامل کمپرسور، هیتر المنت، کندانسور، لامپ، اواپراتور، گاز مبرد و ترموفیوز و ترمودیسک است که در صورت خرابی هر کدام از آنها مشکلاتی در یخچال چون سرد و خنک نکردن یخچال، سر و صدای زیاد، یکسره کار کردن یخچال و.. را شاهد خواهید بود از این رو بر آن شدیم که در این مقاله شما را با دو قطعه ترموفیوز و ترمودیسک، کارایی، محل نصب و حتی عیب یابی و تعمیر آنها آشنا کنیم که البته در زمان خرابی این دو قطعه تنها باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود و برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

ترموفیوز یخچال چیست؟

همانطور که در مقاله تاریخچه یخچال اشاره کردیم در ابتدا انواع یخچال های نفتی و گازی اختراع شد که بعد از آزمون خطا امروزه شاهد تولید انواع برندهای ایرانی و خارجی یخچال های برقی هستیم که شامل اجزا و قطعات مختلفی است که در بین آنها قطعات اصلی شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، فن، ترموفیوز، ترمودیسک و… است. در واقع ترموفیوز و ترمودیسک دو قطعه ای هستند که در صورت خرابی آنها یخچال شروع به یخ و برفک زدن می کند از این رو خیلی مهم است که زمان خرابی آنها سریعا با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا یخچال را تعمیر کند.

ترموفیوز در یخچال فریزرهای نفراست وظیفه کنترل هیتر المنت دارد تا باعث شود یخچال بدون برفک کار کند و در صورت خرابی آن شروع به برفک زدن می کند از این رو سرد نکردن یخچال و یخ و برفک زدن یخچال علائم و نشانه های خرابی دو قطعه ترموفیوز و ترمودیسک هستند که باید سریعا تعمیر و تعویض شوند.

💡 حتما بخوانید: علت داغ کردن بدنه و موتور یخچال و نحوه تعمیر آن

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

کاربرد و نحوه کار ترموفیوز یخچال فریزر

در یخچال های بدون برفک که نام دیگر آنها یخچال های فریزر نوفراست است ترموفیوز دمای المنت را کنترل می کند تا باعث شود در زمان معین برفک و یخ زدایی انجام شود و مانع از تشکیل یخ و برفک داخل یخچال شود از این رو زمان تشکیل یخ و برفک در یخچال احتمال سوختن یا خرابی ترموفیوز و ترمودیسک وجود دارد.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال ایرانی دونار

محل نصب ترموفیوز در یخچال

ترموفیوز قطعه ای در یخچال است که به صورت سری به هیتر المنت آن متصل شده است و در قسمت مدار یخچال قرار می گیرد تا باعث جلوگیری از تشکیل یخ و برفک داخل یخچال شود.

تعمیر و عیب یابی ترموفیوز یخچال فریزر

در صورت سوختگی فیوز حرارتی یا همان ترموفیوز باید این قطع تعمیر یا تعویض شود چونکه سرمای درونی یخچال با تشکیل برفک و یخ ایجاد می شود و عملیات یخ زدایی و برفک زدایی یخچال به درستی انجام نمیش ود.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک در محل

علائم و نشانه های خرابی ترموفیوز یخچال

  • سرد نکردن یخچال
  • یخ و برفک زدن یخچال
  • کار نکردن سیستم دیفراست یخچال

ترمودیسک یخچال فریزر چیست و چه کاربردی دارد؟

ترمودیسک یکی از قطعات مهم داخل یخچال است که زمان قطع شدن جریان برق در هیتر المنت نوفراست شروع به کار می کند تا یخچال برفک و یخ نزند و وظیفه کنترل آن به همراه هیتر المنت بر عهده ترموفیوز است از این رو زمان خرابی ترمودیسک باید سریعا توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر گردد.

ترمودیسک علاوه بر جلوگیری از تشکیل برفک یخچال باعث کاهش مصرف انرژی و برق در یخچال می شود از این رو یکی از قطعات اصلی یخچال به شمار می آید که زمان خرابی باید سریعا آنرا تعمیر یا تعویض کنید.

ترمودیسک در کجای یخچال قرار دارد؟

این قطعه بین ترموستات و المنت یخچال قرار دارد و از افزایش دمای المنت بیش از ۷ درجه سانتی گراد جلوگیری می کند و روی اواپراتور نسبت می شود تا فرمان فعال شدن هیتر المنت را به برد الکترونیکی یخچال بدهد و مانع از یخ و برفک زدن یخچال شود.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال امرسان emersun در تهران

مشکلاتی در یخچال فریزر مربوط به ترمودیسک است؟

  • سرد و خنک نکردن یخچال
  • برفک زدن یخچال
  • کار نکردن سیستم دیفراست یخچال

ترمودیسک یخچال سامسونگ

با توجه به اهمیت قطعه ترمودیسک حتی در برخی از مدل های یخچال های سامسونگ از دو نوع ترمودیسک در دو سر هیتر المنت استفاده می شود تا زمان خرابی ترمودیسک اولی دومی شروع به کار کند.

💡 حتما بخوانید: تعمیر یخچال فریزر، ساید بای ساید سامسونگ در منزل

نتیجه گیری

دو تا از قطعات اصلی یخچال شامل ترموفیوز و ترمودیسک هستند که با استفاده از آنها و هیتر المنت سیستم دیفراست به خوبی کار می کند و مانع از بروز هر گونه یخ و برفک یخچال می شود در واقع ترموفیوز دو قطعه ترمودیسک و هیتر المنت را کنترل می کند و در عین حال با وجود این سه قطعه به سرعت عملیات یخ زدایی و برفک زدایی یخچال انجام می شود و اگر شروع به یخ و برفک زدن کند ترموفیوز و ترمودیسک سوخته است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعیمر شود که برای تعمیر یخچال در منزل و در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر یخچال را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *