انواع ارور یخچال فریزر ال جی | علت کد خطا، آلارم، هشدار و رفع آن

انواع ارور یخچال فریزر ال جی

   

📖 زمان مطالعه : ۷ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به تاریخچه ساخت یخچال بیندازید متوجه خواهید شد که از آن زمان تا به الان چه پیشرفتی در ساخت این لوازم خانگی به وجود آمده است و از ساخت یخچال گازی، نقتی به ساخت یخچال های برقی رسیده است که در انواع یخچال های صنعتی و خانگی وجود دارد و تنوع زیاد برند و مارک یخچال باعث شده است که همیشه از خود بپرسیم یخچال چی بخریم؟ که در این بین یکی از برندهای خوب یخچال ال جی است که با خرابی قطعات آن انواع ارور و آلارم روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود از این رو انواع ارور یخچال فریزر ال جی و نحوه رفع آن را در این مقاله خواهیم نوشت و البته برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در منزل با آی بک امداد

قطعات اصلی یخچال شامل موتور، کندانسور، لوله های اواپراتور، فن، گاز مبرد، لامپ، ترموستات، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و انواع سنسورهای یخچال است که خرابی هر کدام از قطعات آن باعث بروز انواع مشکلات چون سرد نکردن یخچال، نشتی گاز یخچال، بوی بد، منجمد نکردن مواد غذایی، یخ زدن لوله های پشت یخچال و… می شود  از این رو برای تعمیر یخچال باید با تعمیرکار تماس بگیرید که اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات و تعمیر یخچال ال جی در تهران

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

آشنایی با انواع کد خطا و ارور یخچال فریزر ال جی مدل LMXS30776S

ال جی یکی از بهترین برندها و مارک های یخچال می باشد که تقاضای خرید آن زیاد است از این رو زمان خرابی آن دسترسی سریع به تعمیرکار مهم است که برای تعمیر یخچال در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرد اما برخی اوقات خرابی قطعات با نمایش کد خطا و ارور روی صفحه نمایشگر یخچال ال جی همراه است که در این مقاله به بررسی انواع ارور یخچال فریزر ال جی و علت و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت.

ارور یخچال ال جی کد خطای r

هر گونه خرابی و ایراد در سنسور یخچال باعث نمایش این کد خطا می شود که برای رفع آن باید سنسور با اهم متر بررسی و در صورت خرابی باید این قطعه تعویض گردد.

ارور یخچال ال جی کد خطای d

ایراد در قسمت سنسور دیفراست یخچال ال جی باعث نمایش این کد خطا و ارور روی نمایشگر می شود که با بررسی سیستم دیفراست و قطعات ترمودیسک، ترموفیوز و برد توسط تعمیرکار اگر آنها خراب باشند باید تعویض گردند.

💡حتما بخوانید: بررسی علت سرد نکردن آبسردکن یخچال فریزر و ساید

ارور یخچال ال جی کد خطای h

با نمایش این کد خطا روی نمایشگر در واقع هیتر المنت آن خراب شده است که باید توسط تعمیرکار بررسی و اگر خراب باشد تعویض گردد.

ارور یخچال ال جی کد خطای c

هر گونه ایراد و اشکال در ارتباط بین اجزای برد داخلی و پنل باعث نمایش این کد خطا می شود که با بررسی سیم های ارتباط دهنده؛ برد و پنل نمایشگر توسط تعمیرکار بررسی و رفع عیب شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای a1

ایراد در سنسور داخلی فریزر دلیل اصلی نمایش کد خطا می باشد که در این مواقع باید سیم های ارتباطی یخچال بررسی و در عین حال میزان اهم سنسور بررسی و اگر خراب باشد باید سنسور تعویض شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای a2

زمانی که سنسور دیفراست یخچال خراب شده باشد این کد خطا نمایش داده می شود که برای رفع آن باید سیمهای ارتباطی آن بررسی و اگر خراب باشد تعویض گردد و در عین حال اهم سنسور بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای a3

در صورتی که سیستم دیفراست یخچال به درستی کار نکند باعث نمایش این خطا روی نمایشگر می شود که برای رفع آن کافیه سنسور دیفراست برررسی و اگر خراب باشد تعویض شود و بعد از آن برد و همچنین سایر قطعات دیفراست از جمله ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد بررسی و توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال هیتاچی در تهران

انواع کد خطا و ارور یخچال ال جی مدل TF580B

زمانی یک تعمیرکار می تواند به درستی یخچال را تعمیر کند که علت ارور یخچال ال جی و نحوه رفع آنرا بداند.

ارور یخچال ال جی کد خطای ff

هر گونه ایراد در فن اپراتور باعث نمایش این کد خطا می شود.

نحوه رفع عیب کد خطای ff یخچال ال جی

بررسی فن اواپراتور، برد کنترل و سیمکشی برق یخچال و رفع آنها.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات و تعمیر یخچال امرسان در تهران

ارور یخچال ال جی کد خطای CF

در کندانسور یک فن وجود دارد که هر گونه خرابی آن باعث نمایش کد خطا و ارور می شود که برای رفع آن باید موتور فن کندانسور، برد کنترل و سیمکشی های آن بررسی شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای CD

علت کد خطا CD به دلیل ایراد در قسمت ارتباط بین برد اصلی و صفحه نمایشگر می باشد.

رفع عیب کد خطای CD یخچال ال جی

بررسی سیم کشی های یخچال، برد و نمایشگر یخچال ال جی برای رفع کد خطا که باید توسط تعمیرکار این کار انجام شود.

ارور یخچال فریزر ال جی کد خطای FS

هر گونه خرابی و ایراد در سنسور فریزر یخچال باعث نمایش کد خطا FS می شود که برای رفع آن سیمکشی سنسور فریزر بررسی و اگر سنسور مشکل دارد تعویض گردد.

ارور یخچال ال جی کد خطای rS

ایراد در سنسور یخچال ال جی باعث نمایش کد خطا و ارور rS روی نمایشگر می شود که با بررسی سیمکشی های سنسور و در صورت خرابی سنسور باید تعویض گردد تا مشکل حل شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای Fds

دلیل اصلی نمایش Fds در صفحه نمایشگر یخچال به خاطر ایرادی است که در قسمت سنسور یخچال وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای rds

هر گونه ایراد در قسمت سنسور دیفراست یخچال الجی باعث نمایش ارور rds می شود که با بررسی سنسور دیفراست و سیمکشی آن اگر سنسور خراب باشد باید تعویض گردد.

ارور یخچال ال جی کد خطای HS

با خراب شدن سنسور رطوبت یخچال الجی ارور HS روی نمایشگر نشان داده می شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای IS

خرابی سنسور یخساز یخچال دلیل اصلی برای نمایش کد خطا و ارور IS می باشد که با بررسی آن و سیمکشی یخساز اگر سنسور مشکل داشته باشد باید تعویض شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای SS

هر گونه ایرادی در قسمت سنسور کشوی یخچال باعث نمایش ارور SS می شود که باید تعمیرکار سیمکشی های آن را بررسی و در صورت خرابی سنسور کشوی یخچال آنرا عوض کند.

حتما بخوانید: علت بوق زدن یخچال ال جی و نحوه رفع مشکل

ارور یخچال ال جی کد خطای rt

افزایش دمای زیاد داخل محفظه یخچال از حد نرمال باعث نمایش کد خطا و ارور rt می شود که باید برد بررسی و مطمئن شوید که هیچ گونه خرابی در برد، خازن ها، رله، فیوز، پایه های سوکت و ترمودیسک، ترموفیوز وجود ندارد.

رفع عیب کد خطای rt  یخچال ال جی:

 • بررسی برد الکترونیکی و مطمئن شوید که اتصالات برد قطعی ندارد، خازن ایراد ندارد و سایر قطعات از جمله رله، فیوز، پایه های سوکت هیچ مشکلی ندارد.
 • بررسی قطعات ترموفیوز، المنت، ترمودیسک یخچال
 • بررسی فن های داخل یخچال و بخش فریزر
 • مطمئن شوید که هیچ گونه گرفتگی در لوله مویی یخچال نیست.
 • در صورت نشتی گاز یخچال باید رفع و شارژ گاز یخچال انجام شود.

💡حتما بخوانید: عواقب و علائم زیاد یا کم بودن گاز یخچال و نحوه رفع آن

ارور یخچال ال جی کد خطای IT

خرابی سیستم داخل یخساز یخچال باعث نمایش کد خطا IT می شود که با بررسی آن و سیمکشی های مربوطه توسط تعمیرکار مشکل رفع خواهد شد.

ارور یخچال ال جی کد خطای gf

ایراد در فلومتر باعث نمایش کد خطا می شود که باید توسط تعمیرکار فشار و جریان آب ورودی یخچال بررسی و رفع اشکال شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای dF

در زمان نمایش dF روی صفحه نمایشگر یخچال سیستم دیفراست یخچال خراب است که برای رفع آن باید فیوز، هیتر دیفراست یخچال و برد کنترل بررسی شود.

ارور یخچال ال جی کد خطای dH

ایراد در سیستم دیفراست یخچال دلیل اصلی نمایش dH است که با بررسی فیوز و هیتر دیفراست یخچال و اتصالات برد توسط تعمیرکار رفع خواهد شد.

ارور یخچال ال جی کد خطای IF

خرابی در قسمت فن یخساز یخچال الجی باعث نمایش IF می شود که باید مطمئن شوید که هیچ چیزی داخل فن یخساز گیر نکرده باشد و سیمکشی و موتور فن مشکلی نداشته باشد.

💡حتما بخوانید: علت یخ زدن بدنه و صفحه داخلی یخچال

انواع ارور یخچال ساید بای ساید ال جی

در ادامه متن این مقاله انواع کد خطا و ارور یخچال ساید بای ساید ال جی را خواهیم نوشت و علت آن و نحوه رفع عیب را خواهیم نوشت که اگر ارور به خاطر مشکل فنی باشد باید  توسط تعمیرکار رفع شود که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای FS

اشکال در قسمت سنسور فیوز یخچال باعث نمایش کد خطا می شود که باید تعمیرکار سیمکشی های مربوط را بررسی

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای rs

هر گونه خطا در قسمت سنسور یخچال باعث نمایش ارور rs می شود که با بررسی سیمکشی ها باید مطمئن شوید که سنسور سالم است و اگر خراب باشد باید سنسور یخچال تعویض گردد.

💡حتما بخوانید: دلایل خرابی سنسورهای یخچال

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای ds

دلیل ارور به خاطر مشکل در قسمت سنسور دیفراست که باید تعمیرکار آنرا بررسی و رفع اشکال کند.

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای dH

ضعیف شدن دیفراست یخچال ساید ال جی باعث نمایش ارور dH می شود که باید مطمئن شوید که هیچ گونه اتصالی ندارد و سیمکشی های مربوطه درست است.

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای rf

دلیل نمایش کد خطا و ارور rf خرابی در قسمت فن فریزر است که باید تعمیرکار آنرا بررسی و اگر خراب است تعویض کند.

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای CF

علت ارور CF بخاطر خرابی در قسمت فن کندانسور است که باید بررسی و عیب یابی شود و در صورت خرابی تعویض گردد.

💡حتما بخوانید: تعمیرات و تعمیر یخچال ایرانی دونار

ارور یخچال ساید بای ساید ال جی کد خطای CO

خطایی که در ارتباط بین اجزا و قطعات یخچال وجود دارد باعث نمایش ارور CO می شود که باید سیمکشی یخچال توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

5 دیدگاه برای “انواع ارور یخچال فریزر ال جی | علت کد خطا، آلارم، هشدار و رفع آن

 1. طاهری گفته:

  سلام .یخچال فریزر بنده برند ال جی و ساید هستش.مشکلی که مدتیه باهاش درگیریم اینه که قسمت یخچال گرم و قسمت فریزر خیلی سرد میشه برای حل این مشکل لوله های خروج هوا که کیپ شده بود رو با آب داغ باز کردن برای یه مدت یخچال درست شد اما یه روز متوجه شدم دوباره همون مشکل پیش اومده.طبقه ی بالای فریزرم گرم شد و یخچال خطای f رو میده .تعمیرکار فن رو هم تعویض کرد بعدش المنت کف رو که گفتن دچار سوختگی شده عوض کردن ولی این یخچال درست بشو نیست.لطفا راهنمایی کنید.

 2. محمد جهانی گفته:

  سلام،چند روزه قبل یخچال ساید از برند ال جی مدل sxb531wsxb531w خریدم برای نصبش به کارشناس زنگ زدم اومد نصبش کرد اما الان میبینم دمای داخل یخچال زیاد شده و از میزان سرمایش کم شده و ارور cfe نمایش داده میشه.علت چیه؟

 3. لطفی گفته:

  سلام
  .یخچال ساید ال جی دارم که مدلش kf-p8904cs1 هست که مدتی بود خطای RF نمایش داده میشد کارشناس اومد و تشخیصش خرابی فن فریزر بود برای تعویضش اقدام کردم اما متاسفانه جایی در اراک پیدا نشد که داشته باشن..چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *